Maar wat vinden Nisra, Robin en Jesse nou eng? Doneer je voor je dochter? 10 ZE Kanaal Seine Nord gaat door Shell wil af van belang in windparken Borssele III en IV KINDERBOEKENWEEK LEKKER GRIEZELEN Robin Thiellier en Jesse Hartman uit Vlissingen, beiden 11 jaar Griezeligste boek Robin: Coma van Robin Cook. Over: een studente die ontdekt dat mensen in coma worden gehouden en hun organen gestolen. Waarom: „Ik vind medische thrillers leuk. Deze heb ik uit de kast gepikt van mijn moeder. Robin Cook is mijn favoriete schrij ver." Huiveringwekkendste boek Jesse: Drie Duitse Vrienden, van Jan van Reenen. Over: de Kristallnacht, de Hitler- jugend, de Jodenvervolging. Waarom: „Ik lees alleen maar oorlogsboeken. De andere zijn supersaai. Ik had deze speciaal besteld in de Mediatheek." Eng? „Ja. Er za ten heel realistische plaatjes bij van martelingen." Nisra Öztürk, Vlissingen, 8 jaar Engste boek: Wilde Heks-trilogie van Lene Kaaberbol. Over: een meisje dat ontdekt dat ze met katten kan praten en eigenlijk een wilde heks is. Waarom: „Ik hou van enge boeken." Kan het ook té spannend zijn? „Ja, ik heb er wel eens 's nachts van gedroomd. Dan pak ik een minder eng boek." ACTIVITEITEN TERNEUZEN De aanleg van het voor Zeeland belangrijke Seine Nord Europe-kanaal gaat toch door. De Franse president Emmanuel Macron had de aanleg om financi ële redenen uitgesteld, maar is ge zwicht voor de druk van regio's en departementen in Noord-Frankrijk die het project koste wat kost willen redden. Ze zijn nu bereid om borg te staan voor een lening van 776 miljoen euro, het bedrag dat Ma cron tekortkomt op het project. Sa men willen ze de komende twee jaar ook een bedrag van 1,1 miljard euro beschikbaar stellen om te voorkomen dat het project vroeg of laat weer wordt stopgezet. Macrons voorganger Hollande trapte in 2013 ook al op de rem. De Seine Nord- verbinding bestaat uit een reeks projecten die de vaarweg van Rot terdam, Zeeland en Antwerpen naar Parijs verbeteren. Doel is vracht duurzamer te vervoeren. Straks kunnen veel grotere binnen vaartschepen naar Frankrijk varen: 4000 in plaats van de huidige 600 ton. De bouw van de tweede zee sluis bij Terneuzen is onderdeel van de Seine-Schelde-verbinding. VLISSINGEN Shell en zijn part ners Eneco en Mitsubishi willen af van een deel van hun belang in de windprojecten Borssele III en Bors sele IV. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van twee be trokkenen. De partijen willen hun belang met maximaal 45 procent afbouwen. De vierde partner, bou wer Van Oord, is niet van plan zijn betrokkenheid in de windparken, die in 2020 klaar moeten zijn, te verkleinen. Shell gaf vorige maand aan extra investeerders te zoeken en doet geen mededelingen over het ver kleinen van zijn belang. Het olie- en gasbedrijf ziet vooral een rol voor zich weggelegd bij de bouw en ontwikkelfase van grote wind- projecten. De expertises van Shell zouden zo beter tot hun recht ko men. De uitbating hoort daar min der bij, al meldt Shell wel dat het een rol houdt in de projecten. Eneco benadrukt bij de projecten betrokken te blijven, maar zegt niets over het huidige en toekom stige belang Borssele III en IV. Eneco heeft voor de exploitatie een overeenkomst om 50 procent van de opgewekte stroom te gaan ver kopen. Borssele III en IV voor de Zeeuwse kust kosten 1,4 miljard dollar. De windparken krijgen sa men een capaciteit van 680 mega watt, genoeg om zo'n 825.000 huis houdens van stroom te voorzien. Of doneer je voor jezelf? woensdag 4 oktober 2017 Tijdens de Kinderboekenweek, die vandaag begint, mag er ge griezeld, gegruwd en gegild wor den. Over de raadselachtige ver dwijning van katten. Verder zijn er deze week allerlei bijzonder enge activiteiten in de bibliothe ken, onder het motto: kom maar langs, als je durft! Ook bij de boekhandel gebeuren angstaan jagende dingen. Wie voor ten minste tien euro aan kinderboe ken koopt, krijgt het Kinderboe kenweekgeschenk 2017 cadeau: Kattensoep, van Janneke Schot- veld. Doodeng. Maar wat vinden kinderen nou eigenlijk eng? M Nisra Öztürk. foto's mechteld jansen Woensdag 4 oktober Meliskerke, De Boekenmolen, 15.00 uur: Willemijn de Weerd en Marieke Booy met de voorstelling 'Ik ben niet bang!' Middelburg, ZB Planbureau en Bi bliotheek van Zeeland, 14.00 uur: Kids College door Marcel van Driel; 15.00 uur: workshops. Zierikzee, kinderboerderij De Punt, 14.00-16.00 uur: breng of haal een kinderzwerfboek. Vrijdag 6 oktober Kapelle, bibliotheek, 9.30 uur: yo- gaworkshop en activiteiten rond het 'Monsterboek' van Alice Hoog stad. Zondag 8 oktober Middelburg, De Drvkkery, 13.00- 17.00 uur: Kinderboekenfeest, met Griezelshow van Manon Sikkel en voorleesactiviteiten. Woensdag 11 oktober Goes, Het Paard van Troje en bibli otheek, vanaf 15.00 uur: Martijn van der Linden en Maranke Rinck met hun boek Tangramkat. Goes, De Koperen Tuin, 15.00 uur: workshop yoga door Sandra Konst. Vlissingen, 't Spui15.00 uur: voor lezen en kleurwedstrijd met Connie Snoek en haar boek 'Cas de Kat'. Zaterdag 14 oktober Vlissingen, 't Spui, 14.30 uur: pro gramma Annemarie van der Eem rond haar boek 'Ik wil een leeuw'. Voor het volledige programma: www.pzc.nl Jesse Hartman en Robin Thiellier. 1 op de 7 vrouwen in Nederland krijgt borstkanker. Het kan jou ook overkomen. De kans is groot datje voor jezelf doneert. Koop de Pink Ribbon Armband en steun borstkankeronderzoek. Nu verkrijgbaar bij o.a. Bruna, C&A, DA, D.I.O. Drogist, Hunkemöller en pinkribbon.nl/armband

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69