The Lion King doet iets speciaals met me' JIM BAKKUM V06LT DC LATin VIBC dat ik me weieens afvraag: wat zou Nala in dit geval doen? Bijzonder, toch?" Commerciële bijlage 4 oktober 2017 Disney's The Lion King spettert binnenkort alweer één jaar op de Nederlandse planken en begint met volle energie aan zijn tweedejaar. Dat geldt ook voor Gaia Aikman. Als elfjarige speelde ze kleine Nala, nu is ze de volwassen vriendin van leeuwenwelp Simba. „Dit is mijn dróómrol", zegt de musicalster. Habuna Matata... Dromen kan Gaia Aikman de beroemde songs die van Disneysprookje The Lion King mede een wereldsucces hebben gemaakt. „Ze zijn mijn guilty pleasure", lacht ze. De liedjes stemmen haar vrolijk en gelukkig, maken dat ze zich thuis voelt in 'de koning onder de musicals'. Zodra ze de Afrikaanse ritmes hoort, de melodieuze stemmen die het leven op de savanne laten ontwaken en de dieren voorbij ziet trekken, is de jonge musicalster in haar element. Een droom was het dat ze, dertien jaar na haar debuut in Disney's kaskraker, vorig jaar opnieuw in het gevlekte dierenhuidje van Nala mocht kruipen. „Als het kleine vriendinnetje van leeuwenwelpje Simba was ik al zó gelukkig. Wie had gedacht dat The Lion King nog een keer in Nederland in het theater zou komen én dat Disney mij zou kiezen om de jongvolwassen Nala te spelen? Het voelt al een jaar als een droom die uitkomt", zegt Gaia, die in de afgelopen jaren onder meer te zien was in de hitmusical The Bodyguard. Als klein kind zat ze al uren ademloos voor de tv weg te dromen bij het ontroerende verhaal over het pasgeboren leeuwenwelpje Simba dat moet vluchten als oom Scar zijn vader, Lion King Mufasa, vermoordt. „Absoluut mijn lievelingsfilm. De dvd is grijsgedraaid", aldus Gaia. Het was haar onderwijzer op de basisschool die haar het zetje gaf naar de audities voor de musical, die in 2004 en 2005 in het Circustheater werd gebracht. „Je bent er geknipt voor, zei hij. Hij geloofde heilig in mijn talent, waarvoor ik hem nog steeds héél dankbaar ben." vTrots is ze op haar Nala, de dappere bewoonster van de savanne die in het dierenrijk haar mannetje staat. „Ze is elegant, ze is stoer, sterk... Een superwoman. Stiekem leer ik van haar krachten. Zoals zij de dingen „Er zijn momenten in mijn leven ■*- benoemt, laat zien waarmee ze het niet eens is: voor mij een voorbeeld. Ooit was ik een heel verlegen meisje, nu leer ik van haar hoe je een sterke vrouw kunt zijn. Er zijn momenten in mijn leven dat ik me weieens afvraag: wat zou Nala in dit geval doen? Bijzonder, toch?" Een nieuwe dag, een nieuw leven in het rijk van de Leeuwenkoning. Gaia verheugt zich op elk optreden. Met Simba - 'Wacht maar tot ik dé koning ben' - droomt ze weg in het dierenrijk tot het moment dat hij als koning in de machtige voetsporen van zijn vader treedt. „Alle emoties uit het echte leven komen langs. Hoop, moed, liefde, jaloezie... Dat zorgt ervoor dat The Lion King een magisch en tijdloos verhaal is dat al twintig jaar mensen over de hele wereld aanspreekt." Zodra Gaia 's avonds haar beeldschone ogen krijgt ('Met de warmte van de opgaande Afrikaanse zon') en zich in haar loeistrakke, handgemaakte korset hijst ('Ik sta als een Queen') voelt ze zich één met haar idool Nala. „Het doet iets heel speciaals met mij. Als ik de tonen van The Circle of Life hoor, weet ik dat de show begint. En als ik Grasslands hoor, pakt dat mij in mijn hart." Disney's The Lion King is te zien in het AFAS Circustheater in Scheveningen. Auteur: Evelien Baks Bestel tickets op pzc.nl/lionking Auteur: Evelien Baks Latin songs en swingende heupen: The Rhythm Is Gonna Get You van On Your Feet! heeft Jim Bakkum te pakken. love you!'Als Emilio Estefan strooit Jim Bakkum voortdurend met liefdesverklaringen aan Gloria. „Emilio is iemand die alleen maar liefde uitstraalt", zegt de musicalster over de man in wiens succesvolle voeten hij stapt in Broadwayhit On Your Feet! Een musical over het leven van het Cubaanse echtpaar betekent een latin vibe. Swingen op wereldberoemde hits als Conga en The Rhythm Is Gonna Get You. In de allereerste On Your Feetbuiten de VS gaat het vanaf de eerste minuut los. Ze hebben de magie van On Your Feet! snel in de vingers, zegt de musicalster. „Nog even de puntjes op de i, onder aanvoering van het creatieve team uit de VS, maar ik heb nooit eerder meegemaakt dat een show zo snel staat. Het voelt absoluut lekker." Toch moet ook Jim hier en daar bijpunten. „De heupen moeten los, hè, want als je de dansers ziet gaan... Ik voel me een Nederlandse sperzieboon als ik naast hen sta. Maar het begint te komen." Intensieve zanglessen helpen om net het juiste On Your Feet!-gevoel in al zijn ballads te vangen. „Het duet I See Your Smile is ongelooflijk mooi, maar ook heel lastig." Zijn absolute lievelingsnummer is Wrapped. „Niet zo bekend als Conga, maar fantastisch mooi. Het wordt gezongen op het moment dat Gloria na het busongeluk naar de operatiekamer wordt gereden." Het is de combinatie van het verhaal en de heerlijke muziek die de kracht vormt van de musical, meent Jim. „De muziek is geweldig." Nu weer even finetunen. Met de dansers, muzikanten en natuurlijk met Vajèn, de swingende latin diva van The Rhythm Is Gonna Get You... On Your Feet! vanaf 17 oktober in het Beatrix Theater Utrecht. Bestel tickets op pzc.nl/onyourfeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63