Christmas withThe King r Al jaren staat hij aan de top met zijn Elvis-tribute: Grahame Patrick (46). Op 21, 22 en 23 december brengt hij de nieuwe, fantastische kerstshow Elvis Christmas with The King in AFAS Live in Amsterdam. Nog tot eind oktober speelt de innemende zanger in Duitsland mee in 20 jaar Stars in Concert. Voor de kerstshows reist hij graag af naar Amsterdam. V •- V- «'vlVS' Een spectaculaire Elvis-kerstshow Commerciële bijlage A oktober 2017 Een speciale Christmas with The King-show, hoe anders is dat? Grahame Patrick: „We hebben eerder wat van die kerstsongs en gospels gedaan met het Stamps Quartet, het kwartet waarvan leider Ed Enoch jarenlang met de echte Elvis heeft gezongen. Hij wilde graag zo'n kerstshow in de kerk, dat werden er meer en ook groter van opzet. Daar kwamen zoveel goede reacties op. Vandaar deze nieuwe, grote shows in Nederland." U speelt nu Elvis in Duitsland, zijn de kerstsongs een mooie variatie? „Ik hou erg van zingen, maar door het jaar heen zing je wel steeds dezelfde liedjes. Iets anders, zoals de kerstnummers en de gospels, is dan juist heel verfrissend om te doen. Bovendien hou ik erg van de kersttijd." Brengt u die thuis door? You'll be home for Christmas? „Ik heb een zoontje die ik heel graag zou zien, hij woont in Amerika. Toch moet ik eerst goed bekijken of het gaat lukken om naar huis te gaan. Na de shows in Nederland heb ik net vijf dagen vrij voordat de volgende show begint. Het zou natuurlijk wel heel fijn zijn om bij hem te zijn met kerst." Wanneer ontdekte u Elvis? „Als heel klein jongetje, het is een van mijn vroegste herinneringen. Ik zag Elvis zingen op televisie, in een blauwe jumpsuit. Dat maakte indruk, hij werd mijn superhero, mijn Superman met cape. Pas jaren later hoorde ik het nummer Return to Sender, op dat moment kwam die herinnering van Superman weer boven en wist ik dat ik als kleine jongen Elvis op televisie had gezien." En toen was u fan? „Reken maar. Zodra ik oud genoeg was om te werken, zocht ik een baantje. Met mijn zelfverdiende geld pakte ik de bus naar de stad om een album van Elvis te kopen. Zo spannend! Ik herinner mij nog de platenzaak met die speciale geur van vinyl. Vanaf dat moment wist ik dat ik zanger wilde worden en de muziek in zou gaan." U komt speciaal voor de Christmas-shows naar Nederland? „De kerstshow wordt zelfs speciaal gemaakt voor AFAS Live. Met onze andere Elvis-show hebben we eerder al opgetreden in Rotterdam Ahoy, de RAI en het World Forum in Den Haag. Nu zijn het drie grote, nieuwe shows in AFAS Live. Ik heb er zin in. Ik hou van de mensen in Nederland. We doen nu shows in Duitsland, ook erg leuk, maar het verschil is groot. Het is een andere energie, Nederlanders reageren enthousiaster. Ze laten ook horen wat ze ervan vinden." Bestaat uw publiek vooral uit Elvis-fans of komen ze ook voor Grahame Patrick? „Het is een mix van beide: de een is fan van Elvis, de ander houdt ook heel erg van wat ik doe. Het is mijn ambitie om Elvis zo goed mogelijk neer te zetten, maar ik ben ook vooreen deel mijzelf. Natuurlijk is het a tribute to Elvis, maar het is mijn optreden, dus ik breng ook een deel Grahame Patrick in. Je ziet beiden." Zoveel shows al jarenlang, waar haalt u de energie vandaan? Elvis zingen is altijd een uitdaging, ik ontdek ook steeds wat nieuws. Zijn materiaal bevat heel veel gospelmuziek met een reeks mooie nummers. Die zing ik graag. Ik heb geen idee hoe mensen naar mij kijken, ik kan niet in hun hoofd kijken, maar ik acteer natuurlijk wel als Elvis. Verder ben ik meer laid bach en dressed down, ik ben niet van de grote pakken en versieringen." Wat als het pak uit is en de pruik en bakkebaarden zijn weg? „Dan word ik niet meer herkend als Elvis. Dat vind ik leuk, ik heb daar plezier in. Het is toch een masker dat je draagt. Zonder pruik en zo ben ik Grahame. Op een dag zal 'mijn' Elvis met pensioen gaan. Wanneer? Geen idee, dat weet ik ook niet. Waarschijnlijk ga ik dan mijn eigen muziek maken met een great band." En tot die tijd? „Vind ik het heerlijk om Elvis te zijn en zijn nummers te zingen. Zeker rond kersttijd. Ik kijk er echt naar uit om naar Amsterdam te komen voor de prachtige shows en mijn publiek te ontmoeten." ili Geniet deze kerst van Grahame Patrick, die op onnavolgbare wijze de muziek van Elvis laat herleven! Zing mee met de grootste hits vanThe King in AFAS Live, Amsterdam. Beleef een geweldige kerst met The King en bestel alvast uw tickets! korting op alle rangen Bestel uw tickets op pzc.nl/elvis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62