prf® 4 Broodroosters De Britten zijn er dol op: een goed geroosterde boterham. Toast! Daarom vroegen we drie liefhebbers van de Engelse keuken om vijf broodroosters te testen. Kleingeld Markt Meer kramen met voedsel APP Stoppen met roken KM w Onderzoek 'Verzekering veel te duur' DE UITSLAG Rashell Murray be gint onbedaarlijk te lachen wanneer de Russell Hobbs uit de doos wordt gehaald en voor haar neus wordt neergezet. „Daar speelde ik vroeger mee", schatert ze. „Ik mis alleen de wielen." Dit broodrooster lijkt vol gens de Britse qua vormgeving en kleur sprekend op een ouderwetse, Engelse bus. „We hadden thuis een speelgoedversie. Met wielen." Inderdaad een leuk ding om te zien, zegt Carel Santman over het roodgekleurde broodrooster. „Lekker retro." Dies Mourik zou het apparaat niet in zijn keuken willen hebben. Te kitscherig, vindt hij. „Ach, het gaat uiteindelijk om de toast. Waar ik op ga letten? Bedieningsgemak en of de toast egaal geroosterd is. Dus niet slap aan de ene kant en zwart aan de andere kant." Vijf broodroosters worden getest. De regie van de test is in handen van Tom Haze van consumentenwebsite BesteProduct.nl. De Domo is met 27,99 euro de goedkoopste, de Kit chenaid steekt er - sowieso qua prijs - met kop en schouders boven uit: 247 euro. Carel: „Die Kitchenaid is waarschijnlijk gemaakt voor mensen die uit gekkigheid niet weten wat ze met hun geld moeten doen." Scottish Plain De test vindt plaats in de Woodleaf Shop, de piepkleine en gezellige win kel achter het huis van Carel. In de schappen liggen voornamelijk Britse producten: van chocola (Cadbury Dairy Milk) en marmelades (Wilkin Sons) tot Walkers Pure Butter Shortbread. Voor de test wordt Scottish Plain van het merk Mothers Pride ge bruikt: een dikgesneden sneetje en een dungesneden sneetje. Dit brood van Britse makelij is witter dan wit en iets vetter dan Nederlands wit brood. En lekkerder, vult Carel aan. Hij heeft altijd een paar broden in de vriezer liggen. „Ik ga een keer of tien per jaar naar Engeland. Het eerste wat Een perfect apparaat, maar duur. Té duur. Het blijft een broodrooster. ik doe als ik er ben, is ergens ontbij ten. Full English Breakfast, met alles d'r op en d'r aan, behalve de bloed worst. Maar ik begin altijd met zo'n heerlijke Engelse toast." Broodrooster nummer één is de AEG, met een strak design en een voudige bediening, inclusief digitaal display en ontdooifunctie. Dit appa raat heeft iets extra's: Lift and Check. Daarmee kun je je toast checken zon der het roosteren te onderbreken: doe de toast binnen tien seconden weer omlaag en de timer gaat verder waar hij gebleven was. Met ruim 60 euro is ie een beetje aan de prijs, maar het resultaat is goed, vinden alle panelleden. Fijn in gebruik, bovendien is de toast aan beide kanten mooi gebruind. Door de brede sleuven is de AEG zeer ge schikt voor dikke sneetjes. Is zijn woensdag 4 oktober 2017 GO Het aantal marktkramen in Nederland is afgelo pen tien jaar vrijwel sta biel gebleven. Wel kwa men er meer kramen met voedsel, terwijl onder meer schoenen, tweedehands spullen en bloemen minder sterk vertegenwoordigd zijn. (bron: CBS) IS gram verpakkings materiaal gebruiken we p.p. per dag. (Bron: verpakkingsprofs.nl) Stoppen met roken is behalve gezond ook goed voor de portemon nee. De Stoptober 2017-app motiveert je met video's en verhalen de nico tine af te zweren, maar toont ook hoeveel geld je al bespaard hebt en hoeveel je nog gaat besparen. Crunchy sneetjes uit kekke toasters Consumenten kunnen 10.000 euro besparen op hun overlijdensrisi- coverzekering. Dat concludeert money- wise.nl uit onderzoek onder 2.000 verzeker den. Gemiddeld kan de premie 56 euro per maand omlaag bij een overstap naar een goedko pere aanbie der. Bij koppe ling aan een hypotheek moet de bank wel meewer ken. 1. AEG AT7800 €62,95 Simpel en strak design, eenvoudige be diening. Brood is aan beide kanten mooi ge bruind. Goede prijs- kwaliteitverhouding. 2. Kitchenaid 5KMT2204 €247 Volautomatisch, een kunstwerk in de keu ken. Meer dan genoeg functies. Prima toast. Maar ook heel erg duur. 3. Russell Hobbs 21680-56 Retro €60,99 Opvallend uiter lijk, eenvoudige bedie ning, egaal gekleurde toast. 4. WMF STELIO €43,02 Veel mogelijk heden, makkelijk schoon te maken. Brood is niet egaal gekleurd. Op sommige plekken niet crunchy genoeg. 5. Domo D0941T €27,99 Simpel in gebruik, goedkoop uiterlijk. Resul taat: brood komt er gebo gen uit en is onregelmatig geroosterd. Jeroen Kreule Carel (links) heeft altijd Brits brood in zijn vriezer liggen. FOTO'S DESIREE SCHIPPERS 44 —Dies Mourik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48