r-> 22 VOETBAL WK-KWALIFICATIE De jongens met wie hij tussen 2004 en 2014 furore maakte bij Oranje? Ze zijn allemaal gestopt of uit de gratie. Arjen Robben blijft nog als laatste over. En ook voor hem kan het na deze week 'klaar' zijn. Kort Bale De Vrij: Het is heel simpel Stefan de Vrij (foto) werd niet opgeroepen voor Oranje, maar kwam wel in actie bij La- zio. Het zorgde voor veel vraagtekens. De Vrij: „Het is heel simpel. Ik gaf voor het weekeinde bij Oranje aan dat ik niet fit was, werd ook niet voor niets gewisseld bij Lazio. Ik heb dan ook nog steeds last van mijn lies." Recordcijfers Feyenoord Positieve financiële cijfers voor Feyenoord. De landskampioen heeft het boekjaar 2016/17 afgesloten met een winst van 6,2 miljoen én behaalde een recordomzet van 68,7 miljoen euro. Barca mogelijk weg uit La Liga Als Catalonië een onafhankelijke staat wordt, moet FC Barcelona beslissen in welke competitie de club gaat spelen. De Cata laanse sportminister Figueras zei dat de Ca talaanse ploegen Barcelona, Espanyol en Gi rona in La Liga kunnen blijven, maar ook kunnen uitwijken naar landen als Italië, Frankrijk of Engeland. El Hamdaoui duikt op bij AZ Mounir El Ham daoui (33, foto) is weer terug bij AZ, waar hij zijn condi tie op peil houdt. De aanvaller, die de Alkmaarders in het seizoen 2008/09 met 23 goals naar de landstitel leidde, zit zonder club na zijn ver trek bij Al-Taawoun uit Saudi-Arabië. Ook in 2015 dook hij op bij AZ. Toen kwam hij tot zeven duels. Flitsen Quote van de dag 'Het lijkt wel alsof hij iemand heeft vermoord' Generale PROGRAMMA Derby Arjen Robben (33) noemde het ontbreken van Wesley Sneijder bij Oranje maandagavond 'een knak- momentje'. Robben maakte het verder niet groter. Hij noemt het 'de keuze van de bondscoach'. Het zal hem ook niet hinderen tegen Wit-Rusland en Zweden. „Maar jammer vind ik het wel. Ik had We sley er graag bij gehad, juist nu." Dat is niet gek. Sterker: het is vol slagen logisch dat Robben zich ver weesd voelt als hij om zich heen kijkt in de groep. Met Sneijder is de laatste generatiegenoot en geest verwant van het toneel verdwenen. Tussen 2004 en 2024 maakte Rob ben furore bij Oranje met een groep topspelers geboren tussen 1980 en 1984. Allemaal zijn ze inmiddels gestopt of uit de gratie. Bij Rafael van der Vaart brandde het kaarsje als eerste op. Daarna volgden Dirk Kuyt en Robin van Persie. En voor uit, Nigel de Jong en Klaas-Jan Huntelaar behoren ook tot die club. De eerste training op weg naar Wit-Rusland was net afgelopen, toen Robben gisteren op het veld nog bleef napraten met de bonds coach. Laatst vertelde Dick Advo caat hoe mooi hij het vindt om al leen al naar Robben te kijken wan neer die zich klaarmaakt voor een wedstrijd of training. „Wat deze jongen er allemaal nog voor doet op zijn 33ste, poeh, ik kijk daar met grote bewondering naar. Een war- ming-up is bij Arjen al een militaire precisieoefening." Kleine dingen Ook deze week zet Robben weer de toon. Dat zit hem in kleine dingen. Als er even rust is tussen twee oe feningen, staan spelers al gauw te dralen. Robben nooit. En als na de training iedereen samenklontert bij de dug-out, klaar om af te taaien, ligt hij nog in het gras. In zijn eentje woensdag 4 oktober 2017 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Anderlecht heeft Hein Vanhaezebrouck, die vorige week zelf opstapte bij AA Gent, aangesteld als opvolger van de ontslagen Zwitserse trainer René Weiier. Een zware knieblessure maakt een einde aan het seizoen van Michael de Leeuw (31). De aanvaller en uitblinker van Chicago Fire, dat uitkomt in de Amerikaanse MLS, kwam vorig jaar over van FC Groningen. De blessure van Alvaro Morata is erger dan verwacht. De Spaanse spits van Chelsea wordt pas eind november terug verwacht. ADO-trainer Fons Groenendijk is niet te spreken over het voorstel van vier duels schorsing voor Tom Beugelsdijk (foto), na een vermeende elleboogstoot en gaat in beroep. I Wales mist de laatste twee duels van de WK-kwalificatie sterspeler Ga- reth Bale, die kampt met een kuitblessure. Wales staat in groep D vier punten achter koploper Ser vië en treft als nummer twee zelf nog Geor gië en Ierland. Robben: 'wees' Maarten Wijffels I Sam Oomen (foto) is knap 6de geworden in Tre Valli Va- resine, de ge nerale voor 'Lombardije'. Alexandre Ge- niez won. Katwijk Vandaag 11.45 uur Training bij Quick Boys Morgen 15.30 uur Besloten training op De Toekomst, vlucht naar Minsk Vrijdag 15.45 uur Persconferentie in Borisov 16.00 uur Training in Borisov Zaterdag 20.45 uur Wit-Rusland - Nederland in Borisov Vlucht naar Amsterdam Arjen Robben is als enige overgebleven van een groep topspelers. foto's pro shots en pim ras De Amster damse beker derby tussen De Dijk en Ajax wordt op 25 oktober van wege veilig heidsredenen niet in de hoofdstad ge speeld, maar in Volen- dam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22