Marjan Berk 'Wie geweld gebruikt, krijgt een ereteken' Hier loop je warm voor! hollands nieuwe. 13 Justitie wil snel verbod van motorclub Bandidos Later kreeg ik de smaak ookzonder prosecco en chocolade taart te pakken Vuurwerk! Tania Kross zette maan dagavond de Mary Dresselhuyszaal in theater DeLaMar op zijn kop met haar buitengewoon originele uitvoering van Carmen. De heerlijke aria's van Georges Bizet, die al in de jeugd van mijn al jaren dooie grootmoedertje door slagersjongens tot 19de- eeuwse tophits werden gefloten in een tijd dat er geen andere openbare geluidsdragers beston den dan die jongens met manden voor op hun fiets, klonken als nieuw in deze unieke uitvoering. Het liefdesduet tussen Carmen en Don José, waarbij de Don (Charles Hens) als een geile krolse kater prachtig zingend - half op zijn knieën liggend - Car men bepotelt, is zwoel en grappig tegelijk. Al dat liefdesvuur wordt opwindend ondersteund door de authentieke flamencozang en het opzwepende voetgeroffel van Er- minia Fernandez Cordoba en Irene Alvarez en de flamenco percussie van Claudio Spieier. Ook de hartbrekende klanken die Melissa Ussery uit haar viool streek, liepen af en toe langs mijn ruggengraat... En toen Tania de volle zaal aanzette tot luid mee zingen en ritmisch handgeklap van de bekende nummers, die duidelijk nog in ons collectief ge heugen voortleven, kende het enthousiasme van het publiek geen grenzen. jaar in Amsterdam. Ik mocht met mijn eerste vriendje mee naar Carmen, uitgevoerd in de Stads schouwburg. De toen in ons land beroemde sopraan Cora Canne Meijer zong de rol van Carmen, die helaas in haar doodsmak in de laatste scène van de opera haar pruik verloor... Hierdoor werd ik zo teleurgesteld in het genre, dat ik zeker tien jaar lang alles wat op opera leek meed als de pest. Later is deze weerzin weer glad gestreken door allerlei mooie voorstellingen die ik hier en daar bijwoonde, maar die eerste con frontatie met het operadrama heeft heel lag mijn afkeer be paald. Op een vakantie in Venetië hoorde en zag ik in het beroemde theater La Fenice een uitvoering van Les Indes Galantes, ter gele genheid van de 400ste sterf- of geboortedag van componist Ra- meau. De held zat langdurig te zingen op een houten olifant, de suppoosten van het theater en de musici van het orkest waren allen gekleed in blauw fluweel en droegen zilveren pruiken. Wegens de lange duur van de voorstelling waren er twee pau zes ingelast, waarin prosecco en chocoladetaart werden geser veerd, zodat je dat langdurig zin gen van de prins op de houten olifant wel uithield... Later in mijn leven kreeg ik ook zonder prosecco en taart de smaak te pakken en beleefde de mooiste voorstellingen in ons eigen nieuwe muziektheater. ultieme herkansing! Tania Kross, die haar strepen al had verdiend met voorstellingen overal ter we reld, heeft met de hoogst oor spronkelijke en van moed getui gende uitvoering van deze opera haar publiek een grootse verras sing bereid. Komt allen, geniet en zing mee! Lange paardenstaart. Armen vol ta toeages. Rood aangelopen hoofd. De Europese president van Bandi dos, Mike Kok uit Denemarken, moet urenlang aanhoren hoe Ne derlandse officieren van justitie zijn motorclub zwartmaken. Officier van justitie Ward Ferdi- nandusse somt de geweldsinciden ten van dit jaar op. Neem de aanval op een Hells Angelshonk in Keulen, in januari. Bij een doorzoeking in het Bandidos-clubhuis werden na afloop een machete, honkbalknup pels en zagen in clubkleuren ge vonden. Of neem de drie Bandidos- leden uit Denemarken, die in mei werden veroordeeld voor een drie voudige moord in Kopenhagen. De in totaal veertien gevallen van ernstig geweld in 2017 maken dui delijk dat Bandidos een organisatie is die geweld verheerlijkt, meent Ferdinandusse. „Moeten wij dan echt geloven dat het elke keer op nieuw om rotte appels gaat, die af- zonderlijk op het idee komen ie mand van een andere groep aan te vallen? De waarheid is anders." Sinds Bandidos in 2014 in Neder land is neergestreken, zijn ook in Nederland de nodige bikerwars uit gevochten, maakt het Openbaar Ministerie (OM) duidelijk. Ze wij zen op de aanslag op Bandidosvoor- zitter Harrie Ramakers, bij wie in 2014 thuis een granaat naar binnen werd geworpen. Tegen de politie verklaarde Ramakers dat hij een bloedspoor door heel Nederland zou trekken als zijn zoon - ook lid - iets zou overkomen. De geweldsverheerlijking blijkt ook uit de 'Expect No Mercy'-patch die Bandidos kunnen verdienen als ze grof geweld plegen. Er moet ten minste bloed hebben gevloeid voordat ze het lapje op hun jack mogen naaien, aldus het OM. Het OM ziet Bandidos als een wereldwijd opererende organisatie. Zo zijn er verplichte mondiale clubdagen en wordt er over heel de wereld contributie geheven. Het OM wil daarom geen enkele (ook geen buitenlandseBandidosafde- ling meer toestaan in Nederland. Volgens advocaat Marnix van der Werf, die optreedt namens het Chapter Limburg en Bandidos Eu ropa, gaat het OM dwars in tegen internationale verdragsafspraken én het verenigingsrecht. Hij noemt die aanpak veel te grof. Volgens hem bestaat er geen wereldwijd centraal geleide club en opereren de chapters zelfstandig. De rechtszaak gaat morgen verder. hollandsnieuwe.nl/krant Samsung Galaxy A5 2017 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: woensdag 4 oktober 2017 PC Tania Ik denk terug aan mijn eerste En nu kreeg Carmen voor mij de Bandidos is een wereldwijd ope rerende, geweldsverheerlij- kende motorclub, die daarom in Nederland verboden moet wor den. Dat heeft het OM gister ochtend bepleit voor de civiele rechtbank in Utrecht. Koen Voskuil Utrecht Leden van Bandidos lopen met hun raadslieden naar de Utrechtse rechtbank, fotoruudvoest Let op! Geld lenen kost geld Totale toestelkosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duur overeenkomst Debetrentevoet JKP 240 0 240 10 24 mnd 0% vast Deze tabel bevat een voorbeeld van een toestellening en de prijs die je hiervoor per maand betaalt. De toestellening is een aflopend goederenkrediet aangeboden door Vodafone Financial Services B.V. Vraag onze klantenservice naar de kredietvoorwaarden en het standaardinformatieblad. Vodafone Libertel B.V. treedt op als verbonden bemiddelaar voor Vodafone Financial Services en bemiddelt uitsluitend voor Vodafone Financial Services. Vodafone Financial Services en Vodafone Libertel geven geen advies over de toestellening. Je dient zelf te bepalen of de toestellening aansluit bij jouw persoonlijke omstandigheden. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Deze actie is geldig tot en met 15 oktober 2017. Supersnel 4G internet Extra grote bundels 1ft Gebruik nu in de hele EU 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 2,- extra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13