J €1000 Veilig douchen in 1 dag EUWS 11 JlJ I Vader schutter Las Vegas was psychopatische bankovervaller LEEFTIJDS KORTING* woensdag 4 oktober 2017 het eens met de rest van de wereld. De statistieken zijn duidelijk: in wapenland Amerika vallen schrik barend veel meer vuurwapendo den dan in landen waar schiettuig niet overal voorhanden is. Omgere kend naar inwonertal zes keer meer dan in Canada, bijna tien keer meer dan in Nederland, volgens cijfers van de Human Development Index M Langs de Las Vegas Strip steken voorbijgangers kaarsen aan om de slachtoffers te herdenken. Natuürlijk hebben ze hier strengere wapenwetten nodig! —Michelle uit Canada uit 2012. Weg ermee, concludeert een flink deel van Amerika. Zorg op zijn minst dat iedereen, altijd en overal een veiligheidscheck onder gaat en verbied de halfautomati- sche aanvalsgeweren die onder meer de schutter in Las Vegas le gaal kon kopen. Hij bouwde ze zelf om tot volautomatische machine wapens. Maar met name buiten de grote steden, zoals in Nevada, waar Las Vegas ligt, horen wapens bij het le ven. Voor de jacht, voor de schiet baan of voor zelfverdediging - wa pens staan voor deze Amerikanen gelijk aan vrijheid, vooral van over heidsbemoeienis. Zelfs een tikje getraumatiseerd door de kogels die over zijn hoofd scheerden en de in zijn kuit ge schoten vreemdeling die hij meet rok naar een veilige plek, wil veerti ger Chuck Pelle niets weten van aanscherping van de wet. „Zo'n gast bedenkt wel iets anders. Wat doe je eraan?" Vriend Mike Sullivan verheft zijn stem - van zijn wapens moet je af blijven, wat de statistieken uit de rest van de westerse wereld ook zeggen. „Dan gebruiken ze wel messen!" Zelfs door doelwit wor den houdt hij die gedachtegang. In de politiek verandert eveneens weinig. Zoals na elke schokkende massaschiet-partij eisen furieuze Democraten dat eindelijk iets wordt gedaan aan de beschikbaar heid van vuurwapens en de poli tieke macht van de rijke vuurwa penlobby. Gedachten en gebed Republikeinen houden het bij 'ge dachten en gebed' voor de slachtof fers en familie, zeggen over hun rug geen politiek te willen bedrijven en blokkeren alles wat in hun ogen riekt naar aantasting van het recht op wapenbezit. Wapenlobbyclub NRA blijft tevreden dollars in hun campagnekassen storten. De Republikeinen hebben op dit moment alle macht in het Congres, dus aanscherping van de regels is ook na het recordaantal doden en gewonden in Las Vegas niet waar schijnlijk. Sterker nog: deze week nog staat een stemming op de agenda over een wet die geluid dempers voor geweren makkelijker verkrijgbaar maakt. PROFIEL De vader van Ste phen Paddock, de dader van de schietpartij in Las Vegas, stond acht jaar lang op de FBI-lijst van meest gezochte criminelen. Simone van Zwienen Las Vegas Benjamin Hoskins Paddock begon zijn carrière in de jaren 30 met het verkopen van afval en een baan als re parateur. Dat was blijkbaar niet ge noeg om rond te komen, en de man stortte zich op het beroven van ban ken. In achttien maanden tijd be roofde hij twee banken. De buit: 25.000 dollar. Hij werd in 1961 ver- Ben Haddock in 1977. FOTO'AP oordeeld tot twin tig jaar cel. De FBI omschreefPad- dock destijds als een psychopaat die naar verluidt zelf moordneigingen had. In 1968 ont snapte hij uit de gevangenis in Texas. Sindsdien stond hij op de Most Wanted-lijst. De ontsnapte Pad- doek ging naar San Francisco, waar hij een andere bank beroofde. Hij ves tigde zich uitein delijk in Oregon. Hij schoor zijn hoofd kaal en liet een sik staan. Ook veranderde hij zijn naam in Bruce Eriksen. In Oregon opende hij het eer ste bingocentrum van de staat. Over zijn verleden sprak hij nooit. Niet over familie, niet over hoe hij in Oregon was terechtgeko men of over zijn leven als bank overvaller. Hij overleed in 1998. Over het motief van zijn zoon be staat nog onduide lijkheid. „Hij was een rijke kerel die graag videopoker speelde en het leuk vond om cruisereizen te maken", zegt de verblufte broer van Paddock. „Hij heeft zijn wapen nooit getrokken." VEILIG NVEILIG Door gladde vloer, hoge instap, gebrek aan voldoende houvast. Voorzien van antislipvloer, lage instap, wandbeugel en douchestoel. Wilt u ook blijven genieten van een heerlijke douche in een veilige badkamer? Wij maken uw badkamer veilig in 1 dag, zonder hak- of breekwerk. Op maat gemaakt naar uw wensen. Molenaar ontzorgt u in het volledige proces van advies en inmeting, tot montage, afvoer materialen en schoonmaak. Zo komt ontspannen douchen weer binnen handbereik. Nu tijdelijk tot 1000,- leeftijdskorting bij aankoop van een comfortdouche uit de Primair of Deluxe collectie. Jarenlange ervaring Meer dan 6.500 klanten gingen u voor Eigen vakkundige montagedienst 45 plaatsingen perweek Zonder ingrijpende verbouwing Ook afvoer van het oude bad 100% tevredenheidsgarantie Conform de CBW voorwaarden Afspraak of brochure? Bel 0341 - 23 23 00 of kijk op www.molenaar.nl LANGER THUIS WONEN GO FOTO REUTERS "Kijkvoorde actievoorwaarden op www.molenaar.nl/actie. Actie looptt/m 21 oktober. Vbeoordeling/ O CBW-erfeend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11