II mbaldenman, m 8 dagen Zwitserse Alpen, Glacier- en Mont-Blanc Express 6 dagen Herfstshoppen in Wenen 10 ROUW NA BLOEDBAD Opnieuw een bloedbad, opnieuw een bitter wapendebat en opnieuw geen actie om de veelbesproken Amerikaanse vuurwapenwet aan te scherpen. Las Vegas verandert weinig, zelfs niet voor de mensen die in de kogelregen stonden. D wight Dow vindt het eenJucking lange lijst. Columbine. Virginia Sandy Hook. Die bioscoop in Colorado. San Bernardino. Ro- seburg. Charleston. Nachtclub Pulse in Orlando - een jaar gele den was dat met 49 doden nog een nieuw slachtofferrecord. En nu staat hij hier zelf te kijken naar het decor van zo'n ongekend bloedige massaschietpartij. Hij gooit er een krachtterm uit, nu zijn eigen stad aan de beurt is. „Het verbaast me eerlijk gezegd dat het nu pas gebeurt. Er komen hier zoveel mensen elke dag." En toch. Monteur Dow ziet geen re den tot actie. „Dit is niet te voor komen," luidt zijn conclusie. Toeristen In Las Vegas openbaart zich na de schietpartij een gapende kloof tus sen Amerikanen en de rest van de wereld. Amerikanen reageren op vallend gelaten, zoals Dow. Mani akken zul je altijd houden. Ze vin den ook zonder vuurwapens wel een manier om toe te slaan, denkt Dow. Maar vraag het een van de vele bezoekende toeristen in de stad, en het commentaar luidt heel anders. „Die vuurwapenwetten hier, die zijn belachelijk", foetert Peter Fence, pensionado uit Liverpool. Hij had tijdens zijn vakantie een door-en-door Amerikaanse erva ring: schuilen voor een active shoo ter, iets wat kinderen in de VS zelfs op school oefenen. De Canadese Michelle - ze voelt zich schuldig omdat ze nog steeds van speelautomaten en ochtend koffie met Baileys geniet, dus wil ze alleen haar voornaam geven - Zo'n gast bedenkt wel iets anders. Wat doe je eraan? valt hem hartgrondig bij. „Natuur lijk hebben ze hier strengere wa penwetten nodig!" Nu maak je het emotioneel instabiele types wel héél makkelijk om veel slachtof fers te maken, vindt zij. „Als ik een wapen had, kan ik me voorstellen dat zelfs ik het zou gebruiken als ik razend genoeg zou zijn." Vooral stedelingen in de VS zijn Altlengbach - Wenen - Wienerwald woensdag 4 oktober 2017 Wapendebat laait weer op Karlijn van Houwelingen Las Vegas —Chuck Pelle, omstander Comfortclass BIJ DE PRIJS INBEGREPEN Koffie of thee bij vertrek 2 overnachtingen in Zuid-Duitsland op basis van logies en ontbijt 3 overnachtingen in het 4 sterren hotel Stemberger in Altlengbach op basis van logies en ontbijt Wifi in het hotel gratis Dagelijks een ontbijtbuffet Excursies, exclusief entreegelden Luxe Comfort Class touringcar met chauffeur/ reisleider Tol- en parkeergelden Vertrekdata: 4, 11,18, 25 november 16 december Vertrekdata: 6,13, 20 november BIJ DE PRIJS INBEGREPEN Koffie of thee bij vertrek 2 overnachtingen Zuid-Duitsland (of Franse Elzas) 5 overnachtingen in Hotel Azalea Dagelijks een goed verzorgd ontbijtbuffet en 3-gangen diner Wifi gratis in Hotel Azalea Excursies, exclusief entreegelden y Treintje Tasch-Zermatt v.v. Luxe Comfort Class touringcar met chauffeur/ reisleider Tol- en parkeergelden Toeristenbelasting (verwachte verhoging in Saas- Grund van CHF 2,40 p.p. per dag dient ter plaatse betaald te worden) Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10