Succes De Baerdemaeker komt niet uit de lucht vallen Verhulst stopt pas als organisator Lievense stopt ZEELAND 11 Hoek-keeper Jordi de Jonghe in het duel tegen Lisse. foto's orange pictures en mitchellminnaard zv zijnfactual decisions. Het zijn fei ten, maar het is aan de scheids die waar te nemen en er voor te flui ten of niet. Technical decisions gaan over de uitvoering van de regels - hoe een inworp genomen moet worden, een strafschoppenserie moet verlopen - en zijn nog terug te draaien als het effect heeft ge had op het resultaat en in bijzon dere omstandigheden gebeurde. Zo staat het, zij het wat gecompli ceerder, ook in de KNVB-regle- menten. Toss of a coin FC Lisse wierp op dat het verschil 'op een sportieve manier' werd ge maakt nadat arbiter Nagtegaal na tien strafschoppen weer overscha kelde naar het om en om nemen van de penalty's, maar Kerkhof verwierp dat argument. „Dat is niet relevant, want het ABB A- Als de strafschoppen over moeten, staat FC Lisse mentaal al met 0-3 achter principe komt überhaupt niet voor in onze reglementen, dus wordt door ons niet toegepast. Toch is deze volgorde gehanteerd, dus moest de KNVB ingrijpen. De IFAB heeft nog voorgesteld dat de wedstrijd beslissen met 'a toss of a coin' ook kan, maar dat vinden wij niet redelijk. De strafschoppense rie overdoen wel." Het is nu aan de voorzieningen- rechter om een oordeel te vellen over deze zaak. Uiterlijk komende maandag doet hij uitspraak, wel licht al voor komend weekend. De strafschoppenserie staat gepland voor volgende week woensdag avond 2t.oo uur in Lisse, maar die afspraak kan - als de rechter daar toe besluit - nog geschrapt of ge wijzigd worden. „Maar als de straf schoppenserie over moet, staat FC Lisse mentaal al met 0-3 achter", sprak De Vries, zoals Van der Staal opmerkte, over emotie en 'wat als'. De 23-jarige amazone onder streepte zo nog maar eens de toege voegde sportieve waarde voor de Zeeuwse hippische sport, door de inbreng van Belgische leden van de Zeeuws-Vlaamse verenigingen. Dit weekend behaalde De Baerdemae ker met de Dayano-dochter scores van 63,42 en 65,28 procent. „Cy pressa is echt een fijn paard om te rijden. Heel werkwillig en heeft veel aanleg voor de zware oefenin gen", zei ze later. Dierengeneeskunde De passie voor paarden zit Julie de Baerdemaeker in de genen. Haar ouders zijn beiden dierenarts. Zelf hoopt ze dit jaar haar studie dieren geneeskunde aan de universiteit van Gent af te ronden. „Toen ik zes was zat ik al op een pony. Je kunt wel zeggen dat ik met paarden ben opgegroeid", zegt ze lachend. Buiten haar eigen paarden rijdt De Baerdemaeker ook veel paarden voor eigenaren. Met succes. „Ja, ik heb al tig paarden naar het Z en de lichte tour gereden. Paarden met verschillende karakters, daar leer je veel van. Neem de twee paarden die ik nu rij. Cypressa doet altijd haar best en pakt alles gemakkelijk op. Gudiane is heel gevoelig. Ze snapt het spelletje wel maar je moet haar heel voorzichtig aanpakken. Met twee totaal verschillende paarden optimaal presteren zie ik als een uitdaging. In mijn beleving is dat ook het mooie van deze sport." Petra Verschuere stuurde de fraaie uitgestrekte gangen tonende merrie Golden Girl in Zt twee keer op rij met overmacht naar de over winning. De inwoonster van Hoek kwam in Axel tot scores van 67,64 en 66,61 procent. Lange tijd zag Petra Verhulst (48) de marathon als iets onbereik baars. Iets wat alleen is weggelegd voor 'echte' atleten. Maar na de eerste twee edities van de Kust- marathon, waarbij ze hielp als masseuse, besloot ze het ook maar eens te proberen en schreef zich in. Sindsdien heeft ze geen editie meer gemist. Zaterdag staat ze voor de dertiende keer aan de start in Burgh-Haamstede en daarmee is ze voor zover bekend Zeeuws recordhoudster. „Als Lein ermee stopt, stop ik ook, heb ik jaren te rug al gezegd. Maar Lein stopt maar niet..." In de beginjaren van de Kust- marathon gingen er heel wat mannen- en vrouwenbenen door de handen van Verhulst. Als mas seuse hoorde ze huiveringwek kende anekdotes en heroïsche verhalen aan. „Toen dacht ik: 'zou dat voor mij ook haalbaar zijn?"' Ze vond een hardloopmaatje en begon aan het avontuur. Verhulst bewaart nog steeds mooie herin neringen aan die eerste marathon. „Dat is toch de mooiste", vertelt de Westkappelse zonder twijfel. „Ik weet nog goed dat m'n zoon Mike bij de finish stond. Hij was toen een jaar of vijf. 'Moet je nu nog een rondje?', was het eerste wat hij vroeg toen ik over de finish kwam. Hij kwam ook wel eens kijken bij stratenlopen en dan loop je natuurlijk meerdere rond jes, vandaar." Rondje rond de kreek Voor Verhulst begon het hard lopen met een rondje rond de kreek. „Zo begint iedereen hier in Westkapelle. Ik vond toen een rondje van 2.7 kilometer al een heel eind. Maar op een gegeven moment ging dat steeds beter." Dat het zou resulteren in het uit lopen van dertien Kustmarathons had Verhulst, die op zaterdag ver zorgster is bij voetbalclub De Noormannen, destijds nooit kun nen vermoeden. „Bij de derde vond ik het eigenlijk al wel mooi geweest. Ik had me toen ook niet ingeschreven, totdat ik een mailtje kreeg van Lein (Lievense). 'Je staat er nog niet bij', mailde hij, doe lend op de startlijst. Toen heb ik het toch maar weer gedaan. Ieder jaar denk ik: ik doe het niet meer. Maar ik ga steeds weer overstag." De editie van 2016 leek haar al lerlaatste te worden. „Ik was er toen helemaal klaar mee. 'Ik doe het nooit meer', zei ik tegen me zelf onderweg. Totdat ik een jon getje van een jaar of tien in een rolstoel langs de kant zag staan. leder jaar denk ik: ik doe het niet meer. Maar ik ga steeds weer overstag Toen ging er een knop om. 'Wat loop je nou te mutsen dat het mis schien niet zo lekker gaat van daag', zei ik tegen mezelf. Mensen vragen ook vaak of je hebt afge zien tijdens de marathon. Ik vind dat zo'n groot woord. Je doet het jezelf allemaal aan, het is vrijwil lig. Er is ook meer in het leven dan een marathon. Ik zet ook niet alles op alles om mee te doen. Als het een keer niet lukt is het jammer. Meer niet." Ook dit jaar twijfelde Verhulst over haar deelname. „Vijf uur voor de sluiting heb ik me pas aange meld. Ik heb lang met een blessure aan m'n voet gesukkeld. Het is wel een extra drijfveer dat ik zo'n lange reeks heb met finishes, dus dan is het toch zonde om er één te missen." Naast het hardlopen is Verhulst ook nog vrijwilligster. Op vrijdag avond is ze parkoerswacht tijdens de Ladiesrun en Light Kustrun. „Ik sta sinds de eerste editie bij het keerpunt van de tien kilometer in Westkapelle", vertelt ze. „Ik vind het belangrijk om wat terug te doen en je krijgt veel waardering. Ik probeer de loopsters altijd wat op te beuren en zeg dat ze het zwaarste al achter de rug hebben. Dat is natuurlijk niet zo, haha. Maar je ziet ze dan wel helemaal opfleuren." dinsdag 3 oktober 2017 tegenover FC Lisse -Royce de Vries, advocaat Lisse Julie de Baerdemaeker uit Moer- beke was in de dressuurwed- strijd van de Oranjeruiters in Axel met de merrie Cypressa M in de klasse ZZ-Licht twee keer op rij de beste. Het succes kwam niet uit de lucht vallen. Een maand geleden veroverde ze met de zesjarige vosmerrie Gudiana VOD al de Zeeuwse titel in M2 en eindigde op het NK op een fraaie vijfde plaats. Lucien Roelandt Axel Maurice Steketee Westkapelle -Petra Verhulst Petra Verhulst (wit shirt) en haar loopvriendin Suzanne Ge- schiere (rechts) worden bij de finish opgewacht door organisator Lein Lievense (links), fotoanjaligeensen Art van der Staal was aanwezig bij het kort geding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 90