Peter Cammaert geeft ambtsketen door aan Marga Vermue 7 Peter Cammaert weet het nu al: hij krijgt heimwee als hij de gemeente Sluis verlaat. Hij begon in januari als waarnemend burgemeester, na het vertrek van Annemiek Jetten naarVlaardingen, en geeft morgen de ambtsketen door aan Marga Vermue. ZV „Buitengewoon positief, in alle opzichten. Ik ben ontzettend goed ontvangen, heb praktisch gezien wat toegevoegd en ik hou er een warm gevoel aan over. Ik bén een Zeeuws-Vlaming hè, ik ben in Hulst geboren en ben jaren bij mijn oma in IJzendijke op vakantie ge weest. Ik heb de afgelopen negen maanden een geweldige verdie pingsslag gemaakt op het gebied van geschiedenis en heb de aard van de mensen beter leren kennen. Ik neem met weemoed afscheid en ga heimwee krijgen, als ik terug verhuis naar Velsen. Als ik nu wak ker word, kijk ik over de benevelde velden uit. Ik woonde eerst in Oostburg en ben later verhuisd naar een woning bij een boerderij in Retranchement. Het is daar prachtig, 's Avonds laat zie ik soms nog stofwolken, dan zijn boeren nog bezig op het land. Ik kan er niet omheen om dan aan hen te den ken. Krijgen ze het werk wel klaar? Ik heb met de boeren samengeleefd en betrap mezelf erop dat ik be wust of onbewust kijk en denk met hun ogen. Wat voor weer is het, wat betekent dat voor het land, hoe gaat het met de gewassen? Daar heb ik het ook met de boeren over. Laatst hoorde ik dat ergens de vlas oogst is mislukt en dat voel ik zelf ook haast fysiek. Dat je denkt; pot- verdikkie wat jammer." „De persoonlijke ontmoetingen met mensen hebben me het meest verrijkt en geraakt. Je zou zeggen dat ik al aardig wat mee heb ge- maakt in mijn leven, maar ik raak nog steeds geëmotioneerd door be paalde zaken. Zoals een talentvolle, grafisch ontwerpster van negen tien uit IJzendijke die overleed bij een ongeluk. Dat is gewoon heel erg en zoiets went nooit. Ook de De persoonlijke ontmoetingen met mensen hebben me het meest verrijkt en geraakt jongen die in Oostburg werd dood geschoten had een enorme impact. Ik heb de essentie van wat het bur gemeesterschap moet zijn, wel ge raakt hier in onze gemeente. Dat je gevoelig bent voor wat er met men sen gebeurt en ze het gevoel krijgen dat de gemeente naar hen luistert. Dat maakt dat je niet afstompt. Ko ninklijke onderscheidingen uitrei ken is ook zo'n dankbaar werk. Dat ik degene ben die dat mag doen, is een voorrecht en een cadeautje. En natuurlijk zijn veel andere blije momenten me bijgebleven, zoals carnaval, het Europese festijn voor handboogschutters in Aardenburg. En mijn diner met koningin Maxima. Ik was namens de ge meente Sluis op een sessie over krimpgemeenten in het stadhuis van Amsterdam. Er werd gevraagd of ik bij het etentje naderhand bij de koningin aan tafel wilde zitten, omdat ze me graag wilde spreken. Dus dat heb ik maar gedaan. De ko ningin was buitengewoon geïnte resseerd in wat ik te vertellen had. Dat was mooi om namens Sluis te kunnen doen." „Dat is gelukt. Ik ben tevreden over het proces. Ik denk dat dit een goede burgemeester wordt voor Sluis. Marga Vermue is een vrouw die zelf uit de provincie komt, heel erg begaan is met mensen en mee doet aan allerlei activiteiten. Maar ze kan ook zakelijk zijn." „Leuk hè, dat was ook de bedoe ling. Als het aan mij gelegen had, hadden we meer van dit soort grapjes gehad. Er zat vanuit het verleden wat spanning in de raad, dat was gewoon zo. Ik kreeg de ruimte om een luchtiger toon aan te slaan. We zijn op allerlei gebied met een frisse blik gaan kijken, hebben veel gepraat en aandacht besteed aan dossiers zoals de ver plichte verhuur van appartemen ten, Waterdunen, de problematiek rondom de schaatsbaan en de or dening van het handhavingsbeleid. Ook het terrassenbeleid was een knelpunt. De verstandhouding met de provincie is daarnaast ver beterd." „Dat blijf ik in de toekomst ook wel een beetje volgen. We hebben een planning gemaakt die eindigt in december en zitten op koers. Dat kan ik keurig overdragen aan Marga Vermue. Het is niet zomaar een winkel die wij hier hebben, ik ben niet zo voor het woord 'klant'. Het gaat niet alleen om ser vice en rechten. Het gaat ook om plichten. We hebben als overheid een sterke positie en zijn de enige instantie die mag ingrijpen in het persoonlijke leven van mensen. We hebben hier balies en de mo derne tijd vraagt erom mee te gaan. Ik wil mensen het gevoel geven dat ze hier thuis zijn en ze opvangen in een meer vertrouwelijke sfeer. Die balies staan niet op zichzelf, we hebben een visie op onze dienst verlening in de breedte. Dat bete kent ook dat je alles wat er over een persoon speelt in een gemeente, gekoppeld hebt aan elkaar. Dat is modern. Ik zal het professioneel gezien wel missen." „Absoluut niet, ik had een aantal bestuursfuncties in clubs die ik weer op ga pakken en ik ga mijn studie afmaken. Ik begin aan het derde jaar van een studie tot dia ken in de katholieke kerk en dan moet ik daarna nog twee jaar. Ik zal daarna waarschijnlijk iets gaan doen in de sfeer van pastoraal werk. En mijn oudste zoon en kleinkinderen wonen in Hamburg, daar ga ik af en toe heen om op te passen. Daarvoor krijg ik nu meer tijd." dinsdag 3 oktober 2017 'Nu al heimwee naar gemeente Sluis' Sophie Stockman Sluis Negen maanden was u waarne mend burgemeester van de ge meente Sluis. U maakte van begin af aan een ontspannen indruk en stak uw enthousiasme voor het gebied, uw geboortestreek, op voorhand niet onder stoelen of banken. Hoe kijkt u zelf terug op de afgelopen periode? Die betrokkenheid bij de streek, liet u ook zien als burgemeester. Welke momenten zijn u het meeste bijgebleven? A Peter Cammaert houdt een warm gevoel over aan zijn tijd in de gemeente Sluis, foto peter nicolai Een van uw opdrachten als bur gemeester was de raad begelei den in de zoektocht naar een nieuwe burgemeester die een 'ac tieve verbinder' moest zijn. Is dat gelukt met Marga Vermue? Onder uw voorganger, burge meester Annemiek Jetten, waren er wat spanningen in bestuurlijk Sluis. U wilde 'bepaalde dossiers met een frisse blik evalueren.' Zo werden er na gesprekken met on dernemers de scherpe randjes van de 'terrassenregels' gehaald. Ook werd de sfeer in de gemeen teraad losser door u. Toen u pas als waarnemend burgemeester actief was, zong u aan het begin van een raadsvergadering uit volle borst 'lang zal hij leven' voor wethouder Jack Werkman en u kreeg iedereen mee. Het leek er op dat u de raad los wilde masse ren. U maakte zich ook opvallend sterk voor geplande metamor fose van het klantcontactcen trum op het gemeentehuis waar u een hartstochtelijk pleidooi voor hield. Dat klinkt bijna alsof u zich gaat vervelen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 88