Schouwspel met lach en traan T Ouderen willen graag andere woningen 6 'Terneuzen is veilig voor fietsers' 0(p)paal is een tragikome die van Pol Anrys, waarin koppel Mia en David wil len vieren dat ze 21 jaar getrouwd zijn, oftewel hun opalen bruiloft. Mia, gespeeld door Valerie Peters, heeft iets met het getal 21 en wil er een grootse gebeurtenis van ma ken. Haar man David, vertolkt door Sacha Dellaert, is echter bezig met een heel ander doel: beroemd worden. Hij wil in het Guinness World Records boek opgenomen worden met een wereldrecord. Hij verzint steeds iets nieuws om zijn naam in het bekende boek te krij gen, maar zijn wederhelft vindt die hele onderneming onzinnig. „Het is een stuk met een lach en een traan, maar vooral een lach", zegt Möring, die de rol van David's We hopen het succes van vorig jaar te evenaren beste vriend voor zijn rekening neemt. Regisseur Patrick Snoeck stoomde de negen spelers van Siesa en een groep figuranten de afgelopen tijd klaar voor hun rol. Hij gaf ook zijn eigen draai aan het stuk. Het 'speciale tintje' dat hij eraan geeft, wordt volgens Möring een 'enorme verrassing.' „Meer kan ik dan ook nog niet verklap pen." 0(p)paal wordt in De Statie in Sas van Gent opgevoerd op zater dag 14 oktober om 20.00 uur, zon dag 15 oktober om 14.00 uur en za terdag 21 oktober om 20.00 uur. In De Halle in Axel worden vier voorstellingen gegeven: op zater dag 28 oktober om 20.00 uur, op zondag 29 oktober om 14.00 uur, op vrijdag 3 november om 20.00 uur en de laatste voorstelling is op zaterdag 4 november om 20.00 uur. Kaarten kosten 10 euro per per soon en zijn te koop via siesa.nl of bij mfc De Statie in Sas van Gent, Attent Goethals in Westdorpe, Bruna in Axel of café 't Gemeente huis in Zuiddorpe. Scholieren van het Reynaertcol- lege in Hulst onderzochten dit voorjaar de woonwensen van de inwoners van Vogelwaarde. Dat deden ze in opdracht van de dorpsraad en wooncorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. Ruim een derde van de ruim tweeduizend bewoners heeft meegewerkt. Een op de vier van hen vindt zijn of haar huis onhan dig. Dat zijn vooral ouderen. Ze vinden het huis te groot en willen graag een slaap- en badkamer op de begane grond. Twintig procent van de ondervraagden geeft aan behoefte te hebben aan extra hulp in huis. Een even zo groot aantal overweegt zelfs te verhuizen, als er geen levensloopbestendige wo ningen in Vogelwaarde komen. Vooral Hulst is dan in trek. „Over de uitkomst gaan we in gesprek met Woongoed en de ge meente Hulst", zegt Edger Erkel, voorzitter van de dorpsraad. Want als een dergelijke verhuizing daad werkelijk plaatsvindt, staat de leef baarheid in Vogelwaarde op het Over het onderzoek gaan we in gesprek met Woongoed en de gemeente Hulst spel. De dorpsraad gaat daarom een toekomstplan opzetten voor de komende tien, twintig jaar. Daarin worden wonen en voorzie ningen meegenomen. De dorps raad zoekt nog mensen die willen meehelpen dat plan uit te werken. TERNEUZEN Met de fietsveilig- heid in de gemeente Terneuzen is het prima gesteld. Er zijn geen lo caties waar regelmatig ongelukken met fietsers gebeuren. Dat ant woorden B en W Terneuzen op vragen van raadslid Ingrid Wojtal (Sociaal Terneuzen). Wojtal pleitte eerder bij het col lege voor het in kaart brengen en aanpakken van gevaarlijke fietslo- caties in de gemeente Terneuzen, om zo een 'vriendelijker fietsge- meente' te worden. Maar zulke plekken zijn er eigenlijk niet, ant woorden B en W nu. Afgelopen jaar raakten weliswaar negen fiet sers bij ongelukken gewond, maar dat gebeurde op negen verschil lende locaties. Het college ziet wel wat in het idee van Wojtal voor het opstellen van een 'fietsbeleidsplan' waarin alle plannen, ideeën en situaties op het gebied van fietsen gebun deld worden. Nu staan die vaak nog verspreid in allerlei visies, no ta's en plannen. IN DE REGIO Ontbijtclub BBN West viert verjaardag Baomesse- markt in De Stelle Thema-avond in crematorium MIJN DORP, MIJN STAD Dinsdag AARDENBURG dinsdag 3 oktober 2017 ZV De spelers van Siesa zorgen met de tragikomedie 0(p)paal voor een lach en een traan, foto peter nicolai Achttienhonderd bezoekers en uitverkochte zalen trok toneel vereniging Siesa uit Sas van Gent vorig jaar met de komedie Wij gaan naar Benidorm. „Dat hopen we dit jaar te evenaren met de tragikomedie 0(p)paal. De helft van de kaarten is al ver kocht", zegt voorzitter en acteur Ronald Möring. Sophie Stockman Sas van Gent - Ronald Möring, voorzitter De noodzaak van levensloopbe- stendige woningen blijft onver minderd groot in Vogelwaarde. Dat blijkt uit de vragenlijst die is ingevuld door de bewoners. Bob Maes Vogelwaarde -Edger Erkel, dorpsraad IJZENDIJKE Ondernemers-ont- bijtclub BBN West viert donderdag het tweejarig bestaan. Dat gebeurt niet met een ontbijtje, maar met een fees telijk evenement vanaf 19.00 uur in het Mauritshof in IJzendijke. Aan het woord komen wethouder Christiane van de Vijver van de ge meente Sluis, PZC- verslaggever Barry van der Hooft, die renarts Frank van de Vijver en Willem van der Linden, di recteur bij voetbal club Vitesse uit Arnhem. Bezoekers kunnen daarna - in twee ronden - net werken. Entree kost 15 euro, aanmelden via info@bbnwest.nl. OOSTBURG Woonzorgcentrum De Stelle in Oost burg houdt zater dag een 'baomes- semarkt'. Hobbyisten bieden hun spullen aan en er zijn allerlei optre dens. Er is daar naast een verloting en er worden streekproducten aangeboden. De markt is te bezoe ken tussen 10.00 en 17.00 uur. Wie zelf iets wil verko pen, kan zich mel den via d.buijsse@ warmande.nl. De opbrengst komt ten goede aan spullen voor de bewoners van De Stelle. TERNEUZEN Het crematorium in Terneuzen houdt donderdag een thema-avond 'Dich terbij dan ooit'. Me dium Myrthe Bruin zeel geeft readings over 'leven na de dood' en singer- songwriter Yvon zingt en speelt. Aanvang is om 19.30 uur, entree kost 5 euro, inclu sief hapje en drankje. Reserveren kan via: kvanmiddendorp @monuta.nl of 0115-615400. TERNEUZEN De leden van 'Collectief 08' exposeren mo menteel in De Passerelle in het stadhuis van Terneuzen. Die groep ontstond uit het 'Open Atelier' van Toonbeeld en be staat uit Eric Vercammen, Corrie Vet-Bakker, Rian van Leeu wen, Pieter Bosscher, Ton Pelle, Iny den Engelsman, Nora van der Veeke en Theo Strik. Van die laatste is het werk op de foto. Het gaat om louter schilderijen, wel met veel variatie in stijl en materiaal. De expositie is nog te zien tot 16 okto ber op doordeweekse dagen. Kaaiplein, 8.00- 12.00 uur: Week markt; AXEL De Halle, 10.00 uur: Wande len; 15.00 uur: Koersbal; 't Kasteeltje, 13.30 uur: Creatief; 19.00 uur: Bingo; Gregori- uscentrum, 13.30 uur: Biljarten, joke ren, vrij kaarten; HEIKANT Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HULST De Lieve, 09.00 uur: Vrij bil jarten; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten; De Blaauwe Hoeve, 09.00 uur: Hand werken; 10.00 uur: Geheugentraining; 14.00 uur: Mode show; De Serre, 10.00 uur: Kaartjes maken; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.00 uur: Samen in beweging; 14.00 uur: Sjoelen, kaar ten, creaclub; SAS VAN GENT Kei zer Karelplein, 08.30 -15.00 uur: Weekmarkt; De Statie, 13.00 uur: Biljart; 14.00 uur: Koersbal, kaarten; SINT JANSTEEN De Warande, 14.00 uur: Jeu de boules; TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge, handwer ken, soos; De Hoeve, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Hobbyclub; De Ka meleon, 19.15 uur: Wijkbewonersbij eenkomst; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Bij Dorpscentrum, 12.30-15.30 uur: Weekmarkt; WESTDORPE De Kirke, 13.00 uur: Koersbal; 14.00 uur: Wandelen met gids.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 87