C9 UWV wordt persoonlijk Beveiliger trekt deze week in gemeentehuis Koffie was de opkikker na een burn-out Sinkegroep is beste familiebedrijf Zeeland Betrouwbaar 2 Moe van haar baan in de jeugdhulp gooide Catelijne Quaak uit Vogelwaarde het roer om. Met hulp van UWV Zeeland werd ze ondernemer in koffie. HULP VAN UWV CARRIÈRESWITCH Commentaar Het UWV is terug bij af. De uitkeringsinstantie praat weer met mensen. Sinds midden vorig jaar zoekt het UWV men sen op die een zetje nodig hebben om weer aan de slag te ko men. Deze persoonlijke coaching heeft effect. Mensen vinden snel ler een baan. Dat komt echt niet alleen omdat er veel vacatures zijn. Een mens tegenover je werkt toch beter dan online contact. Dat wist het UWV wel, maar door bezuinigingen waren er niet genoeg mensen om met werkzoekenden te praten. Dat kan nu gelukkig wel. Het UWV staat niet alleen in deze aanpak. In Nederland zijn be drijven die vertrekkende werknemers helpen met persoonlijke coa ching. Dat werkt vooral goed voor mensen die niet gewend zijn zich op de arbeidsmarkt te presenteren. Ook werkzoekenden die geen duidelijk plan hebben, zijn vaak gebaat bij individuele begeleiding. Het is misschien even wennen dat het UWV zelf gesprekskandidaten uitzoekt, want daar zit een soort betutteling in. Dat is een klein na deel. Maar het succes van deze methode weegt veel zwaarder. Veel zaken tussen overheid en burger kunnen we best onpersoon lijk online regelen. Maar als we erin doorschieten ontstaat vervreem ding. Je kunt wel een online jobcoach hebben, maar die ziet je niet aarzelen als je dat internetformuliertje invult. Die ziet je niet glim lachen bij het wilde idee van een totaal ander beroep. Zorgvuldig heid, nuancering en medeleven tellen ook stevig mee. Daarom werkt intensief persoonlijk contact aan tafel in veel gevallen het best. Dus het UWV moet op deze voet verder. Het is zaak er steeds voldoende geld voor uit te trekken. Daarbij is het succes van deze aanpak een heel belangrijk argument. Maar we mogen vooral niet vergeten dat het de fatsoenlijke manier is om iemand te helpen. Gesprek aan tafel is de fatsoenlijke manier om iemand te helpen B&B wordt de derde 'vreemde huurder' van het ongeveer tien jaar geleden geopende gemeentehuis in Tholen-stad. Eerder opende de Ra bobank er een kantoor en onlangs nam ook de politie twee ruimtes op de benedenverdieping in gebruik. Het gemeentehuis is veel te groot geworden door onder meer een in krimping van het ambtelijke appa raat en het vertrek van het UWV. In opdracht van de raad onderzoeken B en W daarom de mogelijkheden om in de toekomst nog meer ruim tes te verhuren. B&B Beveiliging was tien jaar lang gevestigd aan de Molenvlietse- dijk. In het gemeentehuis huurt de onderneming 113 vierkante meter op de begane grond, vlak bij de in- De nieuwe huurder levert de gemeente 15.000 euro per jaar op gang. De komst van de huurder le vert de gemeente 15.000 euro per jaar op. De politie betaalt 10.000 euro voor de twee ruimtes. Ze die nen met name als werkruimte voor de wijkagenten. Het is enkel open op afspraak. Er kan geen aangifte worden gedaan. Het politiebureau aan de Simon Linthoutstraat werd eerder dit jaar gesloten. ALMANAK Tijdens een feestje in Amersfoort vraag een van de gasten aan een paar Zeeuwen om het verschil uit te leggen tussen Zeeuws- Vlaanderen en de rest van Zee land. Een inwoner van IJzendijke grijpt meteen die kans met beide handen aan en zegt dat 'wij Zeeuws-Vlamingen betrouw baar zijn en de anderen niet'. Als bewijs zegt hij vervolgens dat de NV Westerscheldetunnel Zeeuws-Vlamingen pas laat be talen ruim na het passeren van de Westerscheldetunnel. „Wal- chenaren en Bevelanders moe ten echter al betalen voor ze de tunnel in kunnen rijden." Bewegwijzering ondersteboven Wethouder woont tijdelijk elders Cabaret in Wilhelminahuis GOES Inspiratiedag in Theater de Mythe Jarenlang werkte ze in de jeugd hulpverlening, nu schenkt ze kof fie. Niet als werknemer zoals juf frouw Jannie in het hilarische tv- programma Debiteuren Crediteu ren, maar als een serieus zelfstan dig bedrijf dat je voor elke gele genheid kunt inhuren. Samen met haar zus Annechien exploiteert Catelijne Quaak (43) uit Vogel waarde sinds een halfjaar de mo biele koffiebar KoffieTruuk. „Het is nieuw, spannend en tegelijk ook ontzettend leuk. Ik ben helemaal opgeleefd." Twintig jaar lang werkte ze in de jeugdhulp, een vak dat 'paste als een jas'. Maar vorig jaar ging toch het licht uit. „Ik raakte uitgeput door alle veranderingen in de jeugdhulpverlening. Ik zat tegen een burn-out aan. Waarom? Bu reaucratie in de jeugdhulp, waar- Wilco en Lau Sinke van de Sinke groep namen trots de originele Zeeuwse stik, gemaakt door de Baarlandse kunstenaar Caroline de Ligt, in ontvangst uit handen van juryvoorzitter Jo-Annes de Bat. De Sinkegroep is een snelgroeiend bedrijf, maar wordt nog steeds ge rund door twee broers. Inmiddels sturen zij meer dan honderd mede werkers aan. Het bedrijf telt zes takken: grond verzet, bouw, sloop, recycling, puinbreken en transport. Voor de jury telde zwaar mee dat de Sinkegroep ingezameld sloopaf val een tweede leven geeft door er bijvoorbeeld betonnen ecoblokken van te maken. Dankzij acht nokken aan de bovenzijde zijn de blokken stapelbaar. Daarmee kan de klant snel en flexibel keerwanden, scheidingswanden, opslagvakken, waterkeringen en brandwerende wanden bouwen. ''ifUfp dinsdag 3 oktober 2017 Het bedrijf B&B Beveiliging neemt deze week zijn intrek in het gemeentehuis van Tholen. Komende vrijdag vindt de offici ële opening plaats. Rob Paardekam Tholen Tip? redactie@pzc.nl GOES Op de nieuwe turbokluif- rotonde aan de Nansen- baan in Goes hangen en kele bewegwijzeringsbor den ondersteboven. Vol gens de gemeente is er echter geen sprake van een missertje. „Het is ex pres zo gedaan zolang je die kant nog niet op kunt rijden", meldt Goes op Twitter. „We willen be schadigingen door tape voorkomen. En op deze manier hoeven we de borden alleen nog maar om te draaien." t I THOLEN De Thoolse wethouder Jan Harmsen (foto) wil tijdelijk buiten de ge meente gaan wonen. Als het aan zijn mede-colle geleden ligt, krijgt hij toe stemming. De raad moet een vrijstelling verlenen, omdat een wethouder volgens de gemeentewet in de gemeente moet wonen waar hij actief is. Harmsen heeft zijn huis in Scherpenisse verkocht en keert terug in Tholen als zijn nieuwe huis klaar is. WILHELMINADORP In Wilhelminadorp hou den de Goese ouderen bonden vandaag een ca bareteske middag. Het is een programma met veel oude materialen afgewisseld met meezin gers en muziek uit de oude doos, dit afgespie geld aan de tijd van nu. De voorstelling in het Wil helminahuis begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De deuren zijn vanaf 13.30 uur geopend. Entree bedraagt 4 euro. In Theater de Mythe in Goes wordt vandaag een inspiratiedag ge houden. Het thema van de tweede editie van Level Up is 'werkple- zier'. De organisatie ligt in handen van organisatie adviesbureau Janse Janse. De inspiratiedag vindt plaats van 12.30 tot 18.00 uur. Frank Balkenende Vogelwaarde De Sinkegroep uit Kruiningen is gisteravond in Goes uitgeroepen tot Zeeuws Familiebedrijf van het Jaar. De publieksstemmen per sms gaven de doorslag. De Saman Groep uit Zierikzee was de favoriet van de jury. Bliek Meesterbakkers uit Middelburg was de derde finalist. Frank Balkenende Goes 4 rf'JU.'/--, Catelijne aan het werk in haar Koffie Truuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75