ZEEUWSE KUSTVlSif: dam Ml ET BOUWEN A^N DE VEERSE 12 ZEELANI O dinsdag 3 oktober 2017 Jan Kaljouw heeft vooral koele zomers en zachte winters gekend, foto evert van moort BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Zeeland Classic Dat er in de Zak van Zuid-Beve land heel vaak te hard en onver antwoord wordt gereden is vol gens mij een bekend gegeven. De politie heeft geen tijd en/of middelen om snelheidscontro les en alcoholcontroles uit te voeren. De kans om aangehou den te worden met een te hoog alcoholpromillage, telefoon aan het oor of met een veel te hoge snelheid is minimaal. Het is verbazingwekkend dat de politie wel ruimte heeft om vijf agenten op een motor in te zetten tijdens de Zeeland Clas sic (7 september). Met nog een vijftiental andere motoren voor begeleiding van de wielrenners wordt er met 80 kilomter per uur door het dorp gereden (toe gestane snelheid 30 km/uDat er geen ongelukken gebeuren mag een wonder heten. Ik gun een ieder zijn sport maar volgens mij moet de poli tie haar prioriteiten eens op een rijtje zetten. Ik snap het niet meer. E. Verdam Bakendorpseweg 9, Baarland Dierenmishandeling Weer ging het mis. Weer sloot minister Weyts een gruwel- slachthuis (13 september). De burgemeester van Izegem was gechockeerd door de bestialitei- ten.Ook prof. mr. P. van Vollen hoven twitterde dat hij hoopt op sluiting. Hij zei: „Naast toe zicht bestaat ook eigen verant woordelijkheid." Goed opgeleid, vakkundig personeel kan, aldus de Euro pese Raad, pijn, angst of lijden van slachtdieren voorkomen of verminderen. De dieren moes ten verdoofd worden worden voor de slacht. Maar de weerloze dieren werden ernstig mishan deld en de keel doorgesneden. De werknemers namen geen maatregelen om de lijdende dieren te verdoven. Hoe bar baars. Zieke, gewonde of hoogzwan gere dieren mogen niet ver voerd worden naar een slacht huis. In het slachthuis werd bij hoogzwangere koeien het jong uit de buik gesneden en wegge gooid als afval. Meteen camera toezicht invoeren met zicht op het personeel in deze duistere wereld die bol staat van de mis standen! C.Minneboo J. de Smitstraat 31, Oost-Souburg Lagune Als ik langs de binnenzijde van de Veerse Gatdam zeil, zie ik in gedachten Piet Hein met de Zil vervloot vol Spaanse matten het Veerse Gat binnen zeilen. Na maanden en misschien wel ja ren ziet de bemanning de stad Veere. Een reproductie van het schilderij 'Zicht op Veere' is waarschijnlijk wel in elke Zeeuwse woning te vinden. Historisch gezien mogen mijn gedachten aan de Gouden Eeuw onjuist zijn, maar nostalgisch zijn ze zeker. Dat de heer Doele- man (20 september) zijn droom al dertien jaar niet in vervulling ziet gaan, vind ik triest. Kenne lijk moet ik, als volgeling van de actie 'geen schiereiland aan de Veerse dam' op 4 oktober op nieuw in de startblokken gaan staan. Nou, ik sta er klaar voor. Rinus Mange Spieringstraat 4, Kamperland Dominee (1) Dit is mijn reactie op de uit spraak van dominee Van der Kaaij (9 september), de Godloo chenaar, die zegt dat Jezus nooit bestaan heeft. De één zegt dit, de ander zegt dat. Maar wat zegt de Bijbel, Gods woord, hierover? In 1 Johannes 2 van 18-27, enkele verzen hieruit zijn dat Gods kinderen worden gewaar schuwd dat wij in de laatste uren leven en er vele antichris tenen zullen opstaan. Vers 21, wie is de leugenaar dan wie loo chent dat Jezus de Christus is, dat is de antichrist. Dus als deze antichristenen niet zouden ko men, dan zou God een leuge naar zijn. Maar God liegt niet. Mensen wel. Bouwe van Buren Mantelmeeuwstraat 4, Zierikzee Dominee (2) Een valse profeet, is het. De Here Jezus zegt: wacht u voor de valse profeten. Jaag hen weg. Ze ontheiligen de kerk. Ik geloof heilig in de Here Jezus. Domi nee Van der Kaaij kwetst wie gelooft in Jezus. Kerkeraad, doe je werk. F. Voogdt Dijckmeesterstraat 7, Groede Porthos De gemeenteraad van Middel burg (19 september) heeft be sloten geld beschikbaar te stel len voor Porthos en Sint-Maar ten. Steun aan Sint-Maarten na de natuurramp is logisch. De ramp voor ouderen ver oorzaakt door de gemeente Middelburg/Porthos kan simpel worden opgelost. Geen geld be stemd voor inwoners gebruiken om Porthos op de rails te krij gen. Eigen ervaringen in het kader van Wmo, AWBZ en Wlz om de zorgen voor ouderen te ver minderen faalt hopeloos. De aansturing door de ge meente is erop gericht om gel den bestemd voor, inwoners/ patiënten, zoveel mogelijk ge heel of gedeeltelijk af te wijzen zodat er andere zaken mee kun nen worden gefinancierd. Andere gemeenten springen wel bij (Amsterdam/Rotter dam). Zij handelen in de geest van de wet en niet naar de letter van de wet. Het is niet de on kunde of onmacht maar de on wil om achter de inwoner/pa tiënt te gaan staan. H. J. Seijbel Fazantenhof 176, Middelburg Hbs Als oud-hbs-leerling (Christelijke HBS Middelburg 1953-1957) deed het mij deugd in de bijlage (26 au gustus) een artikel te lezen over de hbs. Door de brede opzet van de opleiding was het een ideale ondergrond voor vervolgoplei dingen zoals bijvoorbeeld de pabo of voor een kantoorbaan. Voor mijn vervolg was het in ie der geval een ideale basis, de Ho gere Zeevaartschool in Vlissin gen. Daar ben ik nog altijd blij om. E. A. Flipse Schuitvlotstraat 14, Middelburg E-bike Dat het toenemende aantal slachtoffers in het verkeer (21 sep tember) aan het gebruik van de e- bike wordt toegeschreven, vind ik niet terecht. Ik denk dat Veilig Verkeer Ne derland en de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten rond de ta fel moeten om voor met name de fietsers een duidelijke richtlijn af te spreken met betrekking tot de voorrangregels, met name voor fietsers en autoverkeer die van de rotondes gebruikmaken. Ik heb zeifin diverse gemeen ten gewoond en gefietst. Maar je merkt dat waar je als fietser voor rang krijgt het snelverkeer die plaatsen automatisch rustiger be nadert dan op plaatsen waar de fietsers geen voorrang krijgen. En het is nu eenmaal een feit dat er door senioren meer gebruik wordt gemaakt van dergelijke ge makkelijke vervoersmiddelen. In de gemeente Terneuzen, waar ik tot tweemaal toe op deze situatie heb gewezen kreeg ik vriendelijk nul op rekest. Zou er dan eerst een slachtoffer moeten vallen? Guus de Block Koninginnepage 1, Terneuzen Klimaatverandering Nederland moet zich bewust worden van klimaatverandering (20 september) heeft de Delta commissaris, de heer Kuijken ge zegd. Hou toch alstublieft eens op met dat gezeur over klimaatver andering. Ik ben bijna negentig, maar ik heb bijna nooit anders ge kend als zachte winters en koele zomers. Met af en toe eens een uitschieter (enkele weken) dat het héél koud of héél warm was. Dan moet je deze zomer toch weer eens zien. We hebben vaak mooi weer gehad, (ongekend) maar lek ker zwemweer is het bijna niet geweest. De stranden lagen er meestal stil en verlaten bij. De winters schijnen vroeger wel strenger geweest te zijn. Maar er waren ook vaak zachte bij. Ik heb eens een onderzoekje ge daan naar een veerbootdienst tus sen Middelburg en Zierikzee. Die bleek in een periode van dertig jaar (1850-1880) slechts enkele ke ren uit de vaart genomen te zijn wegens ijvorming. Hoge vloeden? Zorg voor goede dijkbewaking, snelle alarmering, tijdige evacuatie, materiaal voor noodreparaties, reddingsmidde len. In 1953 was er niets, geen bootje, geen vlotje, niets. Héél Nederland lag rustig te slapen! Jan Kaljouw Van Teijlingenstraat 18, Oost-Souburg Advertentie De ZMf, Het Zeeuwse Land schap en Natuurmonumen ten roepen de gemeente raad Noord-Beveland op een verstandig besluit te nemen: teken de Zeeuwse Kustvisie en wijs plan Zeeuwse Lagune af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72