OZCAN AKYOL Gouden tijden voor claimbedrijven in luchtvaartbranche Cruise All Inclusive Caribbean Tiideliikinpri|sverlaagd I of bel ons 088 - 70 70 600 (STIP 6 9 dagen per MS Zenith Column Het ministerschap van Jeanine Hennis-Plasschaert heb ik altijd met veel belangstelling gevolgd. Dat komt door het televisieprogramma EenVandaag, dat zijn tanden heeft gezet in een zeer pijnlijk dossier. Er werd namelijk bij Defensie vele jaren gebruikgemaakt van de gif tige chroom-6-verf, een mengsel van allerlei kankerverwekkende stoffen, die uiteindelijk aan veel medewerkers het leven kostte. onze minister geen krimp en wilde ze het ene na het andere on derzoek afwachten, vermoede er lijk in de stille hoop dat de klagers vanzelf hun strijd voor rechtvaardigheid zouden staken. Iets daarna werd duidelijk dat commandotroepen jarenlang schiettrainingen kregen onder gevaarlijke omstandigheden. Een instructeur moest dat zelfs met zijn leven bekopen, doordat meerdere kogels dwars door een frame in zijn lichaam geraakten. Verdrietig en onnodig. En vorige week werd dus dui delijk dat Defensie flink heeft verzaakt tijdens de missie in Mali. Twee militairen kwamen om het leven door mortieren waarmee ze nooit hadden mogen werken. Die dingen waren onveilig en werden verkeerd bewaard. Wie de balans van de afgelopen kabinetsperiode moet opmaken, met speciale aandacht voor Jeanine Hennis, zal tot de trieste conclusie komen dat ze op geen enkele wijze Ze heeft op geen enkele wijze iets kunnen betekenen iets heeft kunnen betekenen voor haar departement. Ze moest het ene brandje na het andere blussen, maar deed dat zelden op een over tuigende manier. Sterker nog, met woordvoer- dersproza en een misplaatste glimlach probeerde Hennis tel kens haar handen in onschuld te wassen. Pas toen de politieke en vooral maatschappelijke druk toenam, kwam ze tot inkeer en bood ze haar excuses aan voor de misstanden in Mali. In vier jaar tijd werd Jeanine Hennis-Plasschaert de belicha ming van de arrogantie van de macht. Elke keer als iemand naar haar eigen rol vroeg, kotste ze holle frasen uit en zag ze geen reden haar ministeriële verant woordelijkheid op een waardige manier uit te dragen. haar hachje te redden. Als ze iets van zelfreflectie heeft, doet ze die moeite niet en treedt ze gewoon af, zodat het aanzien van haar par tij en die van de landelijke politiek niet nog meer schade oploopt. EU-claim baseert de hoge cijfers op de vluchtgegevens van 21 juni tot 20 september. Het bedrijf re gistreert alle vluchttijden en int schadevergoedingen voor mensen bij de luchtvaartmaatschappijen op basis van no cure, no pay. Veel passagiers van vertraagde of geannuleerde vluchten hebben recht op een vergoeding. Als een vlucht meer dan drie uur vertra ging heeft, kunnen ze een schadevergoeding claimen. Bij intercontinentale vluchten loopt die op tot 600 euro per ticket. De forse stijging van het aantal annuleringen trad vooral vorige maand op. Door de herfststorm op 13 september konden 245 vluchten niet plaatsvinden. Op 19 september hing er zo'n zware mist over Schiphol, dat ros vluch ten werden geannuleerd. Orkaan Irma had ook gevolgen voor het aantal annuleringen. Prijsvechter Ryanair moest sinds half septem ber tal van vluchten schrappen als gevolg van een pilotentekort. De claimbedrijven beleven vooral gouden tijden door de pro blemen bij Ryanair. Als de maat schappij vluchten schrapt binnen twee weken voor de vertrek datum, is een schadevergoeding mogelijk. Bij bedrijven als EU- claim en vlucht-vertraagd.nl heb ben zich al meer dan 1.000 boze Ryanair-passagiers gemeld. i Een vlucht van TUI was 40 uur en 46 minuten vertraagd De vliegvakantie was afgelopen zomer voor tienduizenden een ware oefening in geduld. De grootste vertraging staat volgens EU-claim op naam van TUI. Op 12 augustus zou de reisorganisatie van Curasao naar Amsterdam vliegen. Maar de jumbojet had mankementen en moest eerst worden gerepareerd. Daardoor kwamen de vakantiegangers 40 uur en 46 minuten later dan gepland in Nederland aan. -r cr?- erom van 1299 nu v.a. Kijk voor nog méér cruises op onze website! J I (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) V reizen »nl dinsdag 3 oktober 2017 GO @ÖzcanAkyol Jeanine Hoewel de bewijzen zich almaar bleven opstapelen, gaf Vandaag mag Hennis in de Tweede Kamer een poging doen Maar liefst 1.417 vluchten van of naar de Nederlandse lucht havens werden afgelopen zomer geannuleerd. Nog eens 864 vluchten hadden meer dan drie uur vertraging. Claim- bedrijven maken overuren. Ton Voermans Schiphol ABSURD VOORDEUG! tépubliek Martinique Barbados Saint Vincent Grenada Dom. Republiek St. Kitts Antigua Guadeloupe St. Lucia ROUTE 2 U vaart met het heerlijke 3-sterrenplus cruiseschip MS Zenith dat onderdeel is van de rederij Pullmantur Cruises. Het schip biedt ruimte aan ca. 1800 passagiers en beschikt over verschillende faciliteiten zoals 2 zwembaden, 6 bars, verschillende restaurants, een Wellness Center, theater, casino en een discotheek. U verblijft aan boord op basis van All Inclusive. Stip Reizen heeft het weer voor elkaar: cruisen in de Caribbean voor een ongelooflijk lage prijs! Vanaf €899 vaart u mee met deze volledig verzorgde 8-daagse All Inclusive cruise Het schip brengt u via twee verschillende routes naar de parels van de Caribbean. Ontdek idyllische baaitjes, ongerepte zandstranden, prachtig natuurschoon en historische bezienswaardigheden op de zonovergoten eilanden. Afhankelijk van de vertrekdatum bezoekt u tijdens de ene cruise de tropische eilanden Martinique, Barbados en Grenada. En tijdens de andere cruise de prachtige langgerekte, witte stranden en pittoreske stadjes van Guadeloupe, Antigua en St. Lucia. De reissom is absurd voordelig, want deze is inclusief vliegreis, transfers en 8-daagse cruise o.b.v. All Inclusive Id.w.z. inclusief maaltijden en drankjes]! Boek vandaag nog een profiteer van deze superaanbieding! 21 oktober v.a. 899 4 november v.a. 899 18 november v.a. 1024* 2 december VOL 13, 27 januari v.a. 1099 10, 24 februari v.a. 1099 10, 24 maart, 7 april v.a. 1099 28 oktober 11, 25 november 9 december 23 december 6, 20 januari 3,17 februari 3,17, 31 maart zie stipreizen.nl/crpcbl? v.a. 899 v.a. 899 v.a. 1024* v.a. 1399 v.a. 1099 v.a. 1099 v.a. 1099 O.b.v. buitenhut fFWM Incl. vliegreis en transfers 8-daagse cruise o.b.v. All Inclusive O.a. Martinique, Barbados Antigua St. Lucia 2 vaarroutes mogelijk, altijd gegarandeerd vertrek Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserverincjskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden, S Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6