'Ik woon kort Bij de slager jiMÉil Geluk SPORT ECONOMIE Dol op apps - COLOFON arurci Regiowinnaar Bijzonder dinsdag 3 oktober 2017 GO Volgens Brits on derzoek bewerk stelligen we een geluksgevoel voor 40% door doelgerichte ac ties zoals spor ten, 10% door omstandigheden en 50% door erfelijke aanleg. Ongeveer 4,1 miljoen personen van 18 en ouder gebruiken elektronische hulp middelen bij sport en bewegen, zoals apps, activity trac kers, smartwatches. Runkeeper is verre weg de meest populaire app bron Muiier Instituut) Clubhelden is een uitgave van ADR Nieuwsmedia. Redactie Pim Dikkers, Helga van Kooten, Anouk Mommers, Lizette van Neer, Egbert Jan Riethof, Rick E. Tausent (vorm geving), Koos de Wilt, Rob Wissink. Directie Erik van Gruijthuijsen, Bart Verkade. Vijftig jaar lang loopt Martin Timmermans (71) zich al het vuur uit de sloffen voor de SV Voorwaarts in Twello. Hij was een van de zes tien regionale winnaars in 2016. Het is zater dagavond en hij is net terug van een inspectie van het verlaten club huis. „Een voorbijgan ger had rook uit het dak zien komen. Loos alarm, de verwarmings installatie was aange slagen. Dan vragen ze mij hè, ik woon kort bij." Een hechte club, SV Voorwaarts, zegt hij „Tweede klasse en wij betalen niet. Met waar den en normen hou je het vol." Timmermans onderhoudt de velden en kalkt op vrijdag de lijnen. „Moet er strak bijliggen. De 400 euro die ik als winnaar heb gekregen, wilde ik aan het bestuur geven. Ze zeiden: 'Koop er zelf iets voor. Dik verdiend Martin. Jij geeft zoveel.' Een deel heb ik aan m'n dochter en aan de kleinkinderen gegeven. En voor mezelf een horloge gekocht. Een Prisma." Jenny Hoekwater was namens Gymnastiek vereniging OKK (Har- dinxveld) in 2016 regiowinnaar in Rivie renland. Onder de overgebleven zestien clubhelden was ze de enige vrouw. Haar club besteedde de 400 euro aan een nieuwe computer: „Dat was wel nodig ook." Al 25 jaar geeft Hoekwater (49), van origine gym- lerares, lessen op de club: jazzdansen, aero bics, turnen. Ze ont vangt een vergoeding, maar verder doet ze ook veel. Zoals onkruid wieden rond het club gebouw, bij de verbou wing puin naar de stort rijden, vragen beant woorden die binnen komen via de site. Bij de slager hoorde ze vorig jaar dat ze genomineerd was. „Van mensen die ik niet kende, heel bijzonder. Het is erkenning." Wmt J r tSr .r. tït&UMr Bedrijven investeren jaarlijks miljoenen in breedtesport en top sport. Bijvoorbeeld als sponsor. Ook groeit de branche van sportbe- drijven. Nederland kent wereldmarktlei ders in de sport, zoals leveranciers van sporttoestellen, kunstgras en stadion- bouw. De totale exportwaarde van de sport is 1,6 miljard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60