Foutje gemaakt? Reageer vooral emotioneel, dan komt het goed 9 Inge Jochems (30) uit Zundert gelooft niet in blind dates. Wél in ontmoetingen in de kroeg. Gewoon als je op stap bent met je vrienden, dan kun je zomaar tegen je soulmate aanlopen. Ambitie: „Ik werk vier dagen als fi nancieel administrateur in loon dienst. Daarnaast ben ik actief op zorg- en educatieboerderij Hoeve het Rondgors, het bedrijf van mijn ou ders. Hier bieden we dagbesteding en logeeropvang voor kinderen." Eigen huis: „Acht jaar geleden heb ik een huis gekocht naast het huis van mijn grootouders. Ik heb een druk le ven. Daarom vind ik het fijn om een eigen plekje te hebben. Even lekker languit op de bank en genieten van de stilte. Ik ben een familiemens en tevreden met de mensen om mij heen." Maaltijd: „Eigenlijk eet ik bijna altijd bij mijn ouders. Ik ben veel op de boerderij en dat is maar tien minuten rijden vanaf mijn huis." Vriendschap: „Vrienden zijn be langrijk voor me. Ik ben geen clubjes mens. Ik heb wel een hechte band met enkele vrienden en vriendinnen met wie ik uiteenlopende dingen on derneem. Dat varieert van tractor- puiling met een eigen trekker tot winkelen en stappen in Breda of Ant werpen. Verder heb ik een groot soci aal netwerk." Genieten: „Van het leven genieten zit voor mij in kleine dingen. Niet door op vakantie te gaan, maar door samen te zijn met de mensen die voor mij belangrijk zijn." Ware liefde: „Een soulmate met wie ik de dagelijkse beslommeringen kan delen. In de liefde moet je vooral sa men kunnen genieten van de dage lijkse dingen." Vrijheid: „Je moet kunnen zijn wie je bent en je eigen dingen kunnen blij ven doen. In een relatie moet je bij el kaar passen en niet elkaar willen ver anderen." Verwachtingen: „Volgens mij ben je zelf aan zet om je verwachtingen van het leven waar te maken en om te be reiken wat je wilt bereiken. Werk aan je eigen geluk." Bucketlist: „Ik heb zeker een bucket- list. Met stip op één staat een rond reis maken door Amerika, uiteraard in een Amerikaanse pick-up. Verder staan onder meer het halen van mijn vrachtwagenrijbewijs en naar de universiteit gaan op mijn lijstje." Vakantie: „Af en toe ga ik weg om even rust te hebben, maar dan word ik toch weer ongedurig. Ik ben liever thuis en op de boerderij dan op reis. Toch wil ik nog weieens naar Noor wegen bijvoorbeeld." Blind date: „Beslist niet. Ik geloof in ontmoetingen in de kroeg. Gewoon als je op stap bent met vrienden." Vertrouwen: „Dat is de basis van al les, privé en werk. Het is het tegen overgestelde van jaloezie. Respecteer een ander en laat iemand in zijn waarde." Lef: „Als je lef hebt, kom je al snel over als iemand met een sterke per soonlijkheid. Ik merk dat dit mensen kan afschrikken. Maar een persoon lijkheid beschikt over meerdere ei genschappen, zoals liefde hebben voor de dingen die ertoe doen." Kwetsbaar: „Zodra dingen te dicht bij mijzelf komen, vind ik het span nend. Ik zet mij liever achter de schermen in voor zaken. Dat kan niet altijd. Toen ik gevraagd werd voor deze rubriek, heb ik daar even over na moeten denken." UITGEZOCHT dinsdag 3 oktober 2017 'Je bent zelf aan zet om gelukkig te zijn' Annelies Wijnen Een emotionele reactie op een ge maakte fout levert je meer op dan een verstandelijke. Door bedachtzame zelfreflectie kan je namelijk verbete ringen tegenhou den, zo blijkt uit onderzoek. Baal je van je (heftige) emotionele reactie na een misser? Dat is ner gens voor nodig. Een emotionele reactie op een mislukking zorgt er voor dat je het er een volgende keer beter vanaf brengt dan een beredeneerde reactie. Dat zegt marketing- onderzoeker Noelle Nelson van de Universi teit van Kansas. Samen met collega's liet zij studenten op in ternet zoeken naar de laagste prijs voor een blender. De winnaar kreeg contant geld. De taak was gesabo teerd, en na afloop kre gen alle proefpersonen te horen dat de goed koopste blender 3,27 dollar minder kostte dan de blender die zij online hadden gevon den. Niemand won de prijs van 50 dollar. Vervolgens vroegen de Amerikanen som mige studenten zich te richten op hun emo ties toen ze het resul taat te horen kregen. Anderen moesten fo cussen op verstande lijke reacties. Zij moes ten bijvoorbeeld beden ken wat ervoor had ge zorgd dat ze de taak niet succesvol hadden volbracht. Zelfreflectie Studenten die zich had den gericht op hun emoties, deden hierna meer moeite voor een vergelijkbare taak. Zo bleven ze langer zoe ken dan degenen die aandacht hadden gege ven aan hun verstande lijke reactie. Mensen zijn geneigd om een mislukking te rationaliseren, zegt on derzoeker Nelson. Zelf reflectie wordt gezien als een manier om je zelf te verbeteren, maar soms houdt het verbe tering tegen. Teleurgestelde gevoe lens toestaan kan er juist voor zorgen dat je een taak een volgende keer beter uitvoert. Werkgevers en leraren kunnen deze vinding gebruiken om werkne mers of leerlingen an ders te laten omgaan met gemaakte fouten. De marketingonderzoe- kers zijn nu benieuwd naar de rol van speci fieke emoties. Wellicht zijn sommige emoties en gedachten effectie ver dan andere. —Carin Röst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54