'Meisjes kijken met de blik van anderen naar zichzelf' U 5 Tiener minder volwassen dan vroeger over de opvoeding. Ik geloof meer in goede funderingen bouwen en daarna op vertrouwen werken. Je moet erop vertrouwen dat je kinde ren geen gekke dingen doen." Geraidine: „Je hoopt dat je ze gezond verstand meegeeft. Internet is hun enige vorm van communicatie. Ze kunnen niet even naar hun vrienden fietsen, to kilometer verderop." Kinderen willen graag bij de groep horen Geraidine: „De kerk is bepalend in een groot deel van de gemeenschap. Gelukkig zijn wij katholiek opge voed. De mensen willen je in een hokje kunnen plaatsen, want voor hen zijn wij anders. Wij verbouwen onze groenten en hebben veel dieren. Waarschijnlijk dachten ze dat we hippies waren." Rudie: „De kinderen zijn gedoopt en hebben hun communies gedaan. Niet omdat we zo gelovig zijn, maar je bent al snel een buitenbeentje. Als kind wil je erbij horen. Kinderen vinden het niet zo fantastisch om hippies te zijn." Hoe rustiger je leeft hoe meer contact je kunt maken Rudie: „Dat gevoel dat je anders bent gaat nooit weg, maar ik vind dat dit het leven juist interessant maakt." Geraidine: „Ik heb nooit het gevoel gehad dat ik een buitenlander was." Rudie: „Mensen vertrouwen elkaar nog in Ierland. Als je tankt en je hebt niet genoeg geld bij je, betaal je de volgende dag. Als je autopech hebt, staan er binnen vijf minuten mensen om je heen. Terwijl iedereen in Ne derland doorrijdt. Misschien komt dat doordat mensen het drukker krij gen. In Ierland is het rustiger. Ik vind het leuk om een praatje te maken. Ik maak nu makkelijker contact." Je kinderen zijn gelukkig als jij dat ook uitstraalt Geraidine: „Toch denk ik niet dat ik voor altijd in Ierland blijf, want er zijn veel geweldige plekken om te le ven. Maar de kinderen moeten eerst kunnen opgroeien en Ierland is daar een ideale plek voor. Ik zou over vijf jaar weer verhuizen." Rudie: „In de toekomst vertrekken we misschien naar het zuiden, maar ik vind het goed om de kinderen een vaste basis te geven." Geraidine: „Ik vind het belangrijk om ze een beetje stabiliteit te geven, maar ik denk dat ze dat nu allemaal al gehad hebben. Behalve Lola, dus daarom zeg ik over vijfjaar." Rudie: „Jij gelooft in een stabiel leven tot een bepaalde leeftijd." Geraidine: „Je moet ook aan jezelf denken. Je kunt niet alleen voor je kinderen leven. Je kinderen zijn ge lukkig als jij gelukkig bent. Dat klinkt misschien egoïstisch, maar je ziet zo veel mensen die een leven leiden dat ze niet willen." Vrouwen en seks „Bijna alle vrouwen zijn on zeker over hun lichaam. Ze dromen van een seksleven zonder gêne, en hebben niet de seks waarnaar ze verlan gen. Veel vrouwen hebben in bed het gevoel van een af stand naar zichzelf te kijken. Een orgasme faken gebeurt minder vaak dan ik dacht, maar de meesten hebben het wel gedaan. Helaas zien talloze vrou wen een orgasme nog niet als iets van henzelf, maar van de man met wie ze seks hebben. Sommige moeders bekennen dat ze hun doch ters bekritiseren. Ze zeggen 'je bent prachtig', maar ma ken ook opmerkingen als hun dochters dikke benen of billen krijgen." „Ik dacht dat vrouwen met ï-o achterstonden, vanwege het schoonheidsideaal, sek sisme, pornografie, slutsha- ming. Maar ik besef dat we allemaal met ï-o achter staan. Mannen moeten ook bevrijd worden. Ze zijn net zo onzeker en zoekende." „Vrouwen houden het schoonheidsideaal zeifin stand. Ik verbaas me over het aantal vrouwen dat op een negatieve manier met andere vrouwen bezig is. Zodra ik ergens binnenkom kijken ze. Alsof ze me chec ken en zichzelf vergelijken." „Voor vrouwen niet echt! Het heeft de druk juist ver groot. Mede door de op komst van de pil voelen veel vrouwen zich gedwongen seks te hebben. Het kan im mers gewoon. Het is meer een bevrijding van seksuele mores geweest, van sociale zeden. Gelukkig is er een Mede door de pil voelen vrouwen zich gedwongen seks te hebben nieuwe revolutie gaande. We weten steeds meer wat vrouwen opwindt. Nare ervaringen tijdens je ont wikkeling als meisje rem men af. Met een negatief beeld is het moeilijk een goed seksleven te hebben." „Door het onderwerp zo vroeg mogelijk bespreek baar te maken. Als dochters zien dat hun moeder met gewicht en leeftijd worstelt, dan Teren' zij dat uiterlijk kennelijk zeer belangrijk is. Moeders doen ook spastisch over masturbatie." „Dat is niet zo, dat weet ik nu. Veel meisjes leren op te passen met seks. Ze leren 'nee' te zeggen, maar missen de link met plezier. Ook hebben ze het idee op uiterlijk te worden be oordeeld. Ze kijken met de blik van anderen naar zichzelf. Door met je partner over seks te praten kun je schaamte loslaten en inti miteit aangaan. Ontdek ook zonder schuld en schaamte je lijf. Begin te voelen. De oplossing zit in onszelf." TREND dinsdag 3 oktober 2017 GO Nadine Ancher Voor haar boek 'Vrouwen seks' nam journaliste Maartje Laterveer (41) met veertig gesprekspartners door wat het betekent om vrouw te zijn in de 21ste eeuw. Welke overeenkomsten bespeurde je in de verha len van vrouwen over hun seksleven? Wat heb je ervan geleerd? Toch grijpen we en masse naar botox, fillers en glutenvrij voedsel. Hoe bevrijdend was de seksuele revolutie echt? Hoe kunnen moeders met een negatief zelfbeeld hun dochters bijbrengen dat billen zoals die van Beyoncé niet nodig zijn? Eerder schreef je dat seks een platte bezigheid is. Vrouwen seks - van moederliefde tot seks- robot, €19,99 Alcohol drinken, autorijden en seks hebben: tieners beginnen er later mee. Veel mensen den ken dat pubers sneller volwassen zijn dan vroeger, maar het tegen overgestelde blijkt waar. Onderzoe kers van San Diego State University on derzochten Ameri kaanse studies van 8,3 miljoen 13- tot 19-jarigen en beke ken hoe vaak ze waren betrokken bij volwassen activitei ten als alcohol drin ken, werken, auto rijden en seks. Wat bleek? Tieners in 'de jaren 10' van deze eeuw onder namen minder van die activiteiten dan leeftijdsgenoten in eerdere decennia. Hun ontwikkeling is langzamer gewor den. De huidige 18- jarigen lijken op 15- jarigen van vroeger. Een verklaring kan zijn dat ze meer on line zijn, en dat mijl palen later plaats- MJonge ren zijn later met drinken, seks en autorij den. FOTO ANP vinden. Vrouwen bevallen later, men sen studeren later af. Tieners zijn wel licht ook later met alles. —Carin Röst A Beyoncés billen zouden geen voorbeeld voor andere vrouwen hoeven zijn. fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50