3 dagen Groningen 'Gokverslaafde' man die graag burrito's eet 4 De Strip, het hart van feest- en gokstad Las Vegas, krijgt langzaam in de gaten wat er aan de hand is. Als links en rechts slachtoffers bebloed in elkaar zakken, begint de chaos. De paniek. Maar ook de heldendaden. Ooggetuigen vertellen voor de camera over die afschuwelijke momenten. Het geluid van de schoten echoot tussen de gebouwen heen en weer, wat het lastig maakt om te horen waar de schutter zit. „We wisten niet dat het iemand in het hotel was, we dachten dat het ie mand bij het terrein was", zegt Carlos Sosa, een muzikant die het bloedbad vanuit een lounge voor artiesten aanzag. Tegen NBC: „Mensen schreeuwden, riepen om riemen en zakdoeken. En het schieten ging door." Het lijkt een fdm, schetst later Storme Warren, een bekende pre sentator van countryprogramma's op radio en tv. „We proberen in woorden te vatten wat we net heb ben meegemaakt, en dat lukt niet", zegt hij tegen CNN. „Het lijkt alsof je middenin een oor logsfilm zit, alsof je getuige bent van iets fictiefs, dat niet echt is ge beurd. Maar het is echt. We stap ten over lichamen, zagen het hart verscheurende verdriet van fami lieleden die hun geliefden vast pakten, de chaos, het ongeloof, de complete stress." De hele 'Strip', het hart van Las Vegas waar Amerikanen dolgraag komen om te gokken, eten, drin ken en feesten, raakt in rep en roer. Een kok van fastfoodrestaurant White Castle in een van de ca sino's die een kilometer of twee noordelijker liggen, beschrijft te gen de Los Angeles Times hoe klan ten over de balie springen om dek king te zoeken als doordringt wat verderop in de stad gaande is. Al- fonze Ewing: „We zijn met de klanten naar beneden gegaan om ons te verbergen in de ruimte waar we pauze nemen." Country is populair onder Ame rikaanse militairen en ex-militai- Vuurwerk, denken de festivalgan gers. Dit is tenslotte Las Vegas. Niets is hier te gek, zeker een vuurwerkshow op de slotavond van het Route 91 countryfestival niet. Het dringt pas door dat ge weerschoten klinken als een be bloede muziekfan langsrent, be schrijft Vincent Sager op zijn In- stagram-account. Mike Cronk, die zijn verhaal snikkend aan ABC vertelt, realiseert zich wat de knal len betekenen als zijn beste vriend Rob drie keer geraakt wordt in zijn borst. „Mensen doken op elkaar, er was enorme chaos, mensen ver trapten elkaar." Zanger Jason Aldean staakt zijn concert na een paar nummers - alle lichten gaan aan, de band haast zich het podium af. Maar nog steeds is voor Aldeans publiek niet duidelijk wat precies gaande is. diner 3 dgn Brabant HP 3 dgn nabij Keulen www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg 64-JARIGE DADER Hoe, vraagt zijn broer zich af, kwam Stephen Craig Paddockaan wapens? dinsdag 3 oktober 2017 GO 'Steekje vinger in het kogelgat' Karlijn van Houwelingen Las Vegas Overal in het centrum van Las Vegas schuilen ge schrokken mensen in kel ders, garages en andere openbare ruimtes, die uit angst voor de schutter wor den afgeslo ten. FOTO AP maar StriPmuseMUSeUm Het Groninger Museum, de Martinitoren en meer. Er gaat niets boven Groningen! 2 nachten in 3* Hampshire - Plaza Groningen (8,0) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een welkomstdiner (dagschotel) Gratis wifi, parkeren en gebruik binnenzwembad 4* Hotel De Postelse Hoeve (7,8) 4* Hotel Clostermanns Hof (8,4) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting ROTTERDAM Wat be zielde hem? De 64-ja- rige Stephen Craig Paddock uit Mesquite, 120 kilometer van Las Vegas. Een gepensio neerde accountant die sinds een jaar tussen andere gepensioneer den woonde. Een man die niets met geweld had, volgens zijn broer. „Gewoon een man die in Mesquite woont en die graag burrito's eet',' zegt Eric Paddock, die overigens niet veel con tact had met Stephen. Hij zou, voor zover be kend, op 9 april 1953 geboren zijn en voor heen in Reno hebben gewoond, die andere gokstad van Nevada. Volgens vroegere buren daar had Paddock een gokprobleem. Hij en zijn vriendin reisden nogal veel en ook zou hij in di verse staten huizen hebben. Broer Eric Paddock is verbijsterd en Paddocks 90-jarige moeder totaal van de kaart. „Automatische wapens? Hij heeft geen militaire achtergrond of niks", reageert hij. Wel had Paddock enkele handwapens. Paddock was amper bekend bij de politie: al leen een verkeersover treding. Ook heeft de 64-jarige schutter een vliegbrevet en had hij een jachtvergunning. In het verleden werkte hij bij vliegtuigfabrikant Lockheed Martin. Nog een detail: in 2012 Stephan Craig Paddock, fotofacebook klaagde Paddock het Cosmopolitan Hotel in Las Vegas aan omdat hij gewond was geraakt bij een glijpartij. De zaak werd geschikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4