O CD O Pooler Saris pakt titel in Warsteiner Open 10 2 Nieuwkoop verliest tijdens zijn rentree Award voor FC Axel en trainer Houtepen STRAFSCHOPPENGATE FC LISSE HOEK Meppelder draait warm voor het WK De rechter moet oordelen of de KNVB juist handelde door de uitslag van de penaltyreeks ongeldig te verklaren. Groene Ster in bekertoernooi tegen Hovocubo Bart Nieuwkoop heeft na een hamstringbles sure zijn rentree gemaakt in het shirt van Fey- enoord. Met het tweede elftal verloor hij gis termiddag in Leeuwarden van Cambuur 2 (2-0). Feyenoord trad aan met onder anderen Sven van Beek, Miquel Nelom en Bilal Basaci- koglu. Nieuwkoop en Van Beek kregen speel minuten bij de reserves om wedstrijdritme op te doen. Voor de Zeeuwse rechtsback waren het zijn eerste minuten na een hamstringbles sure. In Leeuwarden kwam Feyenoord 2, dat onder leiding staat van trainer Roy Makaay, na rust op achterstand door een treffer van oud- Feyenoorder Jordy van Deelen. Daarna be nutte Rutger Etten een strafschop: 2-0. Cees Houtepen is gekozen tot trainer van de week. De oefenmeester boekte zaterdag met FC Axel, dat lange met tien man speelde, een spectaculaire overwinning op Den Bommel (5-4). Om die reden is FC Axel uitgeroepen tot club van de week. Speler van de week is Dave den Boef, die zich ontpopte tot de beul van Noad'67. De spits van Tholense Boys was maar liefst vijf keer trefzeker in de derby, die met 9-2 werd gewonnen. De openingstreffer van Roy Mulder (Kloetinge) tegen Oude Maas werd gekozen tot doelpunt van de week. De speelster van de week is Rosanne Lammers. Zij maakte de enige treffer namens hoofdklas ser IJzendijke in het duel met Rijnvogels (1-0). Lars Oreel Cees Houtepen is gekozen tot trainer van de week. foto lex de meester Nina Meppelder (Taekwondo Middelburg) heeft goud behaald op de ITF Battle in Utrecht bij de senioren vrouwen zwaargewicht. Het was voor de huidige wereldkampioene het eerste toernooi van dit seizoen. Vanaf vol gende week woensdag komt ze in actie op het WK in Dublin. Noury Mahassen, die ook met het Nederlands team naar Ierland gaat, kwam niet in actie omdat hij nog herstellende is van een blessure. Tijmen Kranz, Aymen Raji en Damian Louws (ook allen Taekwondo Mid delburg) namen wel deel aan het toernooi. Kranz behaalde goud bij het onderdeel tuis (stijlpatronen) bij de jeugd lage banders en werd derde bij het sparren. Raji behaalde een zilveren medaille op het onderdeel tuis bij de jongens tot en met de zwarte slip. Louws pakte een bronzen plak bij het sparren -68kg. Houmes Wij konden het als KNVB eigenlijk niet goed doen", concludeerde KNVB-advocate Mirjam Kerkhof, staand voor de voorzieningenrechter en de draai ende camera's van NOS, Hart van Nederland, Omroep West en FOX Sports in de rechtbank Midden- Nederland in Utrecht. „Hoe had den wij het moeten uitleggen als we niet hadden ingegrepen na de KNVB-bekerwedstrijd FC Lisse- Hoek? Er is bij de strafschoppense- rie in strijd met de regels gehan deld, dus de KNVB zegt: 'Dan moeten wij ingrijpen'. Anders had Hoek hier misschien naast ons ge zeten." Een afgevaardigde van Hoek zat gisteren bij het kort geding dat FC Lisse had aangespannen tegen de KNVB niet naast, maar schuin achter de raadsvrouw. Voorzitter Art van der Staal vond dat haar woorden over de regelgeving de middag mooi samenvatten. „Ver der heb ik weinig nieuws ge hoord", vertelde hij na afloop van de rechtszaak, met zijn Hoek-sjaal over zijn Hoek-stropdas geknoopt. „De advocate van de KNVB praatte vooral over regels, de advocaat van FC Lisse over emotie en 'wat als'. Het was ook vaak een herhaling van zetten." ABBA-principe Zo werd nog maar eens uitgelegd waar de zaak nu eigenlijk om draaide: de strafschoppenserie na de KNVB-bekerwedstrijd FC Lisse-Hoek. Scheidsrechter Mare Nagtegaal besloot op 20 september na 120 minuten voetbal en vier doelpunten (2-2) om de straf schoppenserie niet om en om te laten verlopen, maar volgens het ABBA-principe. Dat is ook wel be kend van de tiebreaks in het ten nis. Ploeg A mocht beginnen, daarna was ploeg B twee keer aan de beurt en daarna weer ploeg A. Die methode komt echter niet voor in de reglementen van de KNVB. Vanuit de bond namen ze om die reden contact op met de besturen van beide ploegen. Hoek diende na het belletje uit de Zeister bossen een bezwaar in en het balletje begon te rollen. De voetbalbond vroeg verklaringen op bij Hoek, FC Lisse en het arbi trale trio en won advies in bij zo wel de adviesgroep spelregels veldvoetbal als de internationale spelregelcommissie IFAB (Inter national Football Association Board). Zij kwamen met een ad- Hoe hadden we het uit moeten leggen als we niet hadden ingegrepen? vies, waarna de KNVB vorige week maandag besloot dat de straf schoppenserie over moest. „Dat vinden wij tegen de redelijkheid en billijkheid in", sprak Royce de Vries, de advocaat van FC Lisse. Sportpub Goes puilde dit weekend uit met poolers uit Nederland, En geland, Duitsland, Polen, België en zelfs één uit Vietnam. Ze wilden al lemaal een greep doen in de goed gevulde prijzenpot. Zaterdag stre den twintig amateurspelers in het 9-ball, een dag later waren er 42 deelnemers voor het Pro+Am Event in het 10-ball. In de amateurstrijd 9-ball gaven vijf Zeeuwen acte de presence. Van hen reikte Atong Wu het verst. De Middelburger speelde zelfs de fi nale maar moest daarin zijn meer dere erkennen in het Nederlandse toptalent Tim de Ruyter (7-8). In het Pro+Am 10-ball toernooi kwamen naast vier Zeeuwse spe lers gerenommeerde toppers in ac tie, onder wie Europees kampioen Mare Bijsterbosch, onlangs nog winnaar van het Open ZK 10-ball. De Emmenaar vloog er in de kwart finale verrassend uit tegen Tim de Ruyter. In de halve finale versloeg de 24-jarige Ivar Saris diezelfde De Ruyter en ging oud-jeugdkampi oen Jelle Kijlstra eraf tegen Tobias Bongers. Bij laatstgenoemde was de pijp in de finale duidelijk leeg. Hij verloor met liefst 8-0 van Saris. Drie Zeeuwen sneuvelden in de achtste finale: Marcel Mouwen, Atung Wu en Marco van Tiel. Hij verloor van latere finalist Bongers. Op de bondsburelen waren ze het tegenovergestelde van me ning, zo legde KNVB-advocate Mirjam Kerkhof gisteren uit. De regels waren niet nageleefd en dus moest het bestuur betaald voetbal optreden. Hoewel FC Lisse be toogde dat het orgaan daar niet toe bevoegd was, bepleitte Kerkhof anders. „In regel 5 van het KNVB- bekerreglement staat dat beslis singen van de scheidsrechter be treffende spelaangelegenheden bindend zijn. Dat betekent dus niet alle beslissingen van de scheidsrechter." In reglementen van de Uefa wordt een onderscheid gemaakt tussen 'factual and technical decisi ons'. Een bal wel of niet over de lijn, wel of geen buitenspel: dat VLISSINGEN De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen zijn in de achtste finale van de KNVB beker aan Hovocubo gekoppeld. Het duel wordt op vrijdag 1 de cember in Vlissingen gespeeld. De aftrap is om 21.30 uur. Groene Ster bereikte de achtste finales, omdat tegenstander Jo- gadores op 8 september niet op kwam dagen. De ploeg had te weinig spelers. Hovocubo is één van de topploe- gen in de eredivisie en moest vrijdag tegen 't Knooppunt ge noegen nemen met een punt. Het duel met de ploeg van de Thoolse coach Hicham Benham- mou eindigde in 6-6. Twee sei zoenen geleden speelde Groene Ster de halve finale van de beker ook tegen Hovocubo. Dat duel verloor het met 0-7. dinsdag 3 oktober 2017 WA VOETBAL VOETBAL 1 TEAKWONDO Marwan Aarab van team Happyfitness heeft tijdens het open Duits kampioenschap jiu-jitsu een zilveren medaille gepakt. De Vlis- singer kwam in Gelsenkirchen drie keer in actie in de klasse newaza tot 21 jaar, onder 77 kg. Zijn eerste partij tegen een Zweed verloor hij door een choke (verwurging). Daarna wist hij zich te herpakken en won zijn tweede partij van een Duitser voortijdig met een choke. In zijn derde partij won Aarab met 6-5. Of hij naar het EK onder 21 jaar mag is nog onduidelijk. Wielrenner Lars Oreel heeft zijn seizoen in stijl af gesloten. De tweedejaars junior uit Goes, die uit komt voor het Van Moer Cycling- team, won een wedstrijd in het Belgische Knes- selare. De 82 kilo meter lange koers kwam wat laat op gang. Twee ron den voor het einde reed Oreel naar de koploper toe, maar het tweetal werd nog ingelo pen door het pelo ton. Toen twee renners demar reerden haalde Oreel ze bij en won de sprint. I Nina Houmes (11) heeft in Limburg voor de tweede keer in haar nog prille carrière het NK mountainbike gewonnen. De tal entvolle Wissen- kerkse pakte in Sittard halver wege de eerste ronde de kopposi tie. Omdat het parkoers spekglad was moest ze een deel rennend af leggen maar Hou mes gaf de kop positie niet meer uit handen. Haar kampioenstrui kreeg ze van voor malig olympisch kampioen Bart Brentjens. cl co KNVB staat lijnrecht Mitchell Minnaard Utrecht -Mirjam Kerkhof, advocate KNVB Tijdens het Warsteiner Open in Goes ging de eindzege in het Pro+Am 10-ball toernooi naar Ivar Saris. De Eindhovenaar re kende in de finale gedecideerd af met Tobias Bongers: 8-0. Joop van den Oudenhoven Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38