nog ballast af te schudden 23 GROEPA Programma dienen en is niet iedereen welkom, simpelweg omdat het dan veel te druk zou worden. Dus de aankomst bij Huis ter Duin is een kans voor veel cameraploegen." Dat laatste geeft uiteraard ook praktische problemen. Hotelgasten, die zich bij het verlaten van het ho tel langs een bataljon aan camera's moeten wurmen. Journalisten die met camera en zwaar statief over een volle parkeerplaats rennen om toch maar vooral als eerste een spe ler van Oranje te kunnen aanhou den. „Dat vonden ze bij Huis ter Duin en ook bij de KNVB niet raad zaam meer", zegt Ticheler. „Dat is op termijn natuurlijk vragen om bijvoorbeeld beschadigingen van auto's." Maar de boel volledig afsluiten, is volgens Ticheler niet aan de orde. En daar is de KNVB nog tamelijk uniek in, want het verzamelen van de Italiaanse, Engelse of Spaanse nationale ploeg biedt helemaal geen ruimte voor een ontmoeting tussen pers en spelers. Als de KNVB het parkeerterrein af zou willen sluiten, verplaatst het circus zich ongetwijfeld naar de openbare weg voor de slagboom. En Nederland smult blijkbaar van de aankomst van de internationals in hun peper dure auto's, de opvallende hoed van Memphis of de modieuze kleding van Wesley Hoedt. Bovendien biedt zo'n eerste ont moeting met de pers ook voordelen voor de spelers. Robin van Persie bijvoorbeeld, greep eind augustus de mogelijkheid aan om zijn zegje te doen toen hij na lange tijd weer terugkeerde bij Oranje. „Dat ik door de hoofdingang naar binnen ging en niet via de parkeergarage, was bewust", legde de topscorer aller tijden uit. „Ik had iets te vertellen en als je dat op zo'n eerste dag doet, dan is dat maar achter de rug. Dan is het geen onderwerp meer. Dan gaat het daarna over de wedstrijd. Als je er mee wacht, duurt zo'n te rugkeer een paar dagen." Bondscoach Dick Advocaat had de uiterste tijd voor binnenkomst van zijn internationals gisteravond om 20.30 uur gelegd. Geen ideale tijd voor deadlines van kranten, te levisie- en radioprogramma's. Dat was niet om de pers makkelijker te ontlopen. „Helemaal niet zelfs", zegt Ticheler. „We spelen pas zater dag in Borisov tegen Wit-Rusland. Er is geen haast, sommige spelers hebben zondagavond nog gespeeld. Zij hebben nu de tijd om naar Noordwijk te komen. De een komt vroeg, de ander laat." Virgil van Dijk nam bijvoorbeeld alle tijd. „Ik ben blij dat ik terug ben", zei hij. „Ofwe het halen? Er is nog een kans. En daar gaan we voor. Er is veel gebeurd rond mij. Maar het voelt lekker als je dan hier weer in Noordwijk bent." Liverpool won slechts één van zijn laatste acht wedstrijden in alle competities. En dus zwelt de kri tiek aan bij de ambitieuze club. Wijnaldum behoort net als Blind tot de vaste kern, maar coach Jürgen Klopp koos vorige week in de Champions League bijvoor beeld niet voor hem. Zit niet in zijn beste periode en kwam dit weekeinde tegen AC Milan hard in botsing met een ploeggenoot. De ernst van de hoofdblessure waarmee hij van het veld moest, moet nog blijken. Uit voorzorg vloog hij gisteren niet naar Nederland. Meldt zich vandaag bij Oranje in de hoop 'ge woon' te kunnen spelen. Kwam zijn eerste maand in de Premier League door zonder bles sures. Dat is al heel wat voor een nieuwkomer. Mentaal is het flink schakelen voor de ex-PSV'er bij Brighton. Van spelen in een team dat domineert en op de drempel stond van de kwartfinale Champi ons League naar spelen bij een un derdog die veel verliest. Voor hem schijnt de zon eigenlijk volop. Op zijn 30ste bezig aan een niet meer verwachte ontwikke ling. Scoort bijna elke wedstrijd voor Besiktas, zowel in de compe titie als in de CL. De vraag is wel: hoeveel mag je verwachten van zijn rentree bij Oranje? Zes jaar zonder ook maar één interland en nu aan de bak in duels die beslis send zijn voor WK-deelname. Eindelijk voelt de eerste spits van Oranje zich weer voetballer. Vier wedstrijden heeft hij nu in de be nen sinds zijn vlucht naar Fener- bahce. Advocaat steunde hem na zijn machteloze laatste interlands openlijk, maar bij het publiek moet Janssen weer wat afdwingen. Vertrouwen komt te voet en gaat te paard, luidt het gezegde. Dat moet hij gevoeld hebben vorige maand tegen Frankrijk en Bulga rije. Verliezen, hij kende het niet of nauwelijks in acht jaar Bundesliga. Maar nu moet Arjen Robben eraan geloven. Bayern München is het aureool van onaantastbaarheid kwijt. En dan is het bovendien af wachten wie zijn nieuwe trainer bij Bayern wordt. dinsdag 3 oktober 2017 GO al die jaren een begrip Herkenbaar beeld als de inter landperiode weer begint. Spe lers van Oranje voor een horde camera's, fotoanp Zaterdag 18.00 uur Zweden - Luxemburg 20.45 uur Wit-Rusland - Nederland Bulgarije - Frankrijk gespeeld pt (v-t) 1 Frankrijk 8 17 (15-5) 2 Zweden 8 16 (18-7) 3 Nederland 8 13 (16-11) 4 Bulgarije 8 12 (13-17) 5 Luxemburg 8 5 (7-17) 6 Wit-Rusland 8 5 (4-16) GEORGINIO WIJNALDUM KEVIN STROOTMAN DAVY PRÖPPER RYAN BABEL VINCENT JANSSEN ARJEN ROBBEN Besiktas-speler Ryan Babel is op dit moment de enige potenti ële basisspeler van Oranje voor wie zon echt volop schijnt, foto PHOTO NEWS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23