Internationals hebben eerst 22 Kort Rood Seizoen Vejinovic ten einde Van der Sar uit technisch hart Ondanks alle kritiek op het functioneren van het technisch hart van Ajax, gaan de Amsterdammers door met het orgaan dat de technische leiding van de club in handen heeft. Wel zonder Edwin van der Sar die stopt als voorzitter van het technisch hart, maar wel algemeen directeur van de club blijft. De dubbelrol van Van der Sar werd door de raad van commissarissen van de club als niet wenselijk gezien. Volgens Ajax treedt Van der Sar nu op eigen initiatief te rug. Mare Overmars wordt nu voorzitter. Voetbalpiramide op de schop De KNVB heeft bepaald dat er dit seizoen en komende jaargang geen teams zullen degra deren uit en promoveren naar de Jupiler League. Dat is één van de uitkomsten van een buitengewone bondsvergadering van de KNVB over vernieuwing van de voetbalpi ramide. De bedoeling is dat de uitvoering van de nieuwe nog te ontwerpen voetbalpi ramide in maart 2018 van start gaat. Er lag al eerder een plan, maar daar bleek onvol doende draagvlak voor. Twee verkenners gaan bij amateur- en betaald voetbalclubs de wensen in kaart brengen. Verder komt er een maximumaantal beloftenteams in de tweede en derde divisie en de hoofdklasse. Piqué overweegt afscheid Als echte Catalaan overweegt verdediger Gerard Piqué (foto) van FC Barcelona af scheid te nemen als international van het Spaanse elftal. De dertigjarige Piqué sprak zich afgelopen week openlijk uit voor onaf hankelijkheid van Catalonië. Plet kwam hem op veel kritiek te staan Quote van de dag 'Als je niet wint, gaan ze over je baan praten' VOETBAL WK-KWALIFICATIE r Ranglijst Boete Sinds jaar en dag is de aankomst van de spelers van Oranje bij hotel Huis ter Duin het startsein van een interlandperiode. PROGRAMMA Of Ruud Gullit de opstelling had gemaakt? Of toch Dick Advocaat? Ruud Gullit hield gisteren even in voor Eluis ter Duin, glimlachte en zei: „Dat doen we samen, hoor." Oranje meldde zich gisteren in Noordwijk voor de beslissende in terlands tegen Wit-Rusland en Zweden. En dan staat het weer vol bij het spelershotel. Die blik van Kevin Strootman, een kleine maand geleden aan de Koningin Astrid Boulevard in Noordwijk. De verslaggever van een regionale omroep wilde iets heel anders weten van de midden velder van AS Roma. „Een goede restauranttip?" reageerde Stroot man stomverbaasd op de vraag of de speler soms nog een goed res taurant in Rome wist voor een vriend van de verslaggever. „Nou, ik denk dat je bij elk restaurant in Italië wel goed kunt eten." De aankomst van de internatio nals bij Huis ter Duin. Het is in al die jaren een begrip geworden. Ca meraploegen, radioverslaggevers en schrijvende journalisten drom men samen om de eerste citaten van de spelers van Oranje te verza melen. Vragen over de defensie van Wit-Rusland, de spitsen van de De aankomst bij Huister Duin is een kans voor veel journalisten Zweedse ploeg of de competitie duels van afgelopen weekeinde. Het is voor veel spelers exact de reden om de eerste ontmoeting met de pers te ontlopen. En wie bij Huis ter Duin even voorbij de hoofdin gang rijdt, stuurt zijn auto zo de parkeergarage in. Geen hinderlijke cameraploegen, geen clichévragen ('wat gaat het worden?') en geen jonge journalist met een knalroze plopkap die van Donny van de Beek wil weten of uitwedstrijden bij Oranje hem toch nog een beetje het 'Europees voetbalgevoel' geven dat hij met Ajax dit seizoen zo node moet missen. Kortom: veel makke lijker. „Voor veel journalisten is de aan komst van de selectie bij Huis ter Duin de enige mogelijkheid om de spelers iets te vragen", zegt Bas Ti cheler (45), perschef bij het Neder lands elftal. „Die mogelijkheid grij pen ze vaak aan met beide handen. Het is namelijk geen officieel pers moment, we bemoeien ons er niet mee. Spelers zijn vrij om te blijven staan of door te lopen. Later in de week kunnen we niet iedereen be- Begon vol goede moed aan de voorbereiding. Maar onderhand is duidelijk: eerste keeper van Barce lona wordt hij niet. Cillessen hield tegen Las Palmas de bank warm. Laatst werd een filmpje waarin hij duelleerde met Neymar nogal ge- hyped op sociale media. Oké, het zag er onverschrokken uit zoals Tete de Braziliaanse ster van PSG de baas was. Alleen: het was wel een momentopname. Tete speelt niet altijd bij zijn nieuwe club Lyon. Maar wel meer dan Watford- verdediger Daryl Janmaat, een an dere kandidaat-rechtsback. Eerst wilde Advocaat hem niet op roepen. Logisch, Van Dijk was er lang uit door een blessure en een slepend conflict met Southamp ton. Maar gisteren kwam het bel letje alsnog. Van Dijk zal met am per ritme aan de bak moeten tegen Wit-Rusland en Zweden. Speelde afgelopen weekeinde niet bij Southampton, juist nu Virgil van Dijk daar terugkeerde in de basis. Benieuwd of de komende tijd blijkt dat het één met het an der te maken heeft. Bij Hoedt zag je laatst tegen Frankrijk duidelijk wat gebrek aan ritme en vertrou wen met een speler doet. Op zichzelf is het knap hoe Blind zich ook onder José Mourinho handhaaft in de vaste kern van 13, 14 spelers bij Manchester United. Maar onomstreden zal hij nooit worden onder de Portugees. Zijn trackrecord in de maand septem ber was op clubniveau het vol gende: o minuten, 90 minuten, niet bij de selectie, 90 minuten, 1 minuut ingevallen, 90 minuten, o minuten afgelopen weekeinde. dinsdag 3 oktober 2017 GO VOETBAL AZ kan dit seizoen geen beroep meer doen op Marko Vejinovic (foto). De 27-jarige spelmaker blijkt zondag in het duel met Feyenoord de voorste kruisband van zijn rechterknie te heb ben afgescheurd. Vejinovic moet een operatie ondergaan en wacht vervol gens een lange revalidatie. VOETBAL VOETBAL VOETBAL —Jaap Stam heeft het na het goede vorige seizoen nu moeilijk als trainer bij Reading. Hij staat 20ste. v «v l FC Groningen kan de ko mende twee eredivisieduels Tom van Weert niet opstellen. De aanvaller kreeg zaterdag in de uitwed strijd tegen PEC Zwolle een rode kaart na een tackle op de benen van Dirk Mar cellis. Kiki Bertens handhaaft zich op de 30ste plek van de wereldranglijst. Richèl Hogen- kamp steeg naar plaats 96. Robin Haase (foto) zakte van de 41ste naar de 43ste plek. De tuchtcom- missie van de FIFA heeft de Duitse voetbal bond een geld boete opge legd van ruim 36.000 euro wegens onder meer nazi-ui- tingen door Duitse 'fans'. O a <0 Huis ter Duin Mikos Gouka Noordwijk Vandaag 11.45 uur Training, Quick Boys, Katwijk aan Zee Morgen 11.45 uur Training, Quick Boys, Katwijk aan Zee Donderdag 15.30 uur Training (besloten), De Toekomst, Amsterdam Vlucht, Amsterdam - Minsk Vrijdag 15.45 uur Persconferentie, Borisov Arena, Borisov 16.00 uur Training, Borisov Arena, Borisov Zaterdag 21.45 uur Wit-Rusland - Nederland, Borisov Arena, Borisov Vlucht, Minsk - Amsterdam —Bas Ticheler De komende twee interlands bepalen het lot van Oranje. Een bondscoach wil dan graag spe lers die klaar zijn voor de strijd. Maar bijna de hele mogelijke ba siself - van Cillessen tot aan Robben - heeft eerst nog wat ballast af te schudden. Maarten Wijffels Noordwijk JASPER CILLESSEN KENNY TETE VIRGIL VAN DIJK WESLEY HOEDT DALEY BLIND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22