Glimlachend de zaal uit na vermakelijke musical Vamos! 21 59,50 Exclusieve Lezersreizen jubileumavond van het 150-ja- rig bestaan van de Koninklijke Militaire Kapel. Daar zet hij het Lang Zal Hij Leven in voor Prins Bernhard, waarop Juliana not amused reageert dat het nog niet zo ver is. Passchier weet dan al dat het programma later wordt uitgezonden, op de verjaardag van Bernhard. Naast zijn tv-werk runt Pas schier samen met zijn vrouw een meubelzaak en winkel in Oosterse artikelen. In 1993 emi greert het stel naar Noorwegen, hun geliefde (vakantie)land. Als zij in 2004 terugkeren naar Ne derland wordt het Engwierum, een Fries dorpje. Rustig en in de buurt van hun zoons. Het baarde hen zorgen dat de dichtstbijzijnde arts in Noor wegen op 80 kilometer zat. „We worden ook ouder." De diagnose Parkinson, in 2010, komt als een schok, maar niet als verrassing. „Eigenlijk voelde ik me al jaren niet zoals dat had gemoeten." Ook na de verhui zing naar een woonzorgcen trum in Kollum laat hij zijn hu mor en glimlach niet ruïneren door zijn ziekte, maar prijst hij de steun van zijn vrouw en zoons. „Zonder hen was het al lemaal nog erger geweest." Het is wat Judith Bosch her kent. „Wat ik het leukst vond aan hem: hij was altijd vrolijk. En dat vrolijke straalde af op het hele team. Op de cameramen sen, de redactie, zelfs naar de gene die kwam stofzuigen was hij vriendelijk en gezellig. Het is van wezenlijk belang. Een heel groot verschil met veel van mijn collega's." Zijn uitvaart was gis teren in besloten kring. RECENSIE Huis en haard achterlaten en het geluk proberen te vinden met een bed and breakfast in een Zuid- Europese ruïne is een beproefd recept voor (leed)vermaak. Op tv vaart Ik vertrek er al meer dan een decennium wel op. Maar werkt dat ook op de planken? In de nieuwe musical Vamos! vertrek ken Hadewych (Lenette van Dongen), Linda (Cystine Car- reon) en Puk (Carolina Dijkhui zen) naar het Spaanse dorpje Al- tea om een bouwval om te tove ren tot pension. Dat gaat - uiter aard - niet zonder slag of stoot. Avonturiers De drie vormen een wonderlij kere combinatie avonturiers dan waar de gemiddelde Ik vertrek-af levering op draait. Maar ja, er moet dan ook meer te vertellen zijn om de aandacht ruim twee uur vast te houden. Hadewych is een zoekende, zweverige vrouw van middelbare leeftijd, Linda jaagt de droom van haar overle den man na en zakenvrouw Puk is haar werk en een vasthou dende geliefde helemaal zat. Dat uitgerekend deze drie vrouwen, die elkaar niet kennen, samen een nieuwe toekomst beginnen, is wat vergezocht. Misschien dat daarom de be ginscènes stroef verlopen. Pas als Johnny Kraaijkamp jr. ten tonele verschijnt als oud Frans opaatje dat in onverstaanbaar gebrabbel routeaanwijzingen geeft, breekt de zon door op het podium. Onbevangenheid Het is niet de enige keer dat Kraaijkamp jr., die meerdere rol len speelt, de zaal inpakt. Zijn vertolking van de import-Span jaard Roelof is vet aangezet, maar hij speelt zo sans gêne dat het plezier ervan afspat. Zijn onbe vangenheid geeft ook de hoofd rolspeelsters vleugels. De vriend schap van de drie groeit uit van onwaarschijnlijk naar geloof waardig, en ze hebben elkaar hard nodig om met hun bagage uit het verleden om te leren gaan. Vamos! kent slechts een enkel ontroerend moment, maar de vermakelijke musical laat het pu bliek wel met een glimlach de zaal uit gaan. „Ik ging laatst een weekje op vakantie, bewust ergens op een verlaten plek tegen de Mexicaanse grens. Zelfs daar werd ik constant herkend. Dat is soms best leuk, hoor. We za ten in een restaurant toen een klein meisje met haar ouders voorbijliep. Alleen die kleine herkende me en bleef maar achterom kijken. Wij zwaaien. Die enorme glimlach zal ik nooit meer vergeten." „Maar ik voel me geen ster. Ik ben blij dat ik zo oud ben begonnen op televisie. Zo bleef ik keurig met beide be nen op de grond." Mensen wegsturen Jan-Harm Pol groeide op in het Drentse Wateren. In 1967 verruilde hij Nederland voor de VS, waar hij studeerde en zijn vrouw Diane leerde ken nen. Vooral sinds zijn tv-show komen mens en dier van heinde en verre naar zijn prak tijk. „We moeten dagelijks zo'n tien mensen wegsturen omdat het te druk is. Hoe moeilijk ik dat ook vind." Zijn programma begon als een uit de hand gelopen expe riment van zijn zoon Charles, die zijn markante vader wilde filmen tijdens zijn werk en het idee wilde verkopen aan een zender. „De rest is geschiede nis. Ik gaf een paar duidelijke regels. Laat me gewoon mijn werk doen, ik ga niet voor een leuk shot even naast een zieke hond staan, ik doe niets twee keer. Laat me met rust." Volkomen authentiek, nau welijks geregisseerd; het is volgens Pol dé verklaring voor zijn succes. In Nederland, waar hij zich zelden nog laat zien ('ik mis alleen de lekker- bekjes'), is de enthousiaste dierenarts naar eigen zeggen vaak gevraagd voor een serie. Het bleef bij één special: Dr. Pol Goes Dutch. „Nooit meer", klinkt het resoluut. „Hier wil len ze wél dat je poseert en luistert naar wat zij zeggen." In zijn theatervoorstelling vertelt hij zijn verhaal en filo sofie. Dat dieren geen mensen zijn en ze het beste leven heb ben als elke dag volgens het zelfde patroon verloopt. En dat ze tegen een stootje kunnen. Dat laatste komt hem weieens op kritiek te staan. Dr. Pol is niet van het aaien of de mo derne techniek. „Ik gebruik mijn gezond verstand, dat heeft mij en de patiënt zelden in de steek gelaten." Hoe lang houdt hij het alle maal nog vol? „Ik heb alles meegemaakt, maar nog nooit een drieling uit een koe ge trokken. Ik ga net zolang door tot dat een keer gebeurt. Al ben ik dan 115 jaar oud!" Vanaf 2 of 3 dagen Noordwijk Stijlvol genieten in prachtig Noordwijk w)Marrea Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl dinsdag 3 oktober 2017 PC Dick Passchier in 1974 met Judith Bosch FOTO ANP KIPPA MUSICAL Gezien: 1-10 in DeLaMar —Marlies van Leeuwen Johnny Kraaijkamp jr. geeft de hoofdrolspeelsters met zijn onbevangenheid vleugels, foto annemieke van dertogt Vertrek: t/m 15 maart 2018 Inclusief 3-gangen diner Inclusief High Wine of Thé Complet Noordwijk is een bruisende badplaats met internationale allure. Gelegen in het hart van het bloembollengebied en omgeven door bossen en duinen is deze chique badplaats een echte aanrader. Het strand van 13 kilometer lang, de sfeervolle boulevard en het gezellige centrum vormen het decor van Noordwijk. In de omgeving is echter ook genoeg te doen. Wat dacht u van een fietstocht door de Bollenstreek, een bezoek aan Space Expo Noordwijk of naar de mooie oude universiteitsstad Leiden. De Nederlandse kust is prachtig! Kom ook lekker luxe uitwaaien. Golden Tulip Noordwijk Beach (4*) ligt direct aan de boulevard en het strand. Geniet van het relax center met o.a. zwembad, stoomcabine en sauna, het sfeervolle restaurant met een overdekte serre en de gezellige bar met openhaard. De kamers zijn modern ingericht en bevinden zich zowel aan de land- als zeezijde. Inbegrepen: 1 of 2 x overnachting in een kamer aan de landzijde 1 of 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangen diner of buffet Thé Complet of een High wine Gebruik van binnenzwembad, sauna en Turks stoombad Gebruik van WiFi Prijzen 2- en 3-daags 2-daags: Oktober 89,-p.p. Toeslag aankomst vrijdag of zaterdag: 6,-p.p. Novembert/m 15 maart 59,50 p.p. Toeslag aankomst vrijdag of zaterdag: 10,-p.p. 3-daags: Oktober 115,-p.p. Toeslag aankomst vrijdag of zaterdag: 20,-p.p. Novembert/m 15 maart 85,-p.p. Toeslag aankomst vrijdag of zaterdag: 10,-p.p. Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Toeslag alleengebruik: 40,- p.n. Toeristenbelasting: 2,15 p.p.p.n. Reserveringskosten 14,50 per boeking. Geldig m.u.v. feestdagen Meer informatie en boeken: Ga voor Stijlvol genieten in prachtig Noordwijk naar onze website reiskatern.nl/pzc/MAR1743 of bel Marrea Hotelarrangement 0571-277744 V y hotelarrangementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21