20 MEE ANGELA KIJKT TV 'Loyaal, vrolijk en vriendelijk' was Dick Passchier, de presentator die op 84-jarige leeftijd overleed. se Stel dat er een prijs bestond voor het slechtste tv-interview van het jaar. Dan nomineer ik bij deze het gesprek tussen Matthijs van Nieuwkerk en Hum- berto Tan, afgelopen vrijdag in De Wereld Draait Door. Het was gewoon pijnlijk om te zien. Humberto was zonder twijfel de hoofd prijs voor de maandelijkse media-uitzen ding van DWDD. Het hele jaar heeft hij nog amper gereageerd op zijn kelderende kijkcij fers, maar sinds er door mijn inmiddels be ruchte RTL-column een storm losbarstte die Johan Derksen opblies tot orkaan Irma, wilde hij ineens wel. Laat ik hem op deze plek daarvoor ook eens een compliment geven: hulde, dan heb je lef. In elk geval meer dan zijn baas, RTL- programmadirecteur Erland Galjaard, die zich al bijna twee weken angstvallig stil houdt. Helaas werd het gesprek een aaneenscha keling van gemiste kansen. Van Matthijs, die verzuimde om de schurende, maar noodza kelijke vragen te stellen. Ik vermoed omdat hij als vakbroeder te doen heeft en meevoelt met zijn getergde RTL-collega. Gelukkig werd hij af en toe gered door tafelheer Marc- Marie Huijbregts en andere gast Frank Even- blij, die minder schroom hadden om de vin ger op de zere plek te leggen. Maar het was vooral een gemiste kans van Humberto zelf, die eindelijk een beetje goodwill had kunnen kweken bij de kijker door zich simpelweg eerlijk en kwetsbaar op te stellen. Dat wilde hij ook, zei hij aan het begin van het gesprek, dat had hij geleerd van zanger Dotan. DICK PASSCHIER1933-2017 Tom Petty overleden Nieuwe colleges Scherder et is in de jaren zeventig van de vorige eeuw, de hoogtijdagen van Dick Passchier. De telefoon staat roodgloeiend. Een opening van een winkelcentrum hier, een parade daar. „Je kon het zo gek niet bedenken of hij werd ervoor gevraagd, maar altijd was het: sa men", vertelt Judith Bosch (73), met wie Dick Passchier jarenlang een succesduo vormde. Bij de NCRV presenteren de twee onder meer Spel zonder grenzen en Tweekamp, ongekend populaire spel- programma's die een miljoenenpu bliek trekken. „Ik heb in mijn loop baan zelden zó'n loyale, aardige col lega meegemaakt als Dick. In televi sieland zijn er zoveel mensen die ikke, ikke, ikke doen. Dick had geen groot ego. Had het altijd over: wij, wij samen, wij tweeën. Was ik bijvoor beeld te laat, dan riep hij: we wachten tot Judith er is", zegt Bosch. Passchier, die deze maand 60 jaar getrouwd zou zijn met zijn Coks, wordt geboren in Dordrecht, waar hij later nog een tijdje voorzitter zou worden van de profclub. Hij wordt vader van drie zoons. „Geen strenge vader, af en toe wat ongeduldig." Dick Passchier is een vakman die ook Zeskamp en Stedenspel doet en la ter panellid wordt bij Zo Vader, Zo Zoon. Op de radio maakt hij het cul turele radio-magazine Pick up en het lunchpauzeprogramma Twaalfuurtje. Passchier staat bekend om zijn kalme manier van presenteren. Zeifis hij het meest trots op zijn werk als verslaggever van het jaar lijkse défilé op Koninginnedag (1973- 1980). Bekend is de anekdote over de Maar wat kregen we? Een glad juichver- haal, compleet met bijbehorende gemaakte grimas die als een masker op zijn gezicht zat geplakt. Het gaat namelijk helemaal niet slecht met zijn programma, hield Humberto vol. We zien het met zijn allen gewoon niet goed. De kijkcijfers zijn dan wel gehalveerd, maar het marktaandeel en bereik in de voor RTL commercieel belangrijke doelgroep is onveranderd. Niks aan het handje dus. Nou ja, misschien, een klein beetje, want echt blij zijn ze bij de zender nou ook weer niet, nee, maar laten we het vooral niet overdrijven. En een imagoprobleem? Dat zijn 'aannames'. Ik vrees dat Humberto, en iedereen bij RTL, dit waarschijnlijk écht gelooft. En dat is pre cies het probleem. Quote van de dag Ik ging elk jaar naar de Toppers. Niet dat ik daar zo'n zin in had, maar ik wilde Gerard Joling en René Froger tegenkomen 's Werelds beroemdste dierenarts is een Hollander. Dr. Jan Pol, al zeven jaar de ster in zijn eigen Amerikaanse realityserie, is voor een theatertour even terug. „Mijn grootste wens: ooit nog een drieling uit een koe te trekken!" No-nonsense dierenarts Dr. Pol uit Weidman, Michigan - die een eigen show heeft op National Geographic - mag 75 jaar zijn, hij heeft de energie van een stuiterende puber. Breed grijnzend trekt hij rotte kiezen uit paarden alsof hij druiven plukt. En als hij een teckel met gezwollen testi kels vasthoudt, plaagt hij een man in de wachtkamer: 'Je zou willen dat die van jou zo groot waren hè?' Hij is razend populair. The Incredi ble Dr. Pol trekt al bijna zeven jaar miljoenen kijkers in 26 landen. In Nederland is zijn theatertour zo goed als uitverkocht. dinsdag 3 oktober 2017 RTL 4 (2) MUZIEK Zanger Tom Petty is in het ziekenhuis van de beademing gehaald. Daar toe is besloten omdat er geen hersenactiviteit meer werd waargenomen. Dat melden CBS en enter- tainmentsite TMZ. TELEVISIE Hoogleraar neu ropsychologie Erik Scherder gaat weer tv- colleges geven. Eerder vertelde hij voor De We reld Draait Door over de werking van het brein, in 2018 doet hij dat voor Om roep MAX voor Masterclass. MI ■u 'Vakman Dick Passchier was altijd vrolijk' Dennis Jansen Dick Passchier in 2005. FOTO ANP KIPPA Dr. Pol weet van Reageren? angela@persgroep.nl André Hazes legt op de BUMA NL-conferentie uit dat netwerken ook een onderdeel van het vak is. n ophouden Gudo Tienhooven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20