Niet eerder zoveel slachtoffers 64-jarige dader doodt zichzelf Trump: 'Pure evil' Vandaag bij deze krant extra bijlage: De eerste beelden en geluiden van de schietpartij zondagavond 22.08 uur op de wereldberoemde Strip in Las Vegas waren meteen huive ringwekkend. En onwerkelijk, hoe gewend we ook zijn geraakt aan aanslagen. Countryzanger Jason Aldean met cowboyhoed die nog even doorspeelt, terwijl onophou delijk schoten klinken. Taktaktak- taktaktaktaktaktak. Aldean kijkt naar links. Zingt nóg even door. En stopt dan. Weer taktaktaktak- taktak! Het publiek denkt nog aan vuurwerk. Niet zo gek. In Las Ve gas. Dan slaat de paniek toe. De vol gende gestoorde in de geschiede nis die zich op een massa onschul dige mensen richt. Het is krank zinnig: de 64-jarige Stephen Pad dock schiet vanaf de 32ste verdie ping van het Mandalay Bay-hotel op een menigte van naar schatting 22.000 mensen. Met meerdere au tomatische pistolen. Een regen van kogels slaat in. Hij slaat daarna de hand aan zichzelf. Eerst lijkt het nog 'mee te vallen' als de poli- We hebben maar een paar telefoontjes gehad van verontruste mensen tie spreekt van twee doden. Maar de schade blijkt vele malen groter. De politie ziet geen verband met moslimterreur, ook al zaait Islami tische Staat later verwarring door de aanslag op te eisen en te bewe ren dat de dader onlangs was be keerd. Onzin, zeggen de autoritei ten. Ondertussen loopt het aantal doden snel op, naar twintig, naar meer dan vijftig. De dodelijkste schietpartij ooit in Amerika, dat al zo'n lange lijst mass shootings kent. Het oude record was nog 'vers': vo rig jaar juni schoot Omar Saddiqui in een homobar in Orlando 49 mensen dood. Het lijkt alweer een eeuwigheid geleden. Tal van Ne derlanders zijn ook in Las Vegas en vertellen dat ze renden voor hun leven en zich verschansten in hotelkelders of op hun kamers. Volgens het ministerie van Bui tenlandse Zaken is het nog ondui delijk of er Nederlandse slachtof fers zijn. „We hebben maar een paar telefoontjes gehad van ver ontruste mensen en die hebben we in contact kunnen brengen met hun vrienden of familie daar. We worden weinig gebeld, terwijl na Barcelona de telefoon rood gloeiend stond. Hopelijk is dat een goed teken." P4 16 Nieuwsmedia Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Tobi (7) op expeditie in zijn rolstoel Ziel BROWN Festivalgangers dragen in paniek een gewonde van het concertterrein aan The Strip in de Amerikaanse gokstad Las Vegas, fotoanp/afp Moordende kogelregen in AkJIj n t Wéér een aanslag. Nu in Las Vegas. Stephen Paddock uit Ne vada richtte vanaf de 32ste ver dieping van het Mandalay Bay- hotel de dodelijkste schietpartij in de Amerikaaanse historie aan. Ruim vijftig mensen lieten het leven. Victor Schildkamp Rotterdam/Las Vegas Buitenlandse Zaken dinsdag 3 oktober 2017 Wisselvallig pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1