O O ©NDERNEMER &.1 I DE WERELD VAN HELP ROKERS MET STOPPEN TINKAVAN VUUREN 'Ik laat mijn geld voor mij werken in plaats van andersom' o JMCW Het hele bedrijf rookvrij HOOGLERAAR VITALITEITSMANAGEMENT Wat steekje hiervan op? - Veel stress leidt tot minder succes. - Durf aan de bel te trekken als de stress je te veel wordt. thema deze week: leefstijl Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl Aandacht voor een gezonde leefstijl is één van de vijf thema's die ondernemers het meest bezighoudt, blijkt uit onderzoek van De Amersfoortse. „Ik ben gestopt met roken, sport zes keer per week, eet gezonder, en neem meer rust", aldus Vasco Rouw (29), eigenaar van VascoGames. Door Irene Schoemakers Vasco is zich ervan bewust dat hij goed op zichzelf moet passen. „Voor mezelf, maar ook voor m'n vrouw en kinderen." Hij is eigenaar en oprichter van VascoGames, een bedrijf met tachtig medewerkers in Nederland, Letland, China en Argentinië dat inter- netgames ontwikkelt. „In 2015 werden we benoemd tot topontwikkelaar van Google. Het is hard gegaan sinds de start in 2006. Andere leefstijl Zo hard dat ik drie jaar geleden bewust een stapje terug heb gedaan. Ik leefde ongezond. Ik rookte, was aan de zware kant, at ongezond en sportte nauwelijks. Ik heb besloten mijn leefstijl aan te passen. Ik ben gestopt met roken, sport regelmatig, eet gezonder en neem meer rust. Ik werk nog maar 30 uur per week en probeer mijn geld voor mij te laten werken in plaats van andersom." Aandacht voor een gezonde leefstijl is één van de vijf thema's die ondernemers het meest bezighoudt. Dat blijkt uit onderzoek dat De Amersfoortse (een merk van a.s.r.) tijdens de Week van de Ondernemer uitvoerde onder mkb- ondernemers. Driekwart vindt dat ze gezond en regelmatig eten, voldoende sporten en luisteren naar hun lichaam. 'Meer bewegen en minder stilzitten', zo luidt het advies dat de Gezondheidsraad afgelopen zomer uitbracht. Volwassenen zouden tenminste tweeënhalf uur per week 'matig intensief' moeten bewegen, zoals wandelen en fietsen. Vasco: „Door dat ik mijn leefstijl heb aangepast, ben ik nu veel weerbaarder tegen stress." En dat laatste is belangrijk. „Het stress niveau bij ondernemers is doorgaans hoog", zegt prof. dr. Josette Dijkhuizen die in 2015 promoveerde op dit onder- werp. „En we weten dat veel stress tot minder succes leidt." Maatregelen „Bovendien zullen weinig ondernemers toegeven dat het een probleem is voor ze. Ze zijn vaak optimistisch en positief. Daar tegenover staat dat ondernemers vaak ook gelukkig zijn met hun werk en hun leven. Dat heft elkaar weer wat op. Daardoor kunnen de meeste onder nemers veel stress aan. Maar daarvoor moeten ze wel maatregelen treffen." Kijk snel op DELTA.nl/opdezaak Gratis extra WiR access point Professionele klantadviseurs met ondernemersspirit Snelste internet van Zeeland PRINT SIGN DISPLAYS Een kwart van de zware rokers sterft voor hun 65ste jaar. Dit hoorden we onlangs op het nieuws. Gelukkig zei men tegelijkertijd dat er nog wel wat tegen te doen is. Namelijk stoppen en hoe eerder, hoe beter. Stop je zelfs voor je 35ste jaar, dan word je net zo oud als iemand die nog nooit gerookt heeft. Makkelijker ge zegd dan gedaan. Alle rokers weten wel dat roken niet goed voor hen is, maar stoppen toch niet. Ondernemers kunnen hierbij helpen. Zorg dat roken niet meer kan op het werk en ook niet voor de deur. Maak het hele bedrijf rookvrij. Geef geen rook pauzes. Waarom zou je als werkgever jouw me dewerkers ruimte geven om hun eigen gezond heid naar de knoppen te helpen en dan ook nog hun ziekteverzuim doorbetalen? Want, rokers zijn vaker ziek dan niet-rokers. Er is genoeg gepraat om een gedragsverande ring te bewerkstelligen. Zorg dat er minder ge legenheid is om te roken, dan verandert het ge drag vanzelf. Bied tegelijkertijd ook ondersteu ning door een cursus 'stoppen met roken' aan te bieden. Weerbaarder tegen stress dankzij gezonde leefstijl Aan de slag met je mentale gezondheid? Ga naar boostz/deamersfoortse en volg binnenkort een interessant webinar over stress van prof. dr. Josette Dijkhuizen. Dit interview is gemaakt in samenwerking met De Amersfoortse. Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Al vanaf per maand verbindt Gratis volledige installatie "ptoadsnelheid if www.jmc-psd.nl Tel om 485 485 Bruinisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18