Verbod lobbyisten Monsanto tl H E 17 Superstunt Hotel Zuiderduin Het is best bijzonder dat Intertoysons deze kans gunt Leden van de landbouw- en mi lieucommissies hadden het bedrijf daar willen horen over manipulatie van wetenschappelijke studies ten gunste van een van zijn eigen pro ducten, de omstreden onkruidver delger glyfosaat. Advocaten van ziek geworden Amerikaanse landbouwers die met het goedje werkten gaven kort ge leden tienduizenden pagina's vrij over hun zaak. „Daaruit bleek on omstotelijk dat Monsanto mee schreef aan risicoanalyses van zijn eigen product", aldus de Vlaamse Groene Bart Staes. Zijn fractieleider Philippe Lam berts kaartte de zaak aan bij de con ferentie van voorzitters, die de po litieke leiding van het parlement vormt. „Monsanto wil enkel komen als het hun goed uitkomt", aldus Lamberts. „Wel om achter gesloten deuren hun belangen te verdedi gen, niet om in het openbaar ver antwoording af te leggen." Primeur Volgens SP-Europarlementariër Dennis de Jong is het toegangsver bod een parlementaire primeur. „Hetzelfde heeft even gespeeld bij dieselgate, maar toen gingen de be trokken bedrijven op tijd overstag", aldus de socialist. Tot verbazing van De Jong ging ook de christendemo cratische en meestal nogal conser vatieve Europese Volkspartij (EVP) meteen akkoord. De Europese Commissie moet eind dit jaar beslissen of Mon- santo's onkruidverdelger, op de markt bekend als Roundup, nog langer mag worden verkocht. Vol gens het Europese Voedselagent schap en het Agentschap voor che mische stoffen, twee belangrijke adviseurs, is het product wel scha delijk voor de gezondheid, maar niet kankerverwekkend. Het parlement plaatst grote vraagtekens bij die adviezen nu blijkt dat Monsanto 'hele passages ervan', aldus Staes, zelf geschreven heeft. „Op dit niveau is er nauwe lijks nog waardevrij onderzoek, dat wordt echt een probleem", aldus De long. „Maar bij Monsanto was de kwade opzet wel heel duidelijk. Dan is het logisch dat wij van dat bedrijf op de gang ook geen lobby isten meer willen tegenkomen." constructies vlot uit elkaar kun nen worden gehaald. Hoewel het speelgoed voor alle kinderen van zes jaar en ouder is, mikt Twickto vooral op jongens. De verschillen tussen jongens en meisjes zijn interessant. „Waar veel jongetjes gelijk aan de slag gaan, opereren meisjes bedacht zamer. Zij kijken eerst hoe het werkt, blijkt uit onze tests." Van daar in ieder doosje een uitge breide handleiding. De komende maanden zijn spannend. Vallen de Nederlandse jeugd en hun ouders voor Twickto? Inmiddels is de voor sinterklaas en kerst belangrijke najaarscatalogus van Intertoys verschenen. „Wij staan daar met een halve pagina in. Het is best bijzonder dat Intertoys ons deze kans gunt." Bol.com en Wehkamp gaan het speelgoed online verkopen. Voor elk budget is er daarbij wat wils. De simpelste doosjes starten bij 8 euro, de grootste bouwpakketten kosten 90 euro. Vader en zoon De Wilde ver wachten verder veel van het edu catieve aspect van hun vinding. „Door Twickto leren kinderen sa men bouwen." Speciaal voor scholen worden er grotere plastic bakken met Twickto aangeboden. De voortekenen lijken gunstig. Het speelgoed oogt aantrekkelijk, het logo vertrouwd. Wie een blik op de gele verpakkingen werpt, vermoedt geen moment dat Twickto tot begin vorig jaar enkel in het hoofd van De Wilde senior bestond. Buitenland Daarbij wordt het speelgoed als puur Nederlands product in de markt gezet. 'Made and designed in the Netherlands' staat op de ver pakkingen met een rood-wit- blauw vlaggetje erbij. Daar is geen woord aan gelo gen, want de Twickto-steentjes worden in Son gefabriceerd. Bij een bedrijf dat De Wilde senior kent van zijn eigen groothandel. „We werken al lang met hen en weten dat de kwaliteit goed is." Het was geen moment een optie om Twickto in Azië te laten ma ken. Ondanks het Nederlands is de taal op de verpakkingen Engels 'want dat staat toch stoerder'. De Wilde junior en senior willen volgend jaar bovendien het bui tenland veroveren. „Met één uni versele verpakking ben je veel flexibeler." Op de afgelopen Spielwaren- messe in Neurenberg - de groot ste internationale speelgoed beurs in de wereld - trok Twickto in ieder geval veel belangstelling. „Er is interesse uit diverse lan den, onder meer uit België, Duitsland en Frankrijk." Om die slag te maken, kijkt Twickto al verder. Het speelgoed moet doorontwikkeld worden. „We kunnen bijvoorbeeld meer de technische kant opgaan en tandwieltjes en lichtjes toevoe gen. Daar denken we nu over." Boek nu op marrea.nl of bel 0571-277744 w)/V/arrea dinsdag 3 oktober 2017 Biotechreus Monsanto is niet langer welkom in het Europese parlement. Leiders van alle frac ties besloten unaniem het Ame rikaanse bedrijf een toegangs verbod op te leggen omdat het op 11 oktober weigert te ver schijnen op een parlementaire hoorzitting. Frans Boogaard Brussel Neem even de tijd om een paar dagen uit te waaien! Kom naar Egmond aan Zee. Het zandstrand nodigt u uit voor een heerlijke dag in de buitenlucht. Wandelen, vissen, vliegeren en zandkastelen bouwen; het strandleven is altijd leuk. Egmond aan Zee is echt leuk! Het dorp ligt direct achter de duinen en heeft tal van leuke winkels, terrasjes en restaurants maar ook de prachtige vuurtoren Jan van Speijck. En wist u dat De Kop van Noord-Holland erg geschikt is voor leuke uitstapjes? Ontdek de Zaanse Schans, maak een tocht met de stoomtram van Medemblik naar Hoorn, bezoek het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen, ga naar de Beverwijkse Bazaar of kunstenaarsdorpje Bergen. Een dagje winkelen in kaasstad Alkmaar mag natuurlijk niet ontbreken. Zo ziet u maar, er is genoeg te doen. Leuk toch,even lekker naar zee? Let op Boek snel! beperkte beschikbaarheid in de weekenden Hotel Zuiderduin (4*) is gelegen in het Egmondse duingebied, op 100 meter van het strand en de gezellige dorpskern. Uw kamer is voorzien van vele faciliteiten, zoals een tv, telefoon, radio, badkamer met: toilet, douche en/of ligbad. En uw kamer heeft zelfs een balkon/patio! Inhoud arrangement: 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet l x 4-gangen dinerbuffet inclusief 1 drankje Vrij gebruik wellnessfaciliteiten Gebruik van WiFi Gratis parkeren (o.b.v. beschikbaarheid) Exclusief: Reserveringskosten: 14,50 per boeking Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Vraag naar de voordelige kindertarieven! Geldig t/m maart 2018, m.u.v. feestdagen Gert-Jan de Wilde 1 01» j m ttnictrT itel Zuiderduin voor 1 ^####11 y hotelarrangementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17