O 16 Speelblokjes 100 procent 'made in Holland' Value8 Unilever SBM Offshore Een kwart eeuw lang liep Gert-Jan de Wilde met het idee voor Twickto rond, zijn zoon Robin brengt het op de markt. Het speelgoed ligt sinds deze week in honderden winkels. Kort T^^iaiss-» Brouwerij in de verkoop Heineken wil zijn brouwerij in de Russische stad Kaliningrad afstoten. De bierproductie ligt daar al sinds begin dit jaar stil. De ver koop van de fabriek in Kaliningrad, een Russische exclave die ligt ingeklemd tussen Polen, Litouwen en de Oostzee, moet min stens 3,7 miljoen euro opleveren. SUPERSTUNT Leen Bakker met schrik vrij Leen Bakker hoeft een hoogslaper die per abuis voor 24 euro werd aangeboden niet voor die spotprijs te leveren. De rechter heeft de eis afgewezen van duizend klanten die een kort geding aanspanden tegen de meubelverkoper. De hoogslaper, die nor maal gesproken 319 euro kost, werd eind juli door een fout met meer dan 90 procent kor ting aangeboden. 60.000 mensen reageer den daarop. Leen Bakker sprak van 'een technische fout' en annuleerde de orders. Flagshipstore Coolblue Webwinkelbedrijf Coolblue, verkoper van consumentenelektronica en huishoudelijke apparaten, opent eind dit jaar een flagship store in Den Haag. De nieuwe, extra grote vestiging komt in winkelcentrum New Ba byion, naast station Den Haag Centraal. Hoewel Coolblue zijn waren vooral online verkoopt, heeft het ook acht 'stenen' win kels in Nederland en België. Het filiaal in Den Haag wordt volgens het bedrijf wel an ders dan klanten gewend zijn. „Het wordt echt het paradepaardje van Coolblue", aldus directeur Pieter Zwart. Nieuwe fabriek voor Plukon Pluimveeverwerkingsbedrij f Plukon Food, bekend van het kipmerk Friki, bouwt een nieuwe fabriek in het Gelderse Wezep. Die moet de vestiging vervangen waar eerder dit jaar een grote brand woedde. Met de her bouw is een bedrag van 25 miljoen euro ge moeid. De nieuwe fabriek moet volgend jaar klaar zijn. Plukon is een internationaal be drijf waar meer dan 5.000 mensen werken. In de slachterijen van Plukon worden weke lijks miljoenen kippen geslacht. Nieuwsflits Het lijkt niet de meest voor de hand liggende locatie voor een nieuwe speelgoedhit. Toch ko men de bedenkers van Twickto niet uit de dichtbevolkte Rand stad, maar uit het Sallandse Lut ten. Daar, tussen de oneindige ak kers vlak bij de Duitse grens, kreeg Gert-Jan de Wilde rond 1995 een idee. „Ik vond dat er geen goed constructiespeelgoed voor mijn zonen bestond", vertelt hij. „Toen ben ik zelf gaan knut selen." Verder dan wat prototypes kwam De Wilde senior niet. Zijn groothandel Wildkamp - met 45 filialen en driehonderd mede werkers een onderneming van formaat - slokte alle tijd op. En dus bleef het idee liggen. Toch piekerde De Wilde, in middels 58 jaar, verder. Twee de cennia later is het zover. „Ik vond het een mooi idee en ben er in overleg met mijn vader mee aan de slag gegaan", vertelt zoon Ro bin, met 26 jaar inmiddels vol wassen en even ondernemend als zijn vader. Frisse kleuren Het resultaat ligt sinds een week in alle ruim vijfhonderd Inter- toys-speelgoedwinkels van Ne derland en valt met enige fantasie een kruising tussen Lego en Mec cano te noemen. „Kijk, je hebt een vierkant blokje plus een rond koppelstuk", legt zoon De Wilde uit. „Met een draai zijn ze simpel aan elkaar te bevestigen." De gedachte achter Twickto, de naam is een samenstelling van twist (draaien) en click (klikken): speelgoed waar kinderen snel groot mee kunnen bouwen. Op het Twickto-hoofdkantoor, ge vestigd in een monumentale fa briek in Lutten, staan allerlei voorbeelden opgesteld: helikop ters, vliegtuigen en auto's. De kleuren zijn fris: groen, oranje en blauw. Om Twickto te perfectioneren, zocht De Wilde hulp van een kinderpsycholoog met marketin- gervaring - een vrij unieke combi. Het speelgoed is vervolgens uit gebreid getest, onder meer op ba sisschoolleerlingen. „We wilden zien of Twickto inderdaad zo leuk en intuïtief voor kinderen is als wij denken." De testfase bracht diverse ver- beterpunten: zo waren de met Twickto te knutselen objecten te vaag. „Nu hebben we tot de ver beelding sprekende thema's als luchtvaart, de boerderij en au to's", zegt De Wilde. Er was daarbij een complicatie: als start-up is er geen budget voor peperdure licenties. Waar kinde ren met Lego ruimteschepen van Star Wars kunnen nabouwen, mist de Sallandse fabrikant dat voordeel. „Wij moeten het van onze inventiviteit hebben." Al met al is het oorspronkelijke ontwerp van vader De Wilde het nodige gewijzigd. „De blokjes zijn steviger en het design is ver beterd." Nieuw is een speciaal Ikea-achtig sleuteltje (de 'Twick- Tool'), waarmee opgebouwde CRISIS BIERMARKT WEBWINKEL PLUIMVEESECTOR Stadsfietsenmerk VanMoof heeft 4 mil joen euro ontvangen van durfinvesteerder Slingshot. VanMoof is in 2009 opgezet door de broers Taco en Ties Carlier. Hun fietsen slaan wereldwijd aan en hebben ook al di verse designprijzen gewonnen. Monarch Airlines heeft om uitstel van be taling gevraagd. Alle vluchten zijn met onmid dellijke ingang gestaakt. Zo'n 110.000 Britse vakantiegangers zijn daardoor tijdelijk 'ge strand' in het buitenland. Zij worden zonder extra kosten naar huis gebracht. O dinsdag 3 oktober 2017 De investerings maatschappij heeft nog altijd geen jaarver slag over 2016, maar kwam wel met goede half jaarcijfers. Het technologie bedrijf kreeg een koopadvies mee van NIBC. Het levensmid delenconcern kan mogelijk van zijn divisie spreads af. De maritiem dienstverlener sloot gisteren de rij in de AEX. O GO Het nieuwste Lego heet Twickto David Bremmer Lutten Vader en zoon Robin en Gert-Jan de Wilde met een helikopter van Twickto. foto ANDRÉWEIMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16