Verdwijning van Anne blijft een mysterie Amerikaans drietal krijgt Nobelprijs Geneeskunde EUWS 11 O—flJ Het is leuk om iets aan te bieden dat veel betekent voor deze vrouwen m rest van haar tijd thuis in Lelystad. Hier krijgt ze de meest uiteenlo pende klanten. Ze camoufleert litte kens, dunner wordend haar, kaalheid en inhammen en tatoeëert bijna da gelijks tepels. Dat laatste doet ze gra tis. „Ik vind het leuk dat ik iets kan aanbieden dat veel betekent voor deze vrouwen. Ik doe niet aan collec tes of vrijwilligerswerk. Dit is mijn manier." Jaarlijks laten een paar honderd vrouwen in Nederland hun borsten preventief verwijderen. Het bekend ste buitenlandse voorbeeld is actrice Angelina Jolie. De verhalen van deze 'tepeldames' hebben Sophies kijk op het leven veranderd, zegt ze. „Het re lativeert. Bij een neusverkoudheidje denk ik al snel: wees blij dat je hier over kunt mopperen." De inktpen zoemt zachtjes. Marja ligt er ontspannen bij in de tandarts stoel. De naald voelt ze nauwelijks. „Het gevoel in mijn borst is heel ver schillend. De bovenkant voel ik niet, de onderkant en rondom het litteken soms weer wel." Het is niet haar eer ste tatoeage. Ze heeft een eenhoorn op haar bil - 'die voelde ik ook nau welijks' - en getatoeëerde wenkbrau wen. Sophie werkt met licht en schaduw en tekent melkkliertjes in de tepel hof. De tepel komt bewust een stukje over het litteken heen, zodat de aan dacht daar niet langer naar toe gaat. Na tien minuten is ze al klaar aan de rechterkant. „Schrik niet", waar schuwt ze. „Het ziet er nu uit als een rode paddenstoel met witte stippen, maar over tien dagen heb je het mooiste effect." De vurige kleur kan Marja niet zoveel schelen. Ze heeft uitgekeken naar vandaag. „Ik zei van morgen nog: vandaag komen er te pels op mijn tieten. En dan ben ik er klaar mee. Dit is het laatste stapje. Hierna sluiten we een rotjaar af." Ze heeft nooit getwijfeld aan haar keuze, vertelt ze. De inwoonster van het Brabantse stadje Woudrichem lijdt aan een erfelijke nieraandoening, waardoor ze uiteindelijk een donor nier nodig zal hebben. „Wanneer ik in de tussentijd kanker krijg, kom ik door mijn slechte conditie niet in aan merking voor een transplantatie. Het voelde bijna als cadeautje dat ik op tijd ben ingelicht." Pensioen Natuurlijk is ze ook bezorgd en ver drietig geweest. Ze kijkt naar haar man, die vandaag vrij heeft geno men. „Toen ik de uitslag kreeg van de dokter, kenden we elkaar net een paar jaar. Is onze relatie hier wel te gen bestand, dacht ik. Maar het heeft ons alleen maar dichter bij elkaar ge bracht. We zeggen weieens: we moe ten nu genieten, en niet wachten tot ons pensioen." Hij knikt. „Wel of geen prothese: dat verandert niks aan ons." De grootste opluchting kwam af gelopen april, op Goede Vrijdag, toen Marja voor de tweede keer onder het mes ging voor de plaatsing van silico nen. „Op diezelfde dag zou mijn dochter ook horen of zij het gen droeg. Jongejonge, ze was 28, ging net samenwonen en had een kinder wens. Het zou toch niet.Toen ik wakker werd na de operatie kreeg ik het allermooiste nieuws: ze had het gen niet. Als ik niet zo suf was ge weest van de narcose had ik een gat in de lucht gesprongen." Het enige dat tijdens de zoektocht door zo'n veertig bekenden van de 25-jarige Utrechtse in de bossen rondom Paleis Soestdijk werd ge vonden, was een plastic tas van een supermarkt en een fietswiel. Beide bleken na kort onderzoek niet van Anne Faber te zijn. Na enkele uren werd de zoektocht gestaakt. Haar naasten en de politie tasten volledig in het duister over de oor zaak van Annes verdwijning. Een ongeluk, een misdrijf, zelfdoding: geen scenario wordt uitgesloten, maar er is nog geen enkele aanwij zing. De enige 'omstandigheid' die aanwijsbaar invloed kan hebben gehad op haar verdwijning, is het erg slechte weer waar ze mogelijk in verzeild is geraakt. Anne Faber vertrok vrijdag rond half vijf's middags voor een flinke fietstocht vanuit Utrecht, meldde haar vriend Nathan Fidder al snel via Facebook. Sinds kwart voor acht 's avonds zijn WhatsApp-berichten van Fidder aan Anne niet meer op haar telefoon aangekomen (slechts één vinkje), wat waarschijnlijk betekent dat haar telefoon uit stond of leeg was. Het hele weekend is met man en macht naar Faber gezocht. Ook met behulp van warmtecamera's vanuit een politiehelikopter werd ze niet getraceerd. Tot nu toe is alleen bekend dat de vermiste vrouw vrij dag met haar telefoon in Baarn een selfie maakte en dat haar telefoon nog in Hol- landsche Rading is uitgepeild. Of ze eerst in Hollandsche Rading was en daarna de selfie maakte bij Baarn of andersom, is voor de politie nog niet helemaal duidelijk. Door al haar telefoongegevens te controleren, hoopt de politie erach ter te komen welke route Anne vrijdag nam en waar ze mogelijk van de radar verdween. Aan de hand daarvan wordt bekeken of een nieuw zoekgebied moet worden uitgezet. De familie van Anne en de andere zoekers wilden gisteren niets kwijt over hun zoektocht. STOCKHOLM De Amerikanen Jeffrey Hall, Michael Rosbash en Michael Young hebben de No belprijs voor Geneeskunde ge kregen voor hun ontdekkingen over de biologische klok van het lichaam. De drie isoleerden het gen dat het dagelijks lichaams ritme reguleert. „Ze konden in onze biologische klok kijken en de werking ervan verklaren", al dus de Zweedse Academie. Het zogenoemde circadiaanse ritme past de werking van het lichaam aan aan de verschillende fasen van de dag. Het is van invloed op slaap, gedrag, hormoon niveaus, lichaamstemperatuur en stofwisseling. Hall is verbon den aan de Universiteit van Maine, Rosbash aan de Brandeis Universiteit en Young aan de Rockefeller Universiteit. Ze de len de prijs van 937.000 euro. I dinsdag 3 oktober 2017 GO Sophie bepaalt met de schuifmaat de om vang van de tepel, die gemiddeld een door snee van vier centime ter heeft. Ze tekent daarna rondjes die iets naar buiten komen te staan. -4 In opperste concentratie zet ta- toeëerder Sophie een tepel op de borst van Marja. Haar man kijkt toe. FOTO'S SHODYCAREMAN Tatoeëerder Sophie Timmer Kijk voor videobeelden en meer informatie over de tatoeage van Marja Snijder op de website van deze krant. De politie gaat de telefoonge- gevens van de vermiste Anne Faber uit Utrecht uitpluizen om vast te stellen waar ze mogelijk is verdwenen. Een zoektocht van familie en vrienden in Baarn gisteren leverde niets op. Ivar Penris Utrecht Vrijdag 19.00 uur laatste bericht: een selfie van Anne in de regen Hilversum Baarn BI Zoektocht gisteren nabij Soest Paleis Soestdijk Amersfoort Utrecht Vrijdag 29 september omstreeks 16.30 uur: Anne begint fietstocht De forensische recherche onderzoekt het in het Baarnse Bos ge vonden fietswiel en een band fotocasparhuurdeman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11