Erwin Olaf is trots op zijn portretten van de prinsessen en koningin Maxima 8 Strafrechtexpert Knoops pleit DE VROUWEN VAN DE KONING DEN HAAG Zo intens keken ko ningin Maxima en de prinsessen Amalia, Alexia en Ariane ons nog nooit aan. Met dank aan fotograaf Erwin Olaf, die ter gelegenheid van de 50ste verjaardag van Wil lem Alexander de vrouwen van de koning vastlegde. Zaterdag wer den de portretfoto's door de Rijks voorlichtingsdienst be schikbaar gesteld. Nog nooit waren ze zo close en serieus. De foto graaf wil er niets over zeg gen, behalve dat hij tijdens zijn zondagse ontbijtje 'trots zit te zijn'. „Nee, ik heb afgesproken dat ik er niet over praat", zegt Olaf tijdens een kort telefoongesprek. De fotograaf weet inmiddels hoe het werkt. Het is niet de eerste keer dat hij de ko ninklijke familie fotografeert. Op verzoek van deze krant portret teerde hij - toen nog - prinses Maxima ter gelegenheid van haar 40ste verjaardag. Ook maakte hij de foto van koning Willem- Alexander die nu op onze munten te zien is. Tekst en uitleg over de fotosessies geeft Olaf nooit. Want afspraak is afspraak. Alleen als het gaat over zijn silhouet in de pupil len van koningin Maxima en de prinsessen, wil hij iets meer kwijt. „Dat zie je in al mijn portretten als ze extreem close zijn gemaakt." Ik moet nu echt ophangen, want voor ik het weet, praat ik mijn mond voorbij Wegpoetsen Sinds zijn serie Paradise in 2001 poetst Olaf zichzelf niet meer weg. „Dat vond ik niet kloppen", verklaart hij. „Maar het is niet bij zonder hoor. Dat komt doordat ik voor een licht bron sta." Je zou er de handteke ning van de fotograaf in kunnen zien. Olaf lacht: „Als u dat zo ziet, vind ik dat heel fijn. Maar dan moet ik wel wat beter op mijn houding gaan letten. Ik zit soms nogal in elkaar gezakt. Maar ik moet nu echt ophangen, want voor ik het weet, praat ik mijn mond voorbij." Ellen van Gaaien) O. J. Simpson na negen jaar op vrije voeten De roemruchte Amerikaanse ex-football-speler en acteur O.J. Simpson is gisteren in Nevada na negen jaar uit de gevangenis vrijgelaten. Hij zat vast wegens onder meer een overval en mishandeling. Hij overviel in Las Vegas sa men met anderen twee ver zamelaars van sportmemora- bilia. Simpson zei dat die zijn eigendom waren. Hij werd in 2008 tot maximaal 33 jaar cel veroordeeld, maar komt vrij wegens goed gedrag. Stoppende roker gesteund Man steekt twee vrouwen dood Praten met raketman is verspilling van tijd Kampioensfiets Keije gestolen Nooit eerder in de Nederlandse defensiehistorie sleepten Neder landse militairen hun eigen werk gever voor de rechter, die stelling durft Geert-Jan Knoops wel aan. De advocaat en strafrechtdes kundige schrok toen hij zaterdag het nieuws in deze krant las, vooral omdat het gaat om vijf le den van het Korps Commando troepen. „Het feit dat er door zo'n specialistische eenheid aangifte wordt gedaan, moet je als een heel serieus signaal zien." De vijf, officiers en onderoffi ciers, doen aangifte tegen Defen sie na de dood van een collega bij een oefening op een schietbaan in Ossendrecht in maart vorig jaar. Uit een rapport van de Onder zoeksraad voor Veiligheid (OW) bleek afgelopen zomer dat de mi litairen jarenlang onder gevaar lijke omstandigheden oefenden in een zogeheten schiethuis waarbij de veiligheidsvoorschriften niet werden nageleefd. Defensie zegt graag met de commando's om de tafel te willen. „We begrijpen de onrust. De dood van een collega komt bij iedereen hard aan. Het herstel van de pro blemen bij Defensie heeft tijd no dig", zegt een woordvoerder. Knoops kent de zaak goed; als advocaat stond hij de hoofdin structeur bij die de schiettraining begeleidde. Die werd uiteindelijk niet vervolgd. Nu verwijten de vijf commando's Defensie dood door schuld. Zij klaagden al langer over de onveilige schietbaan. „Dit is een noodkreet." Knoops Aangifte staat symbool voor de onmacht waarmee zij te maken hebben maandag 2 oktober 2017 GO -Erwin Olaf JE O.J. Simpson tekent de documenten voor zijn vrijlating, fotoafp LOVELOCK UTRECHT Voor de meeste ro kers blijft het een las tige stap, zeker zon der professionele hulp of steun vanuit de om geving. Het jaarlijks terugkerende 'Stopto- ber' dat gisteren is begonnen, is in het leven geroepen om de roker van zijn versla ving af te helpen. De afgelopen drie jaar deden al ruim 150.000 mensen mee. MARSEILLE Een man heeft giste ren twee vrouwen doodgestoken bij een treinstation in Mar seille. Militairen scho ten de aanvaller daarop dood. De dader zou Allahu akbar (God is groot) hebben geroepen, ter wijl hij met een mes instak op voorbijgan gers. De politie riep mensen op uit de buurt te blijven. Donald Trump vindt het zonde van de tijd om toenade ring te zoeken tot Noord-Korea. ZWOLLE/SITTARD De kampioensfiets van de 11-jarige Keije Solen uit Zwolle is ge stolen terwijl de twee- wieler al achter op de auto stond. De jongen had kort daarvoor het NK mountainbiken ge wonnen. De familie hoopt de fiets nog terug te krijgen. De tweewieler is 's avonds in het centrum van Sittard van de auto gehaald. 'Aangifte De aangifte van vijf com mando's tegen hun werkgever Defensie is uniek voor Neder land, zegt strafrechtdeskun dige Geert-Jan Knoops. Een rechtszaak lost volgens hem de problemen bij Defensie niet op. Hanneke Keultjes Den Haag -Geert-Jan Knoops Koningin Maxima, foto's erwin olaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8