Ifc Emotionele herdenking Terneuzense dierenarts Bos van 33,5 hectare in Groot Eiland moet gekapt worden Prettig allegaartje van muziek, kunst, eten en gezelligheid EN 19 Na het succes van de eerste editie vorig jaar kon zaterdag opnieuw feest gevierd worden tijdens het Factory Festival in De Leutfabriek in Sas van Gent. Terwijl de kinderen zich vermaken op een luchtkasteel, op be zoek gaan bij de Voe tenvriendin of zich laten schminken als Minions, le ven de ouders zich in de ruimte ernaast uit op de muziek van de Zeeuws-Vlaamse Heideroosjes tributeband De Weidetulpjes. En dan zijn er nog acht verschillende ruimtes. Voor ieder wat wils dus op het Factory Festival. Na het succes van de eerste editie vorig jaar zet Stichting Rock around the Bridge het nieuwe concept van het festival voort. Eveline Van Houcke uit Asse nede bezoekt voor het eerst het Ik wil niet als prinses of Minion. Doe mij maar een vampier Sasse evenement en is erg en thousiast. „Het is hier super. Ik vind het jammer dat ik niet tot vanavond kan blijven, maar ik moet helaas nog ergens anders heen", vertelt ze. Haar dochtertje Catherine kijkt ondertussen met een glinstering in haar ogen naar haar laarsjes. Die zijn versierd met gekleurde lintjes door de Voetenvriendin, die wordt ge speeld door Marisa Eaperdrix, of wel Eappie kapstok, uit Sluis. „Ze vertelde dat mijn voeten een beetje verdrietig waren, omdat ze er niet feestelijk genoeg uitzagen voor het festival. Ik vind ze nu su- permooi geworden, die lintjes laat ik er de hele dag aan", vertelt het zevenjarige meisje. Als 'finis hing touch' wil ze zich ook nog laten schminken. Maar niet als prinses of Minion. „Doe mij maar een vampier." Ondertussen wanen zowel kin deren als tieners zich terug in de tijd in een gezellige, ouderwetse spelletjeskamer waar zowel bord spellen als Yahtzee en oude ga mes op een beeldbuistelevisie ge speeld kunnen worden. Anderen vermaken zich liever buiten op het fietsparkoers, met een boot jesrace of tijdens het blussen van een 'brand' samen met echte brandweerlieden. Voor de honge- rigen is er een pub waar onder meer lolliewafels, kibbeling en hamburgers geserveerd worden. Even uitblazen kan bij een wat rustiger optreden van Dylan No tenboom uit Cadzand. 's Avonds is het de beurt aan de volwassenen en treden onder meer Gork A27 en Fanfaar Fatal op. Het Factory Festival is kortom een prettig allegaartje van mu ziek, kunst, eten, plezier en uitda ging. En vooral erg gezellig. Het geblaf is niet van de lucht op het Renesser strand. Het aantal deelnemers aan de derde honden wandeling Hart voor Kanker is groot. „Er zijn meer mensen dan andere jaren", zegt Scarlett Kwek- keboom van het Nederlands Kan kerfonds voor Dieren. Dat heeft te maken met de herdenking van ini tiatiefnemer en dierenarts Johan de Vos. Hij overleed onverwacht in april. De arts was een voorvechter voor het behandelen van kanker bij dieren en stond nationaal en inter nationaal hoog aangeschreven. „Als Johan het niet meer wist, was alles uit de kast gehaald" me moreert Maurice Zandvliet, col lega-dierenarts en voorzitter van het NKFD. De dierenarts was ge liefd bij de mensen die in zijn kli niek kwamen. „Als je dier zo ziek is krijg je toch een band", verwoordt een vrouw. De emoties zijn dan ook voel- en zichtbaar tijdens de her denkingsbij eenkomst. De Hulster gemeenteraad ging daar vorige week mee akkoord. Al leen de SP verzette zich tegen het plan. Ger van Unen vindt het jam mer dat er zoveel bomen worden gekapt in een gebied dat zeer ge liefd is bij wandelaars. Ze hoeft echter niet te wanhopen zei wet houder Diana van Damme, die sprak namens haar afwezige col lega Jean-Paul Hageman. „Er ko men hoogstam fruitbomen voor in de plaats. Het zou zomaar kunnen dat het Groot Eiland er op termijn mooier van wordt." Smak geld Het goedkeuren van de bomenkap scheelt Hulst ruim 8 ton. Het ge bied is in de jaren '90 gemarkeerd als 'uit productie genomen land bouwgrond'. In 2001 is het Natuur gebiedsplan Zeeland aangeduid als natuurgebied. Dat bleek onjuist. In 2010 is het gemarkeerd met de be stemming 'natuur'. Ook dat bleek fout, omdat het om 'uit productie genomen landbouwgrond' ging. De familie Bekaert, eigenaar van het gebied, kwam daarop in ver weer. Vanwege de fout in het be stemmingsplan was de grond vol gens hen veel minder waard ge worden. De eigenaren eisten daarom een flinke smak geld. Hulst wilde de schuld in natura af betalen, maar de rechtbank be sloot in maart dit jaar dat de ge meente ruim 8 ton moet betalen als compensatie in natura niet mo gelijk is. Door de bomenkap goed te keu ren, voldoet Hulst aan de uitspraak van de rechter en hoeft het de por temonnee niet te trekken. maandag 2 oktober 2017 2V Factory Festival in Sas heeft alles Gertie De Boey Sas van Gent - Catherine (7) Optreden van Bound by Low in een drukke kleine zaal. Voetenvriendin Lappie Lapstok verzorgt de voeten van Annaïs. Optreden van Blow Out in de grote zaal. fotoscamileschelstraete Gisteren is in Renesse de derde editie van de hondenwandeling Hart voor Kanker gehouden. Tij dens het evenement is dieren arts Johan de Vos van de dieren kliniek in Terneuzen herdacht. Melita Lanting Renesse Er gaat flink gekapt worden in natuurgebied Groot Eiland tus sen Hulst en Vogelwaarde. Een gebied van 33,5 hectare aan bomen moet eraan geloven. Bob Maes Hulst Scout Mevin probeert de fiets crossbaan uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64