Nest van Aziatische hoornaar vernietigd Conny's Place doelwit tientallen agenten en ambtenaren i in een Vlissingse kroeg. Vogels tellen met je oren i Alle bezoekers werden geboeid, de straat afgezet en het hele café doorzocht. Politie en gemeente deden zaterdagavond met veel machtsvertoon een inval Zeeland helpt Rotterdam met files op de weg Euro Bird watch in 35 landen P16 iV Met een voor Zeeland ongekende actie deed de politie zaterdagavond een inval in een café in de Vlis singse binnenstad. Het vermoeden was dat in Conny's Place drugs wer den verhandeld. Na afloop meldde de politie dat 'diverse spullen, zoals wat hard- en softdrugs en een busje pepper-spray' zijn meegenomen voor onderzoek. De aangehouden eigenaresse werd gistermiddag op vrije voeten gesteld. Tientallen agenten en medewer kers van de gemeente Vlissingen waren betrokken bij de actie die te gen kwart voor elf begon. Alle der tig aanwezigen werden formeel aangehouden, geboeid en daarna één voor één naar buiten gebracht. In de voor het café neergezette par tytenten werden de cafébezoekers gefouilleerd en verhoord, waarna ze mochten vertrekken. In aanwezigheid van de officier van justitie werd onderzoek in het pand gedaan. Hierbij zette de poli tie een speurhond in. Van de ge meente waren enkele opsporings ambtenaren van de inspectie bou wen- en wonen en milieu- en ho- recatoezicht aanwezig. De actie duurde enkele uren. Gisterochtend haalde de politie met hulp van de brandweer een kluis uit het pand. Wiet De eigenaresse van het café werd zaterdagavond aangehouden en overgebracht naar het politiecellen complex in Torentijd. Na verhoor mocht ze gistermiddag naar huis. „Er was melding gemaakt van een vermoeden van kweek, gebruik en verkoop van wiet. Enkele klan ten hadden inderdaad wat bij zich, maar ze (de eigenaresse, red.) is vrijgesproken van vervolging. Ze is heel moe en wenst algehele rust", liet de dochter van de eigenaresse gisteravond aan deze krant weten. De politie bevestigde weliswaar dat de vrouw in vrijheid is gesteld, maar dat het onderzoek nog loopt. Gisterochtend waren de omwo nenden nog niet bekomen van hun Binnen de kortste keren was de straat afgezet en waren schermen geplaatst verbazing. Een buurtbewoner, die alles vanuit zijn huis had zien ge beuren, zei dat alles razendsnel ging. „Binnen de kortste keren was de straat afgezet, waren schermen geplaatst en de tenten neergezet." Het publiek dat in Conny's Place komt is volgens omwonenden di vers. Het staat bij hen ook niet bekend als drugscafé. DREISCHOR Het nest met Aziatische hoornaars waarnaar afgelopen week in Dreischor werd gezocht, is zaterdag gevon den. Deskundigen hebben het nest van deze exotische grote wesp vervolgens vernietigd, al dus de provincie Zeeland. De eerste hoornaar werd twee we ken geleden gevangen in een tuin aan de Ring. De hoornaar is staat op de zwarte lijst van onge wenste soorten en moet bestre den worden. Deze hoornaar vormt een bedreiging voor bijen en andere inheemse insecten. Het nest is gevonden met be hulp van warmtecamera's aan een drone. Deskundigen zoch ten in opdracht van de Neder landse Voedsel- en Warenauto riteit (NVWa) naar het nest. Daarbij keken ze naar de vlucht- patronen van rondvliegende hoornaars. Dit leidde tot aanwij zingen in welk deel van Drei schor het nest moest zitten. Het was belangrijk het nest te vinden voordat de jonge konin ginnen zouden uitvliegen, waar door na de winter nieuwe kolo nies zouden kunnen ontstaan. „De komende tijd zullen de NVWa en de provincie Zeeland blijven samenwerken en een vinger aan de pols houden in het gebied", schrijft de provincie. VLISSINGEN De binnenvaart kan helpen om files in Rotter dam op te lossen. Daarom begin nen het logistieke netwerk Zee land Connect en De Verkeerson derneming een project om con tainers niet per vrachtwagen maar per schip te vervoeren. Tussen de Zeeuwse havens en Rotterdam worden talloze con tainers vervoerd. Het gros gaat via de weg. Dat leidt tot files in Rotterdam. Het doel van het project, dat tot eind volgend jaar loopt, is vrachtwagens van de weg te ha len. Transport over het water heeft voordelen: minder files, betrouwbare aan- en aflevermo- menten, meer beschikbare lege containers in Zeeland en minder milieubelasting. Het zou ook moeten leiden tot lagere kosten. De Verkeersonderneming is een publiek-private samenwer king van gemeente Rotterdam en Metropoolregio Rotterdam Den Haag, het ministerie van In frastructuur en Milieu/Rijkswa terstaat en het Havenbedrijf Rotterdam. It maandag 2 oktober 2017 pzc.nl e-mail: bevelanden@pzc.nl Alle cafébezoekers geboeid bij inval "OTO FRANS BOSSCHA L__ FOTO THEO GIELE A De politie zette partytenten voor het café om bezoekers te verhoren. Zondag werd nog een kluis uit het pand gehaald. Theo Giele Vlissingen - Buurtbewoner

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54