Vreugde en tranen bij hondenwandeling 18 Horeca zoekt oplossing tekort werknemers De horeca en toeristensector in Zeeland hebben grote moeite om tijdens het seizoen aan voldoende personeel te komen. Een probleem dat steeds nijpender wordt. Ed Troost, recreatieondernemer en voorzitter Recron Schouwen- Duiveland ging de afgelopen dagen op bezoek bij collega's in Bloemen- daal aan Zee, Amsterdam en Texel om te kijken hoe zij aan personeel komen. Zijn conclusie: het is overal een groot probleem. Een kant en klare oplossing is er niet, maar met 'goed gastheerschap' naar het per soneel toe kan je wel een verschil maken. „Dus we moeten daar nu mee aan de slag. Deze winter plan nen maken voor het komend sei zoen", zegt Troost. Een van de punten waar te win nen valt, is huisvesting. „Zeker als je mensen van verder weg haalt." Dus geen pop-up tentje op een ach- terafveldje, maar een plek waar ze goed kunnen verblijven en leven. Dat betekent soms wel dat de on dernemer moet investeren en dat medewerking van de gemeente no dig is. Troost kan alleen spreken over de situatie op Schouwen-Dui veland, maar volgens hem wil het gemeentebestuur daar wel mee werken. „Als het plan maar goed is." Een ander punt is goede afspra ken maken met het personeel. „We moeten betere afspraken maken. Er rekening mee houden dat ze af en toe vrij willen, ook in een weekend. Maar ook duidelijk zijn over bij persoon niet om drie naar huis stu ren. Daarvoor komen ze niet, ze willen geld verdienen." Je moet er rekening mee houden dat ze ook vrij willen voorbeeld werktijden. Als iemand ingeroosterd is van tien tot zes en het is niet zo druk, moet je deze Ronselen van personeel kan niet en wil je niet. We moeten samenwerken Goed gastheerschap geldt niet al leen voor het gewone personeel, maar ook voor stagiaires. „Zorgen voor goede begeleiding en goed be handelen anders willen ze straks niet meer aan het werk in de recrea tiesector." Ook moeten de onder nemers niet gaan proberen perso neel bij elkaar weg te kapen. „Dat schiet niet op." Troost schetst de dagelijkse praktijk op Texel. Daar is op het eiland zelf geen schoonma ker te vinden. „Die halen ze uit de regio Amsterdam. Ze gaan in de bus op de boot, maar mogen er niet uit, want ronselaars proberen ze te lok ken met vijf euro per uur meer. Dat kan niet, dat wil je niet. We moeten samenwerken." Geblaf, grote honden die aan rie men trekken, kleintjes die kuilen graven en een enkeling die uitge teld aan de voeten van de baas ligt. De hond is zondag in de hoofdrol op het Renesser strand. Daar wordt de derde hondenwandeling 'Hart voor Kanker' gehouden. Een initia tief om geld in te zamelen voor het Nederlands kankerfonds voor die ren (NKFD). Het aantal deelnemers ligt hoog. „Het is heel druk, er zijn meer mensen dan andere jaren", zegt Scarlett Kwekkeboom van het NKFD. Als Johan het niet meer wist, was alles uit de kast gehaald Dat heeft vast te maken met de herdenking van initiatiefnemer en dierenarts Johan de Vos. Hij over leed onverwacht in april. De Ter- neuzense dierenarts was een voor vechter voor het behandelen van kanker bij dieren en stond natio naal en internationaal hoog aange schreven. „Als Johan het niet meer wist, was alles uit de kast gehaald" memoreert Maurice Zandvliet, col lega-dierenarts en voorzitter van het NKFD. De Vos stond aan de wieg van dit fonds. De dierenarts was ook geliefd bij de mensen die bij hem in de kliniek kwamen met hun huisdieren. „Hij heeft onze hond behandeld", zegt George Drappier. Hond Macey, toch redelijk uit de kluiten gewas sen, zit bij hem op schoot. „Ja, ze denkt nog steeds dat ze een puppy is." De herdenking is emotioneel. Tranen vloeien. Niet alleen bij de naasten van De Vos, maar ook bij de mensen die hem mee hebben ge maakt als dierenarts. „Je krijgt er toch een band mee als je huisdier zo ziek is", verwoordt een vrouw. Maar het evenement op het Re nesser strand is niet alleen herden ken. Het is ook wandelen en ont moeten. „Ik heb er 2to kilometer voor gereden", zegt Eric James uit Venlo. Hij heeft Beer bij zich, een uit de kluiten gewassen Newfoundlander. „Beer kan hier lekker wandelen en zwemmen. Maar het is ook leuk voor de baas. Ik vind het leuk om de mensen te ont moeten die ik ook spreek via Face- book." IN DE REGIO Ondernemers borrel Taalcursussen Frans en Russisch MIJN DORP, MIJN STAD maandag 2 oktober 2017 SD 'Nu beginnen met personeelsplan' Goed zorgen voor het perso neel. Dat is belangrijk om in de zomermaanden voldoende per soneel te hebben in de horeca en toeristensector. Tot die con clusie komt Ed Troost, Recron Schouwen-Duiveland na een werkbezoek aan collega's elders in het land. Melita Lanting Renesse -Ed Troost, Recron -Ed Troost, Recron Gisteren is in Renesse de derde editie van de hondenwandeling Hart voor Kanker gehouden. Een dag om te genieten maar ook een dag met een dikke traan. Melita Lanting Renesse -Maurice Zandvliet, collega dierenarts en voorzitter NKFD ZIERIKZEE Miranda Huijer (In- tertoys Zierikzee) en Albert Scheffers (Stadhuismuseum Zierikzee) namen het voortouw voor de ondernemers borrel in Zierikzee die plaatsvindt op dinsdag 3 oktober. Alle ondernemers uit Zierikzee zijn uit genodigd om tij dens deze infor mele avond geza menlijk een borrel te drinken. Het eten wordt verzorgt door Same Same, de kosten bedragen hiervoor 10 euro. De avond start om 18.00 uur in het Stadhuismuseum. Aanmelden kan via info@stadhuismu- seum.nl. ZIERIKZEE Verbreed Je Hori zon Zierikzee start in de week van maandag 2 oktober met een cursus Frans en een cur sus over Rusland. Met deze cursus sen kunnen belang stellenden hun taal vaardigheden op frissen of juist ken nismaken met nieuwe culturen. De taalcursus Frans is er voor zowel be ginners als gevor derden: cursisten gaan aan de slag met uitspraak, con versatie, lezen, mu ziek en meer. De snuffelcursus 'Rus land...anders beke ken' gaat Russi sche geschiedenis, alfabet, muziek, filmpjes en ge woonten. Alle cur sussen eindigen met een culinair tintje: drink koffie met Frans lekkers of schuif aan bij een Russische theetafel. Aanmelden kan via VerbreedJeHori- zon.nl of 06- 18826462. ZIERIKZEE Met een dubbelconcert is zaterdag het winter seizoen voor de leden van de katholieke ouderenbond en de protestants christelijke ouderenbond op Schouwen-Duive land weer van start gegaan. Het concert werd gehouden in een bomvolle Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het is inmiddels een traditie dat de twee ouderenbonden samen het seizoen ope nen. De rest van het seizoen hebben de verschillende bon den ieder hun eigen activiteiten, foto marieke mandemaker BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis, 13.00- 16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Harmonie en leer lingenorkest; 19.00- 20.30 uur: Tai- Chi; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziekvereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: O&U; NOORDGOUWE Kuuroord de Schouw, 18.30 uur: Yogales door Mari anne van den Haak; OOSTERLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Repetitie zang vereniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Ro- donis; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: In- divisibili; Sint Lie- vensmonstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming toren; Yo- gastudio Zeeland, 10.30 uur: Yoga en meditatie, 16.00 uur: Introduc tiecursus Yoga en meditatie; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00- 10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Re petitieavond Nut en Uitspanning; George Drappier met zijn hond Macey die was geopereerd door Johan de Vos. foto marieke mandemaker DUBBELCONCERT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52