Volleybalsters van YVC verrassen vriend en vijand Vroege treffer Van den Eynde goud waard Pearle blijft ongeslagen 18 RCT strandt in duel op niveau De thuisploeg was niet zo sterk als de naam deed vermoeden. Of was het de kracht van Pearle die de thuisploeg deed verbleken? Waar schijnlijk het laatste, want met name kopman Pascal Claus en derde man Piet Rodts speelden bij zonder sterk. Claus versloeg Nick Zuykerbuyk, ooit een van Nederlands toptalen ten bij de jeugd maar door allerlei omstandigheden diep weggezakt en nu weer op de weg terug, met liefst 27-40 in slechts 30 beurten. Piet Rodts had voor de pauze al een voorbeeld gesteld door een overtui gende overwinning op Ton Roovers te noteren, 19-35 in 34 beurten. Bart Rossel speelde op bord vier een matig duel, maar deed waarom het gaat: winnen. Het verschil was wel uitermate gering, 33-35 in 51 beurten, maar daar maalde na af loop niemand om. Jens van Dam was de enige van zijn team die ver loor. Hij ging met 40-33 onderuit tegen Yves Schiettecatte in 42 beur ten. Het was zijn tweede nederlaag op rij. „Ik ben nog niet warmge- draaid zeker", was zijn eerlijke re actie. Derde divisie, 't Bierwinkeltje-'t Tapperijke 2 2-6: De thuisploeg leed een kansloze nederlaag tegen TERNEUZEN De darters van Rac ketcentrum Terneuzen gingen in de Superleague overgangsklasse strijdend tenonder tegen titelkan didaat Goudenregenbar (4-6). „We gooiden vijftien 180'ers", gaf team leider Wesley van Hoeijen het hoge niveau aan. Pieter Otten was op dreef in de kop pels. De Walcherse darter gooide 170 uit, nadat hij scores van 140 en 180 haalde. Het was genoeg voor de winst, samen met Kevin Blomme. In de koppels was de stand in even wicht (2-2). Ook in de singles won nen Blomme en Otten hun partij. De tegenstander uit Den Haag, de gradant uit de hoofdklasse, besliste het duel met winst in de round ro bin en de afsluitende solopartij. de Brabanders uit Hoeven. 'Grote' en 'kleine' Cees Wissel en vooral Fons Baart verloren met royaal ver schil: 21-30, 24-30 en 14-25. Albert van Leeuwen redde de spreekwoor delijke eer met een minimale maar verdiende 25-24-overwinning op René Dam. Ondanks de prima zege van Raf Hofman op Ben Frijters (24-30) werd invaller Carlo van Dam de man of the match. Verloor hij afge lopen week een divisie lager nog zijn partij, nu versloeg hij op bord vier totaal onverwacht Jan de Bruijn, goed spelend met 19-25 in 47 beurten. Daarmee was het gelijk spel verzekerd, want Theo Platjouw en Luc Wulfranck verloren hun partij. Topteamcompetitie Robert van Stevendaal leverde voor het Topteam Goirle waarvan hij deel uitmaakt een prima prestatie. In de strijd met Topteam 's Lands Welvaren/Reedijk in Kwaden- damme verloor en won hij van nie mand minder dan de Zeeuwse top per Peter de Bree. Zijn eerste partij verliep nog stroef en ging met 111- 175 in 14 beurten verloren, maar de tweede was de biljarter uit Vogel waarde scherper. Hij won de pres- tigestrijd met 175-115 in slechts 7 beurten. (t Bierwinkeltje lijdt in eigen huis een kansloze nederlaag. Albert van Leeuwen redt de eer Vrouwen, derde klasse. Rapide- Pelikaan 1-0: Het doelpunt dat Tatsjana van den Eynde op aange ven van Eva d'Hooghe al na twee minuten maakte, bleek later van beslissende aard. In de eerste helft had Pelikaan een licht overwicht en wat doelkansen, maar Rapide was evenmin kansloos. Door wat VLISSINGEN De volleybalsters van YVC boekten in de eerste klasse een knappe 3-1-zege op de reserves van DVO. Een klasse ho ger lieten de vrouwen van Stevo zich verrassen. De fusieploeg ver loor met 4-0 van Voleco 2. YVC-DVO 2 3-1 (25-17, 20-25, 25- 23, 25-13): De teams waren drie sets aan elkaar gewaagd, in de laat ste set was het een en al YVC dat de klok sloeg. De bezoekers hadden in het ope ningsduel van het seizoen indruk gemaakt met een 4-0-zege, maar troffen in Oostburg een tot de te nen geladen YVC. „We dachten vooraf dat we geen kans hadden, maar we hebben gewoon gewon nen", glunderde Meijke van der Plas. YVC moest het van een sterk col lectiefhebben. De thuisploeg be- omzettingen in de rust speelde Ra pide in de tweede helft een stuk degelijker. Het technisch vaardige Pelikaan was meer in balbezit, maar beukte zich tevergeefs stuk op het sterke collectief van de thuisploeg. 1: Olympia domineerde in de eer ste twintig minuten. Dat resul teerde al in de vierde minuut in 1- 0 via een onberispelijk ingescho ten strafcorner van Puck Schoo- nen. Na die twintig minuten nam Scoop het initiatief over en trok die lijn ook in de tweede helft door. In het begin van die periode werd het 1-1, maar halverwege liet Schoonen opnieuw uit een strafcorner de 2-1 noteren. Olympia had het daarna aan keepsters Sanne Dieleman (en gon ijzersterk, haalde met veel in zet talloze ballen van de grond en kwam in aanvallend opzicht goed door. Nadat YVC door winst in de Als we de derde hadden gewonnen, had de wedstrijd kunnen kantelen derde set op 2-1 was gekomen, stond er geen maat meer op het spel van de thuisploeg. Liselotte Hendrikse sloeg met een prima servicebeurt een gat. Die marge werd niet meer uit handen gege ven. Voleco 2-Stevo 4-0 (25-19, 25-16, na een blessure aan haar vervang ster Martine Delzenne) te danken dat de winst in Terneuzen bleef. Mannen, vierde klasse. Bleiswijk- Rapide 4-5: Een enerverend duel. Al na vier minuten opende Joep Eggermont de score en nog voor het half uur liet de 16-jarige Rei- naert van Doorn zelfs 0-2 noteren. Door treffers net voor en net na de De mannen van Rapide vervolgden hun reeks sterke wedstrijden door 5 - 4-overwinning bij Bleiswijk 25-22, 25-23): Een complete off day van de vrouwen van Stevo, die zichzelf tekortdeden. „Als je niet honderd procent scherp bent, loop je achter de feiten aan", zei trainer Guido de Beule. „Dit was een on nodige nederlaag." Stevo bleef vooral serverend en passend onder de maat. De thuis ploeg nam in de eerste twee sets in de slotfase afstand, maar werd in het derde bedrijf tot de achtervol ging gedwongen. Een voorsprong van zeven punten was echter niet aan Stevo besteed. „Die ging in één servicebeurt van negen punten verloren", treurde De Beule. „Als we de derde hadden gewonnen, had de wedstrijd kunnen kante len." Ook in de laatste set verzuimde Stevo om naar winst af te wikke len. rust werkte Bleiswijk die achter stand weg. Robert de Kerf zorgde voor 2-3 en na de 3-3 liet Geoffrey van Horebeek 3-4 noteren. Toen de 15-jarige Vincent Stolker uit een strafcorner met een sleeppush voor 3-5 zorgde, leek het pleit be slecht. Bij 4-5 werd het echter nog hectisch, maar Rapide hield die minimale marge vast. Olympia-Gilze-Rijen 0-0: Vooraf had Olympia veel meer tegenstand verwacht, omdat de opponent uit de derde klasse was gedegradeerd. Olympia was echter heer en mees ter en kreeg legio kansen om een grote uitslag neer te zetten. Alle mogelijkheden bleven onbenut. Gilze-Rijen kon geen vuist maken. Doelman Wouter Hamelink moest maar drie in actie te komen. maandag 2 oktober 2017 Claus en Rodts geven voorbeeld YVC-speelster Isabel van Remortel (links) duelleert met het blok van DVS. fotocamileschelstraete Vier teams zijn in de eerste divi sie na twee ronden nog ongesla gen. Eén daarvan is het Zeeuwse Pearle Opticiens dat in Ooster hout met 2-6 won van 't Hartje/ Total Power Europe. In de derde divisie speelde Bottles gelijk en verloor 't Bierwinkeltje. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Eerste divisie, 't Hartje/Total Po wer Europe - Pearle Opticiens 2-6: Veilingzicht-Bottles/Dockside 4-4: In de derde klasse van de hockeycompetitie voor vrou wen boekte Rapide een zwaar bevochten 1-0-zege op Peli kaan. Een klasse lager trok Olympia eveneens nipt aan het langste eind tegen Scoop Delft (2-1). Peter Snelders Vlissingen Vierde klasse. Olympia-Scoop 2- - Guido van Beule (Stevo)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46