Poppe blijft op juiste pad Wolfert heeft langste adem Roy Gijsel etaleert zijn klasse De Schelde overtuigt niet, maar wint wel 17 Daar waar Jordy van Guysse bij de mannen won, greep Cathy Poppe uit Terneuzen de zege bij de vrou wen met een goede tweede plaats voor Trui Gonnissen uit Sas van Gent. De overige afstanden lever den een overwinning op voor de Zeeuws-Vlaamse vertegenwoordi gers. Edwin de la Ruelle (Koe wacht) en Wanda Zegers (Terrneu- zen) wonnen de 9500 meter. Mark d'Hont (Kuitaart) en Hedy Versluijs (Oostburg) de 4200 meter. Het totaalaantal deelnemers viel overigens tegen. „Daar zullen de weersomstandigheden ongetwij feld ook een belangrijke rol in ge speeld hebben", aldus organisatrice Leonora Voogt. „Het was niet altijd even plezant om het parkoers juist te vinden omdat er kort nadat we dit uitgezet hadden, verschillende bordjes waren weggehaald. Je zou wel bij ieder bordje een bewaker moeten zetten", reageerde ze furi eus. Daardoor kon het gebeuren dat verschillende lopers en loopsters te veel kilometers hadden gelopen. „En dat kan dus niet", meende Voogt. Landgenoot De wedstrijd verliep spannend. Jammer dat de mannen vooraan al len uit België kwamen met een ver dienstelijke Jordy van Guysse op de eerste plaats in een tijd van 1.02.41 en daarmee had hij een voorsprong van ruim een minuut op zijn land genoot Lyam de Meij. Cathy Poppe greep de zege bij de vrouwen in 1.13.13 en dat betekende een ruime voorsprong op Trui Gonnissen uit Sas van Gent. In het vrouwentoernooi moest topfavoriet Angelique van der Meet zich door ziekte afmelden. Met Van de Velde kon de organi satie last-minute nog een waar dige vervangster oproepen. De 25-jarige Kapelse deed niet veel onder voor Wolfert, maar moest in drie sets toch buigen voor de Sluiskilse: 7-5 2-6 6-1. Op het winderige park van TV de Goese Maan kon Van de Velde een vroege break in de eerste set niet verzilveren en zag ze Wol fert met 7-5 langszij stomen. In de tweede set bracht Van de Velde met 6-2 orde op zaken. „Die derde set was enigszins ge flatteerd", erkende Wolfert, die met 6-1 de gelukkigste was. „Tot 4-1 waren het allemaal deuce- games, die ook andersom kon den vallen", vond de 27-jarige winnares. Bij de mannen was de 34-ja- rige Clausing oppermachtig in de hoogste categorie. Zaterdag won hij met 6-4 6-2 van Daan Maasdam en gisteren kende hij geen enkele moeite met Animo- speler Björn Klaassen (6-0 6-2). Clausing toonde zijn superiori teit onder anderen met een suc cesvolle tweener (bal door de be nen) en een frivole schuinbewe- ging in plaats van een smash, waarna hij de bal kort over net dood neerlegde. In de B-categorie ging de titel naar Robin van der Heijden uit Burgh-Haamstede. De college tennisser won met 7-6 6-4 van Bram Stultiens. Bij de vrouwen in de B-categorie ging de titel naar Milou Ettekoven. Na de nederlaag vorige week speelden de waterpoloërs van De Schelde zaterdag opnieuw een matige wedstrijd, maar boekten wel een overwinning. Het werd 5- 2 tegen Aegir. In de eerste periode was De Schelde gelijk de betere ploeg, maar er werden te veel kansen ge mist waardoor het slechts 2-0 was eaan het einde van de eerste peri ode. De Schelde bleef te traag spe len waardoor er ook in de tweede periode een matige waterpolo- wedstrijd werd voorgeschoteld. De Schelde liep wel uit naar 3-0. Tegenstander Aegir speelde traag en De Schelde ging daarin mee. In de derde periode waren er ook nog wat ongelukkige wissels binnen het team van De Schelde waardoor Aegir weer in de wed strijd kon terugkomen. Er was geen scherpte in de ploeg en het werd 4-2. In de laatste periode werd het snel 5-2 en was de wedstrijd ge speeld. De Schelde pakte de eerste punten van het seizoen. De finale op het circuit aan de La- geweg in Axel werd bij de samen gevoegde klasse MX 1 en MX 2 vier- takten in beide manches volledig beheerst door Robin Bakens. De eerste manche werd echter ont sierd door een fikse regenbui. Di verse rijders lieten de tweede manche aan zich voorbij gaan. Achter de rug van Bakens was er veel strijd. De tweede plaats werd in de eer ste heat bezet door Mark Boot ge volgd door Talion Verhelst, Gijsel en Carsten Goedegebure. De tweede manche hield Gijsel de nog niet geheel van een elleboogbles sure herstelde Boot achter zich. Bart Klijn werd de trotse bezitter van de Erik Koote wisseltrofee Voor Boot was dat voldoende om de MX 2 viertaktklasse te winnen voor Goedegebure en Klijn. De laatste haalde de titel in deze klasse binnen en werd ook in elk geval voor één jaar de bezitter van de Erik Koote wisseltrofee, jaarlijks uitgereikt als eerbetoon aan de in 2014 verongelukte crosser. De tro fee werd overhandigd door de winnaar van 2016, Boot. In de MX 2 2-takt deed Dailey van de Ketterij er alles aan om zijn Belgische teammaat Lagrou bij te benen. Dat lukte niet en mede door een spectaculaire koprol ont futselde Timo Dhanis hem de tweede plaats nog. Bij de 85 cc voerde Leeuwesteijn een one- man-show op, evenals Piessens bij de veteranen. maandag 2 oktober 2017 ZE Het waren niet de Zeeuws- Vlaamse heren die het gezicht van de 10 Miles van Philippine het gezicht bepaalden. Nee, dit maal waren het de vrouwen die vooruit liepen. Wim de Vos Philippine Cathy Poppe was de snelste vrouw in Philippine. Overall eindigde de Terneuzense op de elfde plaats. Op de Zeeuwse District Mas ters zijn Mandy Wolfert en Frank Clausing er gisteren met de hoofdprijzen vandoor gegaan. Wolfert versloeg Ber- nice van de Velde. Clausing was in een eenzijdige partij te sterk voor Björn Klaassen. Menno Kole Goes Ko Mechielsen Vlissingen Scores De Schelde: Gijs Manhave 2 en Cees van Houwelingen, Sven Schieman en Jomme Bruijnzeel al len 1. Motorcrosser Roy Gijsel uit Hei kant werd zaterdag in de klasse MX 1 Open Zeeuws kampioen. Bij de andere seniorenklassen gingen de titels naar Bart Klijn uit Ouddorp bij de MX 2 4-tak- ten. Zijn plaatsgenoot Siemon Bezuijen haalde het bij de MX 2 2-takten en Patrick Piessens uit Heikant bij de veteranen. Herman Heuvink Axel Edwin de la Ruelle is op weg naar de winst in Philippine op de 9500 meter, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45