Van Aert wint bij start van veldritcompetitie Hontenisse wint ook tweede duel Rosanne Lammers maakt het verschil 47,50 ■Hi 16 aramfJ Tjoba houdt honderdprocentscore M De kopgroep bestond uit een hoop renners die zich voorgaande jaren ook al voorin lieten zien. Het waren voornamelijk Belgische coureurs. De beste Zeeuw in de eindstand was Nick de Munnik uit Kapelle, die zich als twaalfde klasseerde. Daarmee kon hij meer dan tevreden zijn in dit deelne mers veld. Het enige Zeeuwse succes kwam zaterdag niet echt verras send op naam van Aimée Schoe uit Vrouwenpolder. Zij won de MTB-wedstrijd. „Dat had ik min of meer wel verwacht. Ondanks de behoorlijke deelname kon ik de rest voor blijven. Het is een mooie start van het seizoen", vertelde Schoe kort na de wedstrijd in Kruiningen. TERNEUZEN De vrouwen van Hontenisse pakten ook op de tweede speeldag in de derde klasse van het zondagvoetbal de volle winst. Na de io-i-overwin- ning van vorige week op Madese Boys was de ploeg van trainer Antoine Kever gisteren ook te sterk voor SC Gastel: 3-1. Derde klasse. Hontenisse-SC Gastel 3-1 (0-1). Lisan van de VLISSINGEN De voetbalsters van IJzendijke boekten de eerste seizoenszege in de hoofdklasse. De Zeeuws-Vlaamse club won met 1-0 van Rijnvogels. De formatie van Eric Vanhijfte had ruim zeventig procent van het balbezit en was de bovenlig gende partij. Het enige wapen feit van de bezoeksters uit Kat wijk was een poging op de lat. IJ zendijke kreeg gedurende de ge hele wedstrijd goede mogelijk heden. Het enige doelpunt viel tien minuten na rust. Een diepe pass werd door Rosanne Lam mers op waarde geschat en zij knalde de bal onderkant lat in het doel. „Een opsteker na de on nodige nederlaag van vorige week. Het voetbal was goed en deze drie punten zijn meer dan verdiend", aldus Vanhijfte. Vierde klasse. FC Axel-Kapelle 5-1 (3-0). Anouk Schieman 1-0, Chrisha de Visser 2-0, Anouk Schieman 3-0, Chrisha de Visser De korfballers van Swift verschalk ten zaterdag koploper Nieuwer- kerk. De Middelburgse overgangs- klasser trok in een tactisch steek spel aan het langste eind. Tjoba blijft uitstekend presteren in de eerste klasse. De Bevelandse koplo per won voor de vijfde keer op rij. Swift-Nieuwerkerk 19-18: Swift be wees zich opnieuw als angstgegner voor Nieuwerkerk. Een kijkspekta kel werd het niet, wel een boeiend korfbalstratego. Op 17-13 leek de buit binnen, maar maakte een op leving van Nieuwerkerk de slotfase bloedstollend spannend. Swift overleefde. Tjoba-Twist 22-18: Na een ijzer- sterke eerste helft (17-7) was de buit al binnen voor een superieur Tjoba. Na rust haalde Twist elk tempo uit de wedstrijd. Opgeteld bij de laks heid van de Bevelanders leidde dat tot een draak van een tweede helft. Tjoba schreef desalniettemin twee punten bij. Roda-Ondo (M) 15-25: Ondo trok de stijgende lijn overtuigend door in Westzaan. In het eerste kwartier ondervonden de Middelburgse da mes nog last van hun snelle oppo nenten, daarna nam een gevarieerd spelend Ondo met rasse schreden afstand. Het laatste kwartier werd aan het doelsaldo gewerkt. Fortis. De terugval van de Soubur gers een kwartier na rust (17-12) kwam onverwacht. Vijf minuten voor tijd stond het ineens 17-17 en moest Fortis alle zeilen bijzetten om een punt binnen te slepen. Scores Fortis: Yasmin Swiers, Jus tin Koppejan en Maurice van der Have 4, Juul van der Linde 3, Joyce Schoonaard, Tim Crucq en Rens van den Driest 1. Atlas-Koag 15-15: Bij een 2-8-ach- terstand vreesde Atlas voor een oorwassing. Halverwege de tweede helft was het gat nagenoeg gedicht (10-11). Door nonchalance bij Koag dichtte Atlas ook de 11-14. In de slotminuut haalde Atlas het eerste punt als tweedeklasser binnen. Scores Atlas: Stephan den Boer 4, Tim Dybala 3, Evi Ovaa, Irina Trujillo en Thomas Mesu 2, Rigt van de Woude en Ben van Hese 1. Atlas vreesde even voor een oorwassing, maar pakte tegen Koag het eerste punt Korbatjo-KVK 18-16: Voor rust (11- 10) bood KVK prima partij. In de laatste twintig minuten ging het mis. Door irritaties over de arbi trage speelden de Kapellenaren zichzelf uit de wedstrijd. „We heb ben de kans op ons eerste punt la ten schieten", aldus coach Cor Hoogesteger. Tilburg-Seolto 19-10: Seolto leed een ingecalculeerde nederlaag te gen titelkandidaat Tilburg. De Vlis- singers bleven één helft redelijk bij (9-6), maar waren daarna niet op gewassen tegen de Brabantse re boundkracht. Seolto houdt voorals nog Erasmus en DSO onder zich. Scores Seolto: Pepijn Koppejan 3, Mariëlle Francke en Remi van den Broeke 2, Mayella Kuizenga, Lieven Middelhoek en Rowena de Pagter 1. Stormvogels-Blauw Wit 16-8: Ver wend na de uitslag tegen Togo was Stormvogels lief voor Blauw Wit. Het Kloetingse achttal verdedigde naar behoren, maar mist de aanval lende kwaliteiten die de koploper uit Westkapelle wel etaleerde. Stormvogels won op basis van twee degelijke helften. Scores Blauw Wit: Marty de Vilder 3, Annemarijne Holl, Evi Meeusen, Thomas Minnaard, Joost van Die- men en Martijn Kole 1. Togo-Zaamslag 20-14: Een kwistig kansen missend Zaamslag hield één helft gelijke tred met Togo, dat zich na rust (8-6) herstelde van de zeperd van vorige week. Eenmaal het gat op vier punten speelden de Goesenaren vrijuit en wonnen een voudig. DELTA Kijk snel op DELTA.nl/opdezaak Gratis extra Win access point Professionele klantadviseurs met ondernemersspirit Snelste internet van Zeeland maandag 2 oktober 2017 De Belgische veldrijder Thijs van Aert schreef de wedstrijd in Kruiningen op zijn naam. foto johan van der heijden De opening van het seizoen van de West-Brabantse veldrit competitie WBVC, zaterdag in natuurgebied Den Inkel bij Kruiningen, is in feite weinig verrassend verlopen. Een sterke Belgische delegatie onder aanvoering van Tijs van Aert bepaalde het gezicht van de wedstrijd. Diezelfde Van Aert schreef ook de door wie- Iercomité Rentoc georgani seerde wedstrijd op zijn naam. Wim de Vos Kruiningen Broek 1-1 en 2-1, Kelly van den Abeele 3-1. Terneuzen-DESK 5- 1 (4-1). Annelien van Hecke 1-0, Debbie van Regenmortel 2-1 en 3-1, Lianne Pollet 4-1, Annelien van Hecke 5-1. Vijfde klasse. Vogelwaarde- MOC'17 2 4-0 (2-0). Robin Jas 1-0 en 3-0, Ariel Stolk 2-0, Kim de Caluwé 4-0. SWW-HVV'241- 0 (1-0). 4-1, Romy de Zwart 5-1. Vijfde klasse. Steen/Koewacht- Serooskerke 6-1 (3-0). Shell Buijs 1-0, 2-0, Nikki de Kind 3-0, Buijs 4-1, Samantha van de Kevie 5-1, Buijs 6-1. Zaamslag-Nieuw- dorp/Patrijzen 0-1 (0-1). Philip- pine-Nieuwdorp/ Patrijzen 21-9 (0-5). Yemina Martina 1-6. Swift stunt in 'strategospel' JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Swift: Gijs Gillissen 5, Ste- phan den Boer 4, Aisja Zuidweg en Davin Thielen 3, Mirella Pouwer en Joren Gillissen 2. Scores Tjoba: Niels Pekaar 6, Sha ron Goedegebuure Jan-Kees Goos- sens 4, Esmee Walraven 3, Pien Westmaas 2, Melissa Naumann, Jur- gen de Kunder en Dirk-Jan West maas 1. Scores Ondo: Ronald Wisse 8, Je roen Mesu en Thomas Mesu 5, Sa- cha Hoefkens, Dennis Witte en Emiel Hoefkens 2, Kristy Kolmus 1. Fortis-Achilles 18-18: Vijftig minu ten lang kreeg Achilles geen vat op Scores KVK: Koen Volkers 8, Niels Verdonk 3, Nicole Bostelaar 2, Tonia Verdonk, Anco Schreuder en San- der Slabbekoorn 1. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 6, Arjen Schoe 3, Loura Klei- nepier en Niek Peene 2, Angela Matthijsse, Sander Verrijzer en Lau ren Peene 1. Scores Togo: Niek Meerman en Marten Postema 5, Desiree Voshart en Joost Goossens 3, Anouk Haze laar, Claudia Machielsen, Asmara Ti ber en Jordi Dommisse 1. Scores Zaamslag: Linda van Reeu- wijk 5, Jesse Hamelink 4, Pjotr Ha melink 2, Marjan Verhage, Gerwin Zegers en Erwin Verhelst 1. Luctor-Scheldevogels 12-14: Luc- tor deed zichzelf tekort met de 6-8- achterstand halverwege. Op 12-11 leek het goed te komen, maar in de slotfase bezweken de Terneuzena- ren onder de druk. Na vijf uels staat Luctor nog met lege handen. Scores Luctor: Adrie de Jonge, An thony van de Velde, Jasper de Poo- ter 3, Eline Jansen 2, Evi Lauret 1. Zaamslag 2 - BKC 1 10-9. Scores BKC: Mare Kolijn en Ricardo de Reus 2, Mariëlle Faas, Sandra de Reu, Christa de Nooijer, Bart de Baare en Michiel Zwanenburg 1. - Al vanaf per maand verbindt Gratis volledige installatie IIajTjï> I n oogst e «ptoadsnelheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44