II Koewacht zet oude rivaal nipt aan de kant 15 Korfballers uit Arnemuiden scoren na rust nog maar drie keer De nummer twee in de hoofdklasse B kon de koploper hooguit een stiefkwartiertje bijbenen. Daarna was het gedaan. TOP bemerkte snel - al kwam de ploeg nog met 6-4 voor - dat DeetosSnel een heel sterk team heeft. „We vonden het in de beginfase al erg moeilijk om goede kansen te creëren. De verdedigende druk van DeetosSnel was vandaag heel hoog", zei Van Belzen. „Op een gegeven moment wisten we echt niet meer wat we moesten doen om te scoren. Het vertrouwen in ons zelf raakten we helemaal kwijt. Aan het einde hadden we alleen nog maar wanhoopsschoten." We vonden het in de beginfase al erg moeilijk om goede kansen te creëren Wat bij TOP opviel, was het ge brek aan eenheid. Iedereen pro beerde het voor zichzelf zo goed mogelijk te doen, maar naar het nut voor het team werd nauwelijks ge keken. Coach Arco Goedkoop had dat al enigszins zien aankomen. „Ik heb mijn spelers gewaarschuwd. Ik zei: als je zo'n goede tegenstander treft, moet je een hecht collectief blijven. Alleen dan heb je een goede kans. Maar daar zijn we niet in ge slaagd." Goedkoop zag dat de meesten bij TOP enerzijds te risicovol verdedig den. „Daarmee veegden ze mis schien wel hun eigen straatje schoon, maar brachten ze anderen in de problemen." En anderzijds was er in de aanval weinig coördi natie. „De spelers dachten allemaal zelf de oplossing te hebben. Er werd vaak op de verkeerde momenten geschoten." Verslagen Bij rust (8-13) oogde TOP al versla gen. In de tweede helft kwam de klad er nog meer in; slechts drie keer scoorde de thuisploeg nog. De Arnemuidenaars begonnen zich steeds meer te storen aan elkaar en aan de scheidsrechter. Daarmee rie pen ze de problemen nog meer over zich af. „We moeten gewoon conclude ren dat DeetosSnel te goed is voor deze klasse", zei Van Belzen. „Dat we verliezen van zo'n sterke ploeg is op zich niet zo heel erg, hoor. We hebben namelijk een team met een paar nieuwelingen erin. We zijn dus aan het bouwen. Het is alleen jammer dat we niet wat harder voor elkaar hebben gewerkt." Goedkoop gaf zijn spelers na af loop mee dat ze niet „als los zand uit elkaar moesten gaan". Oftewel, hij wilde dat ze er dan in elk geval nog een mooie 'derde helft' van maakten met elkaar. Voor de team building. „Ik wil met TOP toe naar stabiliteit in de uitvoering van ons spel. Vandaag was het misschien niet goed, maar ik heb in de voor gaande duels wel positieve dingen gezien. Op die lijn moeten we de volgende weken doorgaan." Zo dacht Van Belzen er ook over. De koppositie is dan wel ver weg, maar TOP haalt wel resultaten. „We staan nu al op zes punten. Ik hoop straks met acht punten de zaal in te kunnen gaan. Dan doen we het in deze poule nog niet zo verkeerd." Scores TOP: Peter van Belzen 3, Petra van Belzen, Dylan Gillissen en Jeanine Marijs 2, Corné Bezemer en Jurgen Janse 1. Waar Nieuw Borgvliet in de eerste helft de betere ploeg was, had Koe wacht na de rust een overwicht. Lang stond de brilstand op het sco rebord, maar vijf minuten voor tijd opende Karei Poppe de score na mens de bezoekers. Hij strafte ge klungel in de defensie bij Nieuw Borgvliet af en bezorgde Koewacht de eerste driepunter. Clinge-Odio 2-1: Clinge begon bij zonder slecht aan het duel met Odio uit Ossendrecht. Al na tien se conden keek de ploeg van trainer Mario Vermeirssen tegen een 0-1- achterstand aan. Royan Seghers bracht Clinge in de 65ste minuut echter langszij (1-1) en drie minu ten later was hij weer de gevierde man, toen hij de 2-1 op het score bord zette. Odio kwam nog met tien man te staan en was niet meer bij machte een punt uit het vuur te slepen. Grenswachters-Steen 3-2: Steen moest al vroeg de achtervolging in zetten, want Ronald Clarijs schoot in de tweede minuut Grenswach ters op een t-o-voorsprong. Michiel Standaert poetste die vroege ope ningstreffer snel weg. Hij bracht Steen op gelijke hoogte met de Het was gisteren niet de dag van I Jzendijke. Bij Meto ging de ploeg met 8-1 onderuit thuisploeg door een afstandsschot in de verre hoek te knallen (1-1). Grenswachters kwam goed uit de kleedkamer en dat resulteerde in de 65ste minuut in de 2-1 door Gino Boer. In de 73ste minuut schoot die zelfde Boer de 3-1 tegen de touwen. Hij bleef koel oog in oog met de doelman van Steen. Ricardo van Trappen maakte tien minuten voor tijd nog wel de aansluitingstreffer, maar het bleef bij 3-2. Meto-IJzendijke 8-1: Slechts 33 minuten had Meto-aanvaller Mar- tijn Pieters nodig om een zuivere hattrick te scoren. Vlak voor de pauze werd het duel tijdelijk ge staakt doordat een toeschouwer on wel werd. Martijn Pieters scoorde ook de 4-0 voor Meto, snel na rust. Gijs Verresen, Kevin Sebrechts en Jelle Hesbeens (2) maakten het achttal doelpunten vol. Oostburg-RIA W. 4-3: „Ik schaamde me tijdens de wedstrijd voor het vertoonde spel", sprak Oostburg-trainer Danny Magito na afloop. Desondanks won de ploeg in extremis van RIA W. door een doelpunt van Andrew Wesbeek, die zich tot matchwinner kroonde. Ludovico Cantorro zette de bezoe kers op 0-1. Mohammed Kilic maakte de 0-2. De 1-2 was van Jelle Bakker en Imad Azzanagui zorgde voor 1-3. Via Arjen Versluijs en Timo Bertens werd het gelijk. Groede-WVV'67 5-0: Bart van den Hemel had met zijn vier treffers een groot aandeel in de zege van Groede op WVV'67. Wesley Stey- aert pikte ook een doelpunt je mee. Het verschil tussen Groede en de ploeg uit Woensdrecht: scorend vermogen. maandag 2 oktober 2017 Mak TOP afgeschminkt TOP leed zaterdag de dikste thuisnederlaag in het 'nieuwe' millennium. „We hadden totaal geen antwoord op het spel van DeetosSnel", bekende Petra van Belzen, nadat de Arnemuidse korfbalploeg met 11-24 was af geschminkt. „Dit was echt te hoog gegrepen voor ons." Roeland van Vliet Arnemuiden -Arco Goedkoop TOP-speler Jurgen Janse (rechts) met een doelpoging. Zijn ploeggenoot Peter van Bel zen (links) kijkt toe. Janse kwam zaterdag tot één doelpunt. Van Belzen werd met drie treffers topscorer, foto ruben oreel In de vierde klasse A van het zondagvoetbal gaat Groede als een speer. Ook Koewacht pakte drie punten, nadat het met 0-1 te sterk was voor Nieuw Borgvliet. Clinge zette Odio na rust aan de kant (2-1). Steen verloor met 3-2 van Grenswachters. Stefan Maas Vlissingen Nieuw Borgvliet-Koewacht 0-1: Van Overvc'0 Atnemuide0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43