Eerste treffer helpt Bru niet aan punten Zeelandia zet slechte start recht bij Sarto door promovendus 13 zv Damme-Paul Mortier van Philip pine loste dit op door Yannick Vanhijfte door te schuiven naar de plaats van Van der Meulen. Inval ler Jim van Vlierberghe ging als verdedigende middenvelder spe len. Trainer Pieter Ongena van HW haalde De Visser terug naar de laatste linie. De speler, die na vijf seizoenen terugkeerde bij zijn oude club, was daar niet blij mee. „Het is de keuze van de trainer. Aanvallend waren we niet gevaar lijk meer." Philippine was dicht bij een doelpunt via Sander de Dob- belaere. De Meijer kreeg de beste kans, maar hij raakte de bal ver keerd. Vlak na rust maakte de spits zijn misser goed met de gelijkma ker. Daarna raakte de gevaarlijke Jos Westerhout voor Philippine de binnenkant van de paal. Aan de andere kant had doelman Rijke- boer een prima reflex op een schot van Bowie van de Bergen. In de voorlaatste minuut zorgde Van de Wege dus voor een euforische stemming. De Visser was bij HVV toen al gewisseld. Philippine mocht het meest aanspraak maken op de winst. „In het veld waren we aan elkaar ge waagd, maar wij hadden de beste kansen. We hebben nu zes punten gepakt tegen sterke tegenstan ders", concludeerde het Belgische trainersduo dat met veel vertrou wen vooruitkeek naar de derby te gen Terneuzen, aanstaande zater dag in Philippine. Het eerste Bruse doelpunt van dit seizoen kwam op naam van Mar- tijn Lindhout. Uit een hoekschop zorgde hij voor de 1-1. Ronald Ou- wens had de bezoekers daarvoor al aan de leiding gebracht. „Vanuit buitenspelpositie", vond Bruse Boys-trainer Marco Groeneveld. Het lukte de thuisploeg niet om die gelijke stand tot de rust vast te houden. Na slordig uitverdedigen van Olaf Willemse kwam de bal bij Ouwens terecht en hij zorgde met zijn tweede goal van de mid dag voor de 1-2. „Die foutjes moeten eruit, op dit niveau wordt dat meteen afge straft", wist Groeneveld. „We moeten ons de wetten van de eer ste klasse snel eigen maken. We moeten ons snel zien aan te pas sen aan dit niveau." Na de nieuwe voorsprong voor Heerjansdam ging Bruse Boys op zoek naar de 2-2. De ploeg kreeg drie zeer aardige kansen, terwijl de bezoekers nog nauwelijks bij de Bruse goal in de buurt kwa men. Toch werd het vlak voor tijd nog 1-3, door een doelpunt van Louis Salacroup. „Wij hadden een optisch over wicht", had Groeneveld gezien. „Maar omdat we in de achtervol ging moesten, gaven we ruimte weg. Zij straften dat goed af." TILBURG Zeelandia Middelburg heeft zich hersteld van de slechte competitiestart van vorige week. Op eigen veld werd er toen met 1- 3 verloren van Beek Vooruit. Gis teren won de zondag-tweedeklas ser zelf met die cijfers. Sarto was het slachtoffer. Trainer Dennis de Nooijer liet zijn ploeg op bezoek in Tilburg aanvallend voetballen en dat re sulteerde halverwege de eerste helft in de eerste treffer voor de Middelburgers. Levi Mombarg, af gelopen zomer overgekomen van zondag-hoofdklasser Goes, zette de 0-1 op het scorebord. Daarmee tekende hij meteen voor het enige doelpunt van de eerste helft. Pas na de pauze werd er opnieuw gescoord. Dennis Ko- vacevic was het eindstation van een mooie aanval en maakte keu rig af: 0-2. En diezelfde Kovacevic nam ook de derde Middelburgse treffer voor zijn rekening. Vanaf de penaltystip tekende hij voor zijn tweede doelpunt. Sarto, dat geen moment aan spraak had mogen maken op de zege, scoorde daarna nog wel een keer tegen. Maar veel had de ploeg daar niet aan. Want verder dan die enge goal kwam het niet. Ook Zeelandia maakte na die 1-3 geen goal meer, waardoor het bij die stand bleef. Daarmee herstelde Zeelandia Middelburg zich meteen van de 1- 3-nederlaag van vorige week. Het heeft na twee wedstrijden drie punten verzameld. Promovendi Cluzona en SCO gaan voorlopig aan de leiding. waarna Dennis Wisse uit een van de schaarse aanvallen Wemeldinge aan de 9-1 hielp. 'A de K', zoals De Koeijer in Yerseke genoemd wordt, maakte de tienklapper vol. Vlissingen-GPC Vlissingen 3-1: „Ik ben zeer tevreden. GPC was sterk in de eerste helft, maar wij gingen na rust iets anders spelen en heb ben verdiend gewonnen", sprak Vlissingen-trainer Ronald Zuijd- wegt. Badr Belhadj scoorde na 18 minuten de 0-1. Vlissingen kwam via Ignacio Misaine in de 63ste mi nuut langszij. James Beije scoorde uit een penalty de 2-1 en Thenselo 'Thenny' Uranie maakte in de slot fase de 3-1. cheren leidde na 45 minuten met 2- 3. Kruiningen nam via Mario Gjoka en Jeffrey van Houte twee keer de leiding, maar Tim Smulders en Bart Chermin (2x) scoorden namens Walcheren. Na rust hield keeper Mark Koster Walcheren van de 2-4 af, waarna Lars Heijnsdijk de 3-3 binnenkopte. Steffan van Houte leek Kruiningen met het hoofd drie punten te gaan bezorgen, maar Chermin besliste met zijn derde goal anders. VCK-RCS 1-3: Sven Wisse zette VCK op 1-0 en uit een penalty scoorde Sven van Rosevelt de 1-1. Nicky van Merrienboer bracht RCS met een fraaie volley aan de leiding. VCK had na de pauze een veldover- wicht, maar het was Marlo Janisse die met een van richting veranderd schot het duel definitief besliste. maandag 2 oktober 2017 krijgt de felicitaties Philippine-HVV'24 2-1 (0-1): 20. Jaimy de Visser 0-1, 48. Sebastian de Meijer 1-1, 89. Roland van de Wege 2-1. Scheidsrechter: C. Toor- enaar (Heinkenszand). Bruse Boys heeft in de eerste klasse B van het zaterdagvoet bal de eerste treffer van het seizoen te pakken, maar het wacht nog wel altijd op het eer ste punt. Na de 2-0-nederlaag van vorige week bij DCV werd er afgelopen zaterdag voor eigen publiek met 1-3 verloren van Heerjansdam. Daniel Vervelde Bruinisse De eerste twee competitie wedstrijden van Zeelandia Middelburg eindigden allebei in 1-3. Kruiningen-Walcheren 4-4: Wal u Het regende doelpunten in de derde klasse A van het za terdagvoetbal. In zeven wed strijden werd er afgelopen weekeinde maar liefst 44 keer gescoord. John Missu van Zaamslag (links) aan de bal. fotocamileschelstraete aWUING. Geen tweede derby-zege op rij voor HVV'24 (gele shirts), fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41