Axel in spektakelstuk naar eerste zege Zaamslag te kijk gezet 12 STREEKDERBY PHILIPPINE-HW'24 Speler maakt met het eindsignaal in zicht de juiste keuze en bezorgt Philippine de zege tegen HVV'24. YV Oostkapelle-Zwaluwe 0-0: „Ei genlijk had de uitslag ook 5-4 kunnen zijn. Er waren over en weer heel veel kansen. Wij raak ten drie keer de paal", sprak Oost- kapelle-trainer Jaimy van Blop- poel. Arjen Pattenier en Sjoerd Verhulst kopten op de paal en tus sendoor schoot Robbie de Nooijer een vrije trap tegen de paal. Prinsenland-Serooskerke 3-3: Bij rust stond het al 3-2. Dennis de Geus, Brandon Jansen en Joep Brosky zetten Prinsenland drie keer op voorsprong, maar Aron Wattel zorgde met goals in de elfde en 36ste minuut voor de 1-1 en 2-2. Na rust was Serooskerke sterker. Jorden Louwerse hielp Se- roos aan een punt: 3-3. Klundert-Terneuzense Boys 1-2: Eric Fuanani zette Klundert voor rust op 1-0 en via Urmeion Martis kwamen de Boys in de tweede helft op 1-1. Klundert leek op weg naar de 2-1, maar de goal van Jef frey van Wingerden werd door ar biter Van Dijk wegens buitenspel afgekeurd. Via Martis counterde Terneuzense Boys zich in blessu retijd naar de zege. Fuanani liep tegen twee gele kaarten op en Klundert voelde zich bestolen. FC Axel-Den Bommel 5-4: Een spektakelstuk met drie goals van Jari Vyaene. Hij opende de score en in de 22ste minuut werd Bryan Bouwens gevloerd door keeper Sjef van der Kinderen. Bouwens' inzet rolde wel in het doel en de keeper kreeg rood. Met tien tegen elf hielp Bart Rijckaert Axel aan de 2-1. In de 36ste minuut maakte Wesley Bakker 2-2, maar voor de pauze scoorde Axel in ondertal via Tim de Feiter en Vyane (2x) drie keer. Vyane scoorde rechtstreeks uit zowel een vrije trap als een corner. Na de pauze ging de ver moeidheid de thuisploeg parten spelen. Het leidde tot goals van Bakker en Bouwens. Arnemuiden-DBGC 2-2: Ronaldo Meijer kopte Arnemuiden na een uitgespeelde aanval naar de 1-0, maar via Jeroen Sep en Yannick Lugthart leidde DBGC bij rust met 1-2. Doelman Roy Nieuwland hield DBGC na de pauze overeind en ook paal en lat voorkwamen lang de 2-2. Pas in de 85ste minuut kopte Jimmy de Nooijer de 2-2 binnen, waardoor Arnemuiden de ongeslagen status behield. SSV'65-De Meeuwen 3-5: Na 34 minuten leidde De Meeuwen door goals van Robin Dek, Jordan Francke en weer Dek al met 0-3. In de 35ste minuut liep Thomas Mattheijer (SSV'65) tegen zijn tweede gele kaart op. Bas Biester- bosch zette nog voor de pauze de 1-3 op het bord. Dek zorgde na rust voor de 1-4, Bas Biesterbosch scoorde de 2-4, Robin Davidse maakt er 2-5 van, waarna Claude de Smit de eindstand bepaalde. De Meeuwen-speler Gennaro Ei kenhout ging na een botsing met een hoofdblessure per brancard van het veld en per ambulance naar het ADRZ. Na onderzoek mocht hij huiswaarts keren. Nieuwdorp-MZC'115-1: Via Kevin van Iersel (1-0) en Masoud Osma- nie stond het na twaalf minuten al 1-1. Een inzet van Janick van As leidde tot een eigen goal van Mar- tijn van Grunsven en Jean-Paul van As kopte Nieuwdorp naar de 3-1 bij rust. In de tweede helft kende Nieuwdorp een fase met veel gemiste kansen, maar in het laatste kwartier liep de ploeg door goals van Van Iersel en Martijn de Gofifau uit. „De eerste helft was niet goed, de tweede was heel anders", gaf Ka- pelle-leider Harry de Waard aan. Een schot van David Corstanje en een benutte penalty van Justin le Conté hielpen Arendskerke bij rust aan een 0-2-voorsprong. Een fraaie actie van Salim Sandee leverde de 1- 2 van Marco den Deurwaarder op. Reinier Goedemondt tekende na een foutje van doelman Eljo Dooge voor de 2-2 en in de 61ste minuut kopte Jordi Matondo Kapelle naar de winst. Zaamslag-Bevelanders 1-4: Bart de Bruine en Cahit Arslanlar (2x) be zorgden het elftal van trainer Hu- seyin Dogan een comfortabele 0-3- ruststand. Wesley Dieleman deed vlak na de pauze wat terug. Zaam slag ging meer risico nemen, scoorde niet en liep in de slotfase nog tegen de 1-4 (penalty) van Bajram Bajra op. Boys 5-2: Dauwendaele-trainer René de Nooijer had gemengde ge voelens: „De eerste helft was heel goed, maar na rust speelden we slecht." Goals van Khalid Kaldoon, Guus Toornstra, Levi Tamboer en Stefan Joosse leidden tot de 4-0 bij rust. Jesper Poortvliet hielp LeBo aan de 4-1, waarna Andre Goedhart voor de 5-1 zorgde. Benjamin Dijke bepaalde de eindstand op 5-2. Yerseke-Wemeldinge 10-1: Bij rust stond het al 6-0. Arjen de Koeijer (1- 0,3-0 en 4-0), Tom Laureijs, Arjen Dingemanse en Guus de Leeuw verzorgden de productie. De vierde goal van De Koeijer leidde kort na rust tot de 7-0. De Leeuw en Robin Burger tilden de score naar 9-0, Roland van de Wege be sefte gisteren vlak na af loop van de derby tussen Philippine en HVV'24 nauwelijks wat hem overkwam. De speler van Philippine werd langs alle kanten bedolven onder de felicitaties, nadat hij een paar minuten daarvoor de thuisploeg de 2-1-winst bezorgde. „Het was zeker niet mijn makkelijkste tref fer", zei de meest gevierde speler op het sportpark van Philippine. Van de Wege werd gelanceerd door Yannick Vanhijfte. „Ik zag de doelman (Sjoerd de Graaf) uitko men. Dan moet je snel beslissen. Dus besloot ik hem te omspelen." Het bleek de juiste keuze, want Van de Wege schoof met zijn rech ter de bal in het verlaten doel. De winnende treffer zorgde voor een enorme ontlading bij de spelers, de technische staf en de suppor ters. Van de Wege had ook al een groot aandeel in de gelijkmaker van Philippine. De tweebenige voetballer schoot met zijn linker tegen de binnenkant van de paal, waarop Sebastian de Meijer attent reageerde. Van de Wege was vooral na rust belangrijk voor zijn team. „De eerste helft zat ik hele maal niet in de wedstrijd", keek hij kritisch naar zichzelf. Kritiek was er ook aan de kant van de Hulstenaren. Jaimy de Vis ser vond dat HW minder gretig en scherp was dan in de wedstrijd tegen Terneuzen, die vrij simpel met 4-0 werd gewonnen. „We toonden geen lef en waren niet scherp genoeg. Op het middenveld verloren we te vaak de slag. Dan moet je daar onder uit zien te voetballen, maar dat gebeurde niet. Ik stond ook vaak vrij, maar ik kreeg de bal niet." De Visser zette desondanks zijn ploeg op het goede spoor. Na twintig minuten werd de aanval ler door Joost Boogaert met een af gemeten bal in de diepte gelan ceerd. De verdediging van Philip pine was gezien. Met een bekeken lob over de ver uitgelopen doel man Bas Rijkeboer zette De Visser zijn ploeg op een o-i-voorsprong. De thuisclub reageerde met een afstandsschot van Steven de Visser tegen de onderkant van de lat. Voor de rust vielen middenvelder Ruben van der Meulen (Philip pine) en linkerverdediger Jozue Weever (HVV) door blessures uit. Het trainersduo Frank van Ik zag de doelman komen en dan moetje beslissen. Dus omspeelde ik hem maandag 2 oktober 2017 Met tien man van een 1-1-tus- senstand via 2-2 uitlopen naar een 5-2-voorsprong. Het over kwam FC Axel in de thuiswed strijd tegen Den Bommel, die de Zeeuws-Vlaamse ploeg uit eindelijk met 5-4 won. Nieuw- dorp is na een 5-1-zege op MZC'11 koploper. De ploeg heeft net als De Meeuwen 'zes uit twee'. Klaas Verspoor Vlissingen I FC Axel en Den Bom mel maakten er een spektaculaire pot van. Er vielen negen goals. De thuisploeg trok aan het langste eind: 5-4. In de derde klasse A was Yer- seke zaterdag niet mild voor Wemeldinge. Mede door vier goals van Arjen de Koeijer won Yerseke met 10-1. Kapelle stond bij rust met 2-0 achter, maar stapte na afloop met een 3-2- zege van het veld. Klaas Verspoor Vlissingen Kapelle-'s-Heer Arendskerke 3-2: FC Dauwendaele-Lewedorpse Bas Biesterbosch (blauw shirt) maakt de 3-1 namens SSV'65 tegen De Meeuwen, foto johan van der heijden Roland van de Wege Aector Doorns Philippine - Roland van de Wege

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40