Ontuchtpleger Gouda uit raadsfractie en school gezet 3 Nieuwe handboeien politie: onopvallender en lichtgewicht De verdachte is tevens directeur van basisschool An Noer in Al phen aan den Rijn. Daar is hij niet meer welkom, laat schoolbe stuurder Said Boukayouh weten. „We hebben hem geschorst. Te rugkomen op deze school is geen optie." Het meisje is geen leerling zijn van de islamitische basis school, zegt het Openbaar Minis terie (OM). De verdachte is in middels voorgeleid aan de rech- ter-commissaris. Die heeft zijn voorarrest verlengd met veertien dagen. „Er zijn geen aanwijzin gen voor andere gevallen en dus ook geen aanwijzingen dat leer lingen van de school betrokken zouden zijn bij deze zaak." De PvdA-fractie geeft aan 'met verbijstering kennis te hebben genomen van de aanhouding'. De partij heeft besloten de politicus uit de fractie te zetten en hem zijn lidmaatschap te ontnemen. De ernst waarmee het OM de zaak oppakt, wordt daarvoor als reden gegeven. „Deze stappen zijn de enige en logische die door ons genomen moeten worden", reageert fractievoorzitter Marion Suijker. De Goudse politiek reageerde geschokt op de arrestatie van T. Politici spreken van een 'drama voor de Marokkaanse gemeen schap in Gouda' en een 'drama voor het aanzien van de politiek'. De fractievoorzitters zijn door burgemeester Milo Schoenmaker geïnformeerd. „Ik ben erg ge schrokken van de aanhouding van het raadslid", laat de burge meester weten. „Het onderzoek loopt nu en ik vertrouw op een snel en adequaat onderzoek." Als iemand ze in het donker ziet glimmen, heb je jezelf weggegeven drie sleuteltjes geleverd, in drie ver schillende formaten. „Bij de oude boei zat maar één klein prutssleu teltje. Dat raakte nog wel eens kwijt. Ook was het soms lastig om de boeien open te maken. Bijvoor beeld als een verdachte tegen werkte of als het buiten steenkoud was." Alle 35.000 politiemensen op straat komen in aanmerking voor een nieuwe set handboeien. „Ze worden niet allemaal in één keer verspreid", zegt Hoogebeen. „Daar is ook geen aanleiding voor, want de oude handboeien zijn nog steeds prima. Als je een handboei kwijt bent, of hij is stuk, dan bestel je een nieuwe." De verwachting is dat jaarlijks 5.000 tot 6.000 nieuwe handboeien worden verstrekt. Metaalmoeheid Volgens Hoogebeen zijn de boeien minstens zo sterk als de vorige set jes. Politievakbond ACP klaagde eind vorig jaar dat de oude hand boeien aan vervanging toe waren, vanwege metaalmoeheid. Zo wist een arrestant in Oss in november uit de boeien te breken. De nieuwe handboeien zijn, net als de oude, uitgerust met een scharniermechanisme. „Als je naar Amerikaanse films en series kijkt, zie je vaak een kettinkje tussen de handboeien", zegt Hoogebeen. „Wij hebben opnieuw de keuze ge maakt om dat niet te doen. Wij wil len een handboei die gefixeerd is, die alleen scharniert. Als je een ver dachte op de goede manier boeit, kan hij z'n handen gewoon niet meer bewegen." Een ander voordeel van het schar niermechanisme is dat agenten er een verdachte mee in bedwang kunnen houden als de boei om één pols zit. „Dan kan een agent met het scharnier wrikken. Als je de boei kantelt, doet dat flink pijn. Zo kun je iemand onder controle krijgen en ook de tweede pols boeien." De politie denkt na over de aan schaf van een nieuw 'draagmiddel', waarmee agenten de handboeien meer verdekt bij zich kunnen dra gen. „Nu dragen we de boeien in dichtgeklapte vorm", zegt Hoogeb een. „We zoeken een middel om de boeien ook in opengeklapte vorm mee te nemen. Dan zijn ze platter en kun je ze makkelijker ergens in je broek of op je rug dragen." Agenten krijgen nieuwe, zwartkleurige handboeien. Die hebben als voordeel dat ze in het donker minder opvallen. De grijze verdwijnen langzaam uit het straatbeeld. Duizenden politiemensen die ac tief zijn op straat ontvangen de ko mende jaren een nieuw setje hand boeien. Wat opvalt: de handboeien zijn grotendeels zwart. Ook zijn ze gemaakt van alumi nium, waardoor ze tientallen grammen minder we gen dan de oude, grijze boeien. „Som mige een heden van de politie, zoals de Dienst Speciale Interven ties, werk ten al langer met zwarte handboeien", ver telt Martien Hoogeb een, dienstenmanager uitrusting bij de Nationale Politie. „De zicht baarheid in het donker is voor hen een belangrijk argument. Op het moment dat je in het donker ope reert en iemand ziet een paar glim mende handboeien, dan heb je je zelf weggegeven. En dat wil je niet." De Nationale Politie heeft een aanbesteding voor nieuwe boeien gedaan. „Het nieuwe setje is gro tendeels zwart", vertelt Hooge been. „Daar zit niet een hele diepe filosofie achter. Voor sommige een heden helpt het wel, dat je minder zichtbaar bent in het donker. Er wa ren de afgelopen jaren collega's die hun boeien zelf zwart spoten. Dat hoeft nu niet meer." Bij de nieuwe handboeien worden 8-daagse najaarsreis Praag en Bohemen 10 dagen Polen Mazurengebied en Gdansk 10 dagen Istrië Opatija 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 12 dagen Rondreis Kroatië 12 dagen Makarska Rivièra en Dubrovnik maandag 2 oktober 2017 De 32-jarige man uit Gouda die vorige week werd aangehou den op verdenking van ontucht met een 13-jarig meisje, blijkt PvdA-raadslid Khalid T. te zijn. Annemiek Brandriet Gouda/Alphen - Martien Hoogenbeen, politie Boeven voortaan zwart geboeid ▲Donker van kleur, licht in gewicht. FOTO MARCO DE SWART Peter Winterman Den Haag v.a. slechts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! ^^Qgykfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdatum: 23 oktober Vertrekdatum: 23 oktober v.a. slechts Vertrekdatum: 23 oktober Vertrekdata: 16, 23 oktober Vertrekdatum: 23 oktober 2018 nu ool< boekbaar! Vertrekdata: 9, 23 oktober 2017 Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: lij www.bolderman.nl I Prijs)p.p. o.b.v.,2 pers. kamer ékcl. Calamiteitenfonds reserveringskosten li.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3