rr Gemengde gevoelens bij Goes O O) 0) O 10 Scheldesport vaart wel bij driepunters Joziasse legt weer 246 kilometer af Kastelein (13) pakt Nederlandse titel Benauwde zege op RVVH (2-1) leidt tot gemor bij de achterban. Kan deze ploeg wel meedoen om het kampioenschap? De basketballers van Scheldesport boekten in de uitwedstrijd tegen Pendragon 3 hun tweede competitiezege (67-47) in de derde klasse. In Tilburg legden de Terneuzenaren de basis voor de winst in de tweede periode. In die fase maakte Scheldesport 29 punten, mede dankzij een groot aantal driepunters. „We scoorden vanaf de driepuntslijn veelvuldig. Dan gaat het hard", stelde guardspeler Thijs de Groote vast. Halverwege was de marge al 25 punten. De Groote:„Daarna zijn we freewhee lend naar het einde gegaan." Voor de tweede keer in zijn loopbaan heeft Giel Joziasse (55) de Spartathlon, een wed strijd over 246 kilometer, voltooid. De Goese atleet finishte zaterdag na een inspanning van 32 uur, 5 minuten en 46 secondes. De Spartat- hon is één van de zwaarste hardloopwedstrij den die er bestaan. Er wordt gestart in Athene. Vanuit de Griekse hoofdstad loopt men naar het zuiden. Na zo'n 160 kilometer is er de pas sage van de 1000 meter hoge Sangaspas. Er wordt een lang stuk in het donker gelopen. Joziasse, lid van AV'56, kwam in Sparta als 88ste aan. Hij verbeterde zijn tijd uit 2014. Toen deed hij er bijna twee uur langer over. De nummer één, een atleet uit Litouwen, fi nishte al na 22 uur. Mountainbiker Bart Kastelein (13) heeft zich tot Nederlands jeugdkampioen gekroond. De jongeling uit Burg-Haamstede reed in Water- sley - nabij Sittard - op een spekglad parkoers, met veel hoogteverschillen, naar de overwin ning. De eerste twee ronden kon hij zijn con currenten in categorie 6 goed volgen, daarna nam hij de koppositie en gaf die niet meer uit handen. Kastelein kreeg het tricot met de na tionale driekleur uit handen van olympisch en meervoudig Nederlands kampioen Bart Brentjens. Voor Kastelein was het de bekro ning op een mooi seizoen met een hoop suc cessen in de nationale competitie. Van de Guchte Van Anrooij HOOFDKLASSE A NIPTE OVERWINNING In juli sloot Zinho Chergui pas aan bij de selectie van Hoek. De Belgische linkspoot had vervolgens niet lang no dig om te ontdekken bij wat voor club hij was beland. „Ik merk aan alles dat er hier enorm veel druk op de spelers en staf ligt", vertelde hij onlangs. „Daar snap ik echt niks van. We hebben dertien nieuwe spelers, daar maak je niet zomaar even een team van." Zater dagmiddag moet Chergui die druk weer hebben gevoeld, na de be- KARAKTERISTIEK nauwde zege op RWH (2-1). Hoek liet een bijzonder matige indruk achter en mocht van geluk spreken dat het duel met de hek kensluiter drie punten opleverde. Een inzet van Fabian Wilson werd een kwartier voor tijd door RVVH-verdediger Dino Rodri- ques de Pina over zijn eigen doel lijn gewerkt, waardoor alles en ie dereen bij Hoek opluchting voelde. De overwinning zorgde echter niet voor rust en tevreden heid. In Hoek regeert namelijk nog altijd de waan van de dag. Na het gelijkspel tegen FC Dor drecht (2-2) in de voorbereiding had Hoek volgens een aantal fana tieke volgers 'de beste selectie van de afgelopen tien jaar'. Door de zege in de KNVB beker bij ASWH (1-3) was het even hosanna, maar de stemming sloeg afgelopen maand om na de twee nederlagen op rij, tegen Jodan Boys en Ter Leede. Omdat daarna een sterk op treden volgde tegen FC Lisse (KNVB beker, 2-2, u weet wel, met die strafschoppen) waren er toch ineens weer positievere geluiden. Tot zaterdag dan, want het op treden tegen RWH was ver onder de maat. Dat wist trainer Jannes Tant en dat wisten zijn spelers ook wel. „Soms speel je goed en win je niet. En soms speel je niet goed en win je wel", zei Tant. „Deze wed strijd heeft duidelijk gemaakt dat er punten zijn om aan te werken. Ik ga ook nadenken over het sys teem dat wij moeten spelen. Het niveau moet omhoog." Eén ding is inmiddels wel dui delijk: de selectie van Hoek is niet zo goed en niet zo breed als de af gelopen tijd is verkondigd. Tant heeft nu, als iedereen fit is, een man of dertien, veertien die het niveau aankunnen. Van zijn ideale basiself ontbrak zaterdag Stef de Backer, terwijl de andere centrale verdediger Kim van den Bergh in de warming-up afhaakte met een ■ry «SRU 'Vii kuitblessure. Birgen Martens was afwezig door verplichtingen op zijn werk en daardoor was de spoeling in kwalitatief opzicht ineens bijzonder dun. Ik ga ook nadenken over het systeem. Het niveau moet omhoog Door de blessure van Van den Bergh had Yoshi Verbrugge ineens een basisplaats. De Belg (22) Zittend op een bankje voor de in gang van de kleedkamers sprak IFC-aanvoerder Danny Slingerland zijn ongenoegen uit. „Dit mag toch nooit gebeuren?" De thuisploeg leidde een klein kwartier voor tijd nog met 3-1. Diep in blessuretijd kwam Goes alsnog langszij. Na slecht wegwerken, pikte Ray Kroon de bal op aan de rand van het straf schopgebied. De buitenspeler bleef rustig, speelde zich knap vrij en schoot de bal in de bovenhoek. De blijdschap bij Goes was groot op het veld. Toch was dat goede hu meur na afloop al snel verdwenen. „De sfeer in de kleedkamer was een beetje gelaten", ervoer aanvoerder Ruben Hollemans. „Het was stil, de muziek bleef uit. Op basis van het veldspel en de gemiste kansen doe je jezelf te kort." Al na vijf minuten kwam IFC, dat Goes in de beginfase onder druk zette, op voorsprong. Ozan Cimen rondde beheerst af, na een wipper tje van Slingerland over de defensie van de bezoekers. Vervolgens nam het nog ongeslagen Goes het spel over. Dat resulteerde in een goede schotkans voor Tim de Winter in het zestienmetergebied. Na dik een half uur spelen ver dubbelde de thuisploeg de tussen stand. Doelman Brian Meulmees- ter liet zich verrassen bij de eerste maandag 2 oktober 2017 BASKETBAL ATLETIEK A Bart Kastelein krijgt zijn shirt in de natio nale driekleur van Bart Brentjens. MOUNTAINBIKE Volleybalscheidsrechters Hans Oomes (Vlis- singen), Lennart de Jonge (Vlissingen) en Hé- lène Geldof (Goes) hebben een zilveren offici- alspeld ontvangen vanwege hun 25-jarig jubi leum. Het drietal is actief in de eredivisie. Paul Schelleman (Schaakvereniging Landau uit Axel) heeft de eerste editie van het schaak toernooi in café Den Akoestiek in Axel op zijn naam geschreven. Hij won alle partijen. Kevin Dimmers werd tweede voor Sam Dieleman. Nina Meppelder (Taekwondo Middelburg) heeft goud behaald op de ITF Battle in Utrecht bij de senioren vrouwen zwaargewicht. Het was voor de huidige wereldkampioene het eer ste toernooi van dit seizoen. Volgende week woensdag komt ze in actie op het WK. I Wielrenster Quinty van de Guchte uit Driewegen heeft zaterdag bij een wielerwedstrijd voor nieuwelingen en junioren dames in het Belgische Schaffen haar sei zoen afgesloten met een negende plaats. Het was voor haar een top- seizoen met vier overwinningen, vijf tweede plaatsen en zeven derde plaatsen. Zo stond ze bij 16 van de 30 wedstrijden die ze reed bij de junio ren op het podium. 1 Veldrijdster Shirin van Anrooij (15, foto) uit Kapelle moest het in de wedstrijd SP Gie ten doen met een tweede plaats. Ze ging de hele wed strijd met Puck Pieterse aan de leiding. Van An rooij reed bij haar medevluchtster weg, maar moest van haar fiets na een val van een gedubbelde ren- ster. Pieterse kon daardoor terugko men en reed naar de overwinning. Matig Hoek voetbalt Barry van der Hooft Hoek Hoek-RVVH 2-1 (1-1). 8. Sidy Ceesay 1-0, 38. Guytano dos Santos 1-1 (strafschop), 75. Fabian Wilson 2-1. Scheids rechter: W.H. Kuijntjes (Zuili- chem). Gele kaart: Dino Rodri- ques de Pina en Mauro Klop- pert (beiden RVVH). Aantal toeschouwers: 550. Hoek: Jordi de Jonghe; Fa bian Wilson, Reguillo Vande- pitte, Yoshi Verbrugge, Tho mas van Renterghem; Bram Leroy, Aaron Verwilligen, Rik Impens (62. Titas Vitukynas), Zinho Chergui; Sidy Ceesay (76. Sascha Beshliaha) en Niek van Sprundel. - Jannes Tant, trainer Hoek Lang leek het erop dat Goes gis teren de eerste nederlaag van het seizoen zou slikken in de hoofdklasse van het zondag voetbal. Een klein kwartier voor tijd leidde IFC nog met 3-1. In de blessuretijd wist Goes nog een punt te bemachtigen: 3-3. „We zijn getest op mentale weer baarheid", vond trainer Roger Veenstra. „Voor die test zijn we geslaagd." Len Wolters Hendrik-ldo-Ambacht A Ray Kroon was weer belang rijk. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38