'Over vier jaar beste team ter wereld' 9 De Nederlandse volleybalsters moesten tijdens de EK-finale het hoofd buigen voor een sterker Servië: 3-1. Bunschoten (59) overleden VOLLEYBAL EK IN AZERBEIDZJAN Van der Poel wint opnieuw Goud voor springruiters Verslagenheid op een EK volleybal in Bakoe is een over het veld verspreide groep speelsters. Celeste Plak stapt starend in het rond, Anne Buijs zakt met de handen voor het hoofd in een stoel en aanvoerder Maret Grothues tikt troostend wat medespeelsters op de heup. Gister avond verloor Nederland met 3-1 (20-25 22-25 25-18 18-25) de EK-fi- nale van Servië. Grothues: „Ik kan er niet om huilen, maar ik dacht dat er meer inzat." Met overslaande stem vertelt Lonneke Sloetjes even later hoe frustrerend het verlies voelt. Om haar nek een medaille, in haar hand een plastic trofee, de prijs die hoort bij de verkiezing tot speelster van het Europese dreamteam van acht. Daar kan ze niks mee. „Waarde loos." En na een korte blik omlaag: „Als ik nou goed gespeeld had, had ik het mooi gevonden, maar ik vind mezelf dit niet waard op dit mo ment. Hij voelt niet echt." Wrang gevoel of niet, het voorwerp zal uit eindelijk alsnog bij haar ouders in de prijzenkast eindigen, vertelt ze. Het was niet haar toernooi. In 2009 won Nederland ook al zilver op het EK, toen was Sloetjes er niet bij. Twee jaar geleden, toen bij het EK in eigen land hetzelfde resultaat werd bereikt, was ze er wel. „Toen speelde ik het hele toernooi goed en de finale ook wat minder, maar dat voelde nog enigszins waardig. Nu niet. Ik heb niet gebracht wat ik kan brengen. Ik heb het echt gepro beerd, zo hard mogelijk slaan, maar ze zaten overal bij of het was uit." Grothues, die eerst nog grapt dat ze over vijftig jaar een oud-zilver zaak kan beginnen, sluit zich daar bij aan: „Twee jaar geleden was ik blij met zilver, nu denk ik: ja, mooi hoor, maar hier ben ik niet super trots op. We hebben onze kansen niet gepakt. Het gaat om de details. We zullen tot in den treure moeten trainen." Een ruime week eerder speelde Nederland al tegen Servië in de groepsfase. Ook toen verloor Ne- MORRISON derland, maar destijds wisten de vrouwen geen enkele set te pakken. Het werd 3-0. In Bakoe speelde het team van bondscoach Jamie Morri son gisteren stukken beter. Ze wa ren minder slordig en in de derde set was Nederland de dominerende ploeg. Sloetjes: „We dachten dat we het konden omdraaien. Het was voor hun geen walk-over, wij kon- Twee jaar geleden was ik blij met zilver, maar hier ben ik er niet super trots op den daar doen wat we wilden. Maar we merkten dat zodra zij de zesde versnelling inschakelden, wij niet meer mee konden en domme fout jes maakten." De inzet vooraf was een podium plaats. Nederland kende geen ideale aanloop naar het Europese toer nooi. Met een nieuwe bondscoach en veranderingen (vanwege blessu res en afscheid nemende speel sters) moest het team zijn draai weer vinden. Zo werd het eerste WK-kwalificatietoernooi tegen de verwachting in verloren, iets wat Nederland later in het jaar goed maakte. Sloetjes, met een nog even te leurgestelde stem: „Ik vind niet dat we het toernooi waardig afsluiten. Maar ik wil nog wel zeggen: ik denk dat voorafgaand aan het toernooi niet iedereen had gedacht dat we dit zouden kunnen, wij misschien zelfs ook niet helemaal. Maar we staan er wel weer." maandag 2 oktober 2017 ZWEMMEN Oud-zwemster Hansje Bunschoten is gis termiddag overleden. Ze is 59 jaar geworden. Bun schoten was al geruime tijd ziek, ze had kanker. In 2016 vertelde ze in het televisie programma Maskers af dat zij tumoren in haar hoofd had met uitzaaiingen in haar lichaam. Bunschoten won in de jaren zeventig vele nationale titels in het zwemmen. Ze was ook de eerste Nederlandse zwem ster die de 100 meter vrije slag onder de minuut zwom. Op haar veertiende deed ze mee aan de Olympische Spelen in München (1972). Laura Dijkema komt te laat om een bal van de vloer te houden, foto ronald hogendoorn VELDRIJDEN Mathieu van der Poel (foto) heeft ook de eerste wedstrijd in de Superprestige in Gieten op overtuigende wijze gewon nen. De 22-jarige veldrijder finishte solo voor Wout van Aert en Laurens Sweeck. Lars van der Haar werd vierde. Van der Poel had in Gieten aanvankelijk niet dezelfde overmacht als in de voorbije wereldbeker wedstrijden in de VS. Hij liet enkele concurrenten halverwege de race terug komen, waardoor er een grote kopgroep ontstond. De andere veldrijders had den geen antwoord op Van der Poels demarrage drie ronden voor het einde. PAARDENSPORT De Nederlandse springruiters hebben in Barcelona de finale van de Nations Cup gewonnen. Daarmee her haalden ze het succes van 2014. Oranje noteerde op Real Club de Polo slechts één tijdfoutje. Jur Vrieling (Glasgow) en Harrie Smol ders (Don) legden het par cours foutloos af, Michel Hendrix (Baileys) liet even eens alle balken liggen, maar overschreed de tijd. Nederlands kampioen Mare Houtzager (Calimero) maakte wel een springfout, maar zijn vier strafpunten werden weggestreept. Het team van de VS eindigde als tweede met vier strafpunten, België werd derde. Weer zilver voor volleybalvrouwen Lisette van der Geest Bakoe Maret Grothues „Vandaag was Servië het betere team", zei bondscoach Jamie Morrison na de finale. „Al speelden we nu wel onze eigen stijl, in tegenstelling tot vo rige week tijdens de groepsfase." Lonneke Sloetjes kon dit EK niet het ver schil maken en ook niet tijdens de wed strijden tegen Servië. Daarover zegt Morri son: „Zij is een van de sterkste speelsters ter wereld en speelt niet vaak tegen vrou wen die net zo sterk zijn. Dat vraagt aan passingen. Hier leert ze van. Wat het team betreft heb ik meer dere doelen gesteld dit jaar, een aantal is verbeterd en daar ben ik blij mee. Maar ik wil over vier jaar het beste team ter wereld hebben en dat zijn we nu niet, dat is duidelijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37