Bij Ajax telt alleen even de korte termijn na belangrijke zege 0-4 4 De rust is even terug bij Ajax. Nee, verwacht geen polonaise in Amsterdam. De 0-4 winst in Friesland is vooral een medicijn op de korte termijn. Heerenveen terug op aarde Roda JC krijgt weer een beetje adem VVV pakt ook tegen Excelsior punten Tiener Mount redt punt voor Vitesse Faber: 'We kunnen niet blijven praten' Je zag Joel Veltman na de geflatteerde 0-4 winst twijfelen. De aanvoerder van Ajax stond met zijn ploeggenoten voor het vak met meegereisde Ajax-sup- porters en wilde er eigenlijk geen groot feest van maken. Want tijd voor de polonaise is het niet bij Ajax, vindt Veltman. Toch kwam er - op verzoek van de fans - een vrolijke gezamenlijke manier om de stress het lichaam te laten ver laten. Want de winst in Heeren veen was er vooral eentje voor de korte termijn, als (tijdelijke) op luchting in crisistijd. Weer wist Ajax niet te overtui gen. Een wonder was het dat Hee renveen niet scoorde na de slappe start van Ajax. Maar juist de be spiegelingen voor de langere ter mijn zijn even bijzaak in Amster dam. Zeker met de interlandperi ode voor de deur was winst de enige opdracht-wetende dat de crisis anders een hoogtepunt had bereikt. Of een dieptepunt voor de geplaagde trainer Marcel Keizer. Veltman zegt het zo: „Je begint nooit een wedstrijd met de ge dachte dat je voor een trainer moet winnen. Als spelersgroep staan we achter hem, maar je denkt niet: we moeten winnen, anders heeft dat gevolgen voor de trainer. We moesten winnen voor iedereen binnen de club." De keuzes van Keizer vielen juist gisteren goed uit, met de keuze voor David Neres als meest in het oog springende voorbeeld. De Braziliaanse miljoenenaan koop kan maar weinig overtuigen sinds zijn veelbesproken komst in januari. Dat Neres een wonderlijk feno meen is, liet hij in het Abe Lenstra Stadion zien. Want het was ook de Braziliaan die met een onbegrijpe lijke korte terugspeelbal Ajax bijna een rampmiddag bezorgde. Hij mocht Martin 0degaard dankbaar zijn dat die niet profiteerde. Neres waant zich soms op het strand van Sao Paulo, onbekommerd balletjes spelend met buitenkantje links. Dromerig soms, precies zoals zijn opvallende oogopslag doet ver moeden. Klaas-Jan Huntelaar schreeuwde hem een paar keer tot de orde als hij voor de zoveelste keer verzuimde druk te zetten. Maar dan dus ook twee treffers van onschatbare waarde. „Hij moet het van momenten hebben. Zulke types heb je nu eenmaal", zegt Donny van de Beek. „Op trai ningen zien wij al veel langer en vaker zijn klasse. En nu prikt hij ze toch lekker binnen." Een opvallend beeld: Neres vierde zijn eerste treffer vooral met Justin Kluivert, zijn directe concurrent die het in Friesland moest doen met een invalbeurt. Van de Beek: „Iedereen moet we- Je begint nooit een wedstrijd met de gedachte dat je voor een trainer moet winnen ten dat we het in deze tijd echt met elkaar moeten doen. Dat niet alleen uitspreken, maar ook laten zien." Bij Ajax waren het vooral de spelers met de meeste routine die het lieten zien. Huntelaar als lei der op het veld en niet zozeer in woorden, maar vooral als rust- en aanspeelpunt. Ook Lasse Schone en Hakim Ziyech toonden de juiste vorm van agressie. Verder viel de Oostenrijkse verdediger Max Wöber op, die prima debu teerde in de basis tijdens een ere divisiewedstrijd. Keizer zal er blij mee zijn, maar vooral opgelucht. GEZAKT maandag 2 oktober 2017 GO EREDIVISIE Het leek dit seizoen een kansloze missie te worden voor Roda JC, dat tot giste ren puntloos hekkensluiter was in de eredivisie. Maar na de verrassende 1-2 zege op een pover Sparta gloort opeens weer hoop in Zuid- Limburg. En voor de ge plaagde trainer Robert Mo lenaar. „Maar ik heb nooit gewanhoopt. Al ben ik wel zo realistisch dat we ook wat geluk hebben gehad. De twee doelpunten hebben onze wedstrijd gemaakt." EREDIVISIE De droom van VVV blijft maar voortduren. Op be zoek bij Excelsior boekte de verrassende promovendus alweer zijn derde zege van het seizoen: het werd 0-2. „Het is fijn om nu al punten te pakken tegen de concur rentie", stelde middenvelder Clint Leemans, die bij de openingstreffer profiteerde van geschutter bij de Rot terdammers. Met zijn eerste doelpunt in de eredivisie be sliste Bredanaar Ralf Seun- tjens de wedstrijd. EREDIVISIE FC Utrecht heeft na twee flinke nederlagen op rij weer een punt gepakt. Op bezoek bij Vitesse werd 1-1. Cyriel Dessers leek Utrecht zelfs even de zege te bezorgen toen hij in de tweede helft de score opende. Invaller Mason Mount (foto), een 18- jarige huurling van Chelsea, zorgde met zijn eerste bal contact uiteindelijk voor de terechte gelijkmaker. EREDIVISIE FC Groningen-trainer Ernest Faber vindt het hoog tijd dat zijn spelers gaan leren van hun fouten. „We kunnen het morgen wel weer laten zien in mooie beelden die we hebben, maar het gaat erom wat je daarmee doet", brom de Faber na de nederlaag bij PEC Zwolle (3-2). „We kunnen niet blijven praten, we moeten het gewoon doen op het veld." FC Gro ningen nam in Zwolle twee keer de leiding, maar ging in de extra tijd onderuit. Daniël Dwarswaard 1 HEERENVEEN-AJAX 0-1 38. Neres 0-2 41. Neres 0-3 75. Schone (pen.) 0-4 83. Wöber Opstellingen Hansen Onana Dumfries Veltman Hoegh De Ligt Pierie Wöber 49. Naess Viergever Woudenberg Van de Beek Thorsby 87. S. de Jong 76. Veerman Schone Schaars Ziyech Kobayashi Neres 0degaard 74. Kluivert Ghoochannejhad Huntelaar Rojas 86. Dolberg 62. Mihajlovic Younes 13 Doelpogingen 19 51% Balbezit 49% 17 Overtredingen 18 6 Hoekschoppen 4 2 Buitenspel 4 Reddingen keeper Scheidsrechter: Gözübüyük Toeschouwers: 25.600 Heerenveen —Marcel Keizer Sc Heerenveen wierp zich in de eerste weken van het sei zoen op tot dé uitdager van Feyenoord, Ajax en PSV. Maar waar eerder nog overtuigend van PSV werd gewonnen (2- 0), zakte de ploeg van Jurgen Streppel gisteren voor de tweede test tegen Ajax. „Misschien waren de ver wachtingen wel te hoog", er kende Heerenveen-trainer Streppel. „Hebben wij ieder een aan boord, dan is Heeren veen een goede ploeg die het veel tegenstanders moeilijk kan maken. Maar de wedstrijd tegen Ajax heeft ons geleerd dat we misschien nog niet zo ver zijn als we willen." David Neres (rechts) staat in het middelpunt van de belangstelling na zijn openingstreffer tegen sc Heerenveen en krijgt bezoek van Huntelaar, Velt man en Van de Beek. fotoproshots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32