weelde, plots aan de Frederiklaan 4-0 'Ik ben geen Karsdorp' 3 ill k fc ElJUEft Qurrenl Niemand had toch verwacht dat we even van Manchester City en Napoli wonnen? toch", zei Berghuis. „Toen ze me toezongen, keek ik een tijdje naar het vak. Het voelde goed." Misschien is Berghuis in zijn spel iets te frivool om op de schou ders te worden genomen in De Kuip. Aan de andere kant: hij le verde vorig seizoen bijna een mil joen aan jaarsalaris in om bij Fey enoord te kunnen spelen. En afge lopen zomer klopten diverse clubs aan bij zijn werkgever Watford, maar ze kregen allemaal hetzelfde antwoord: Berghuis wilde alleen naar Feyenoord. „In De Kuip nog beter presteren dan in het kampi oensjaar", legde hij gisteren de re den uit. „Mijn rendement nog meer omhoog tillen, omdat ik weet dat ik dat in me heb. Ik heb nu zes goals na zeven wedstrijden in de competitie, terwijl ik er een tje geschorst was." Publiekslieveling Wie Berghuis gisteren over de schitterende grasmat van AZ zag razen, moet een potentiële pu bliekslieveling aan het werk heb ben gezien. Aan de bal met veel lef, verdedigend zijn werk doen, tech nische hoogstandjes op momen ten dat het mogelijk was. En twee belangrijke goals en een assist. „De resultaten waren minder, maar die nederlagen tegen Manchester City en Napoli, wat hadden jullie dan gedacht? Niemand verwachtte toch dat we daar even van zouden winnen? Tegen NAC ging het wel mis, dat mag niet. Maar toen mis ten we veel spelers." Dat de fysiek sterke Amrabat af en toe als een stoomtrein uit zijn rug opdook, deed hem goed. De jongeling kreeg complimenten van Berghuis, maar ook opvallend veel bijval vanuit het uitvak in Alkmaar. „Berghuis vraagt altijd of ik die mensen allemaal betaal om me toe te zingen", schaterde Am- rabat na afloop. „Ik denk gewoon dat ik een type voetballer ben dat bij Feyenoord past. Dat riep ik al toen ik hier nog moest tekenen, Op weg naar de persconfe rentie moet John van den Brom zich achter Berghuis langs wurmen om zijn weg te kunnen vervolgen. De trainer van AZ, die net als vorig jaar met zijn ploeg te vaak open huis hield tegen de veel sterkere Rotterdammers, gaf Berghuis een stomp op zijn rug en voegde daar 'klootzak' aan toe. Het was zijn manier om de man van de wedstrijd met een knip oog alle lof toe te zwaaien. AMRABAT drukwekkend doelsaldo van plus vijftien. Sterker: PSV beleeft de beste competitiestart sinds het sei zoen 2004-2005. Wat een weelde, plots aan de Fre deriklaan. De interlandbreak komt nu misschien niet helemaal gele gen. En dat Feyenoord en Ajax gis teren ook hun duels wonnen, drukte de pret enigszins. Toch is het chagrijn rond PSV bijna volledig naar de achtergrond gevoetbald. Laconiek Dat dit PSV bepaald nog niet op de toppen van zijn kunnen speelt, moge ook duidelijk zijn. In de ere divisie is het vooralsnog genoeg om de dienst uit te maken. Daar ligt meteen ook de valkuil voor PSV. Het is opmerkelijk wat een klein beetje vertrouwen met een ploeg kan doen. In de eerste 45 minuten tegen Willem II speelde PSV weer lankmoedig, haast op het arrogante af. Cocu was dan ook kritisch op zijn ploeg, na de uiteindelijk een voudige zege op Willem II. Een te laag tempo, laconieke balletjes: hij had zich rot geërgerd in de eerste helft. Maar toch, 4-0 in eigen huis, dankzij een prima kwartier na rust. Dan gaan je seizoenskaarthouders Met achttien punten uit zeven duels kent PSV de beste start van de competitie sinds dertien jaar tevreden naar huis. De door het publiek zo veroor deelde Cocu lijkt het weer op de rails te hebben: PSV oogt niet lan ger meer als een gammel boemel treintje. Achterin zal het dit seizoen wel behelpen blijven, maar in de frontlinie hebben de Eindhovena- ren een stel dodelijk efficiënte spe lers rondlopen. Buitencategorie Hirving Lozano is in dat kader van de absolute buitencategorie. Hij was wéér goud waard voor PSV. Stadionbezoekers in Nederland mogen zich gelukkig prijzen dat zo'n veelbelovende international 'gewoon' in de eredivisie speelt. De Mexicaan speelde pas zes potjes mee, maar is onderweg om een re gelrechte sensatie te worden. Hij scoorde zes keer, leverde vier assists en brak zaterdagavond opnieuw de ban voor PSV. „Ja, ik ben erg blij met deze cij fers. Het gaat goed met me, het voelt zelfs beter dan verwacht in Eindhoven. Ik voel me gelukkig in en buiten het veld" zei Lozano, die verantwoordelijk was voor de 1-0 en de 3-0. Die tweede treffer, met het hoofd, sprong in het oog. „Ik scoor niet vaak met een kopbal. Toevallig onlangs wel twee keer bij de nationale ploeg. Daar heb ik ook geleerd hoe ik zo hoog mogelijk spring", zei de vleugelspeler, die zijn derde Man-of-the-Match- schaal mee naar huis kon nemen. „Ik hang ze aan de muur en stop pas als hij helemaal vol hangt." - - - - - maandag 2 oktober 2017 GO Feyenoord op sleeptouw Iii.v t V -Steven Berghuis (25) In zijn 75ste eredivisiewed strijd als trainer van Feyenoord boekte Giovanni van Bronck- horst zijn 50ste overwinning. Steven Berghuis (midden) schiet de bal door de benen van AZ-verdediger Rens van Eijden. FOTO PIM RAS Het zat er al een tijdje aan te komen, maar in Alkmaar schoof Giovanni van Bronck- horst dan eindelijk Sofyan Amrabat naar voren als rechtsback. De 21-jarige spe ler, in beeld bij de KNVB én de Marokkaanse voetbalbond („Ik zeg er niks over en ik heb mijn keuze nog niet ge maakt"), deed het prima tegen AZ. „Ik ben een middenvel der", zegt hij. „En daar wil ik ook het liefste spelen. Maar ik kan ook als rechtsback uit de voeten." Toch zou het heel goed kun nen dat Van Bronckhorst voorlopig vasthoudt aan deze variant. Ook Kevin Diks en Bart Nieuwkoop zijn opties voor deze positie. „Ik weet het niet, ik speel waar de trainer mij nodig heeft", zegt Amra bat. „Maar ik wil een plek ver overen als middenvelder. Zei Rick Karsdorp dit ook alle maal toen hij rechtsback werd in de Kuip? Ik ben geen Kars dorp. Ik ben blij dat ik speel. Sterker nog: ik wil geen wedstrijd meer missen." M Sofyan Amrabat FOTO PRO SHOTS 49. Lozano PSV-WILLEM II 1-0 55. Pereiro 2-0 58. Lozano 3-0 70. Van Ginkel (pen.) 4-0 Opstellingen Zoet 6,5 Wellenreuther 6 Arias 6 Heerkens 6 Schwaab 5,5 Lachman 6 Isimat-Mirin 6 Peters 6 Brenet 5,5 Van der Linden 5,5 Van Ginkel 6,5 Tsimikas 6,5 Pereiro 6,5 Haye 6,5 78. Ramselaar 83. Croux Hendrix 6 Lieftink 5 86. Rigo 90. Coulibaly Bergwijn 6 Chirivella 6,5 71. Lammers Rienstra 5,5 Locadia 6 Sol 6 Lozano 7,5 Scheidsrechter: Manschot Toeschouwers: 31.565

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31