22 ZE Met z'n vijven zijn ze 476 jaar. De zussen en broers Langeweg uit Klundert zijn al op leeftijd. Stilzitten is erechternietbij. Achter de geraniums? Wij niet! INTERVIEW Ze zijn waarschijnlijk de sterkste familie uit Klundert. De twee broers en drie zussen Langeweg. Jo, de oudste, mocht be gin deze maand honderd kaarsjes uitblazen. Daarna volgen Nel ('over drie weken 98'), Susan (96) en Paul (94). De jongste telg Gerrit, het 'na komertje', is 89 jaar. Tijdens een fa miliedag in Oosterhout verklappen ze hun geheim. 'Niet achter de ge raniums zitten!' Suzan: „Als ik in mijn huidige woonplaats Leersum vertel dat mijn broers en zussen bijna alle maal in de negentig zijn, dan gelo ven ze het niet." Gerrit: „Het is ook wel bijzonder. Toen ik bij het 65-jarig huwelijk van Paul en Tinie een kaart in de winkel wilde kopen met '65' erop, zei het kassameisje: die hebben we niet. Het komt bijna nooit voor." Nel: „En het positieve: we zijn alle maal nog goed bij het hoofdje." Jo: „Jazeker. We hebben alleen wat kwaaltjes; slechte oren of ogen. Be halve Nel wonen we allemaal nog Jo Polders-Langeweg (100) Nel Voor den Dag- Langeweg (97) Suzan de Ridder- Langeweg (96) zelfstandig. Dat vond de burge meester van Oosterhout ook zo bij zonder, zei hij tijdens een bezoekje op mijn verjaardag." Gerrit lachend: „Ik heb alleen last van phpd. Pijntje hier, pijntje daar." Suzan: „Ons geheim? Gezond eten en gezond leven. Sporten." Jo: „Ons moeder hield altijd al van lekker koken, we kregen goed eten thuis. We hadden een hele grote tuin vol met verse groenten en aller lei soorten fruit. Aardbeien, witte bessen, rode bessen. Ook eigen ei gen kippen en varkens." Paul: „We leefden als kinderen praktisch buiten. Gingen in Klun dert altijd te voet naar school toe, al was dat best een eind lopen. In de winter pakten we onze schaatsen." Suzan: „En veel fietsen. Als het va kantie was, kregen we 10 gulden van ons moeder en dan gingen we op de fiets van Klundert naar Soestdijk. Weet je nog Paul, die ene keer dat ik mijn tas op de pont had laten liggen. Moest jij dat hele eind terug!" Gerrit: „Ik denk dat er geen geheim voor een lang leven is. Dat het vooral te maken heeft met sterke ge nen. Je wordt automatisch oud, of niet. Onze oudste broer en zus, in middels gestorven, zijn allebei in de negentig geworden. Moeder was 98 jaar, toen ze kwam te overlijden. Vader was tegen de tachtig." Jo: „Het zit dan weer niet in haar familie. Ons moeder was één van dertien kinderen. Ze was als kind het zwakste, vaak ziek. Uiteindelijk is ze ouder dan al haar broers en zussen geworden. Haar laatste jaren woonde ze in een rusthuis, daar had ze het heel goed. Haar ogen waren nog goed. Als ze 's nachts niet kon slapen, lag ze te lezen in bed." Ik heb veel mooie dingen meegemaakt. Heb alles wat ik wilde kunnen doen. En we gaan zien wat het leven nog brengt Suzan: „De wil is, denk ik, belang rijk. Tegenover mijn woning is een bejaardenhuis. Ik vraag weieens aan de bewoners of ze willen meedoen met koersballen. 'Néé geen zin', hoor ik dan vaak terug. En die men sen zijn véél jonger dan ik!" „Ik kook elke dag nog voor mezelf. Er gaat niets weg. Altijd koersbal op zondagmiddag. Ik gooi aardig, maar ja ik speel al lang mee." maandag 2 oktober 2017 Nog steeds nieuwsgierig naar het leven Jamaica Vink Klundert/Oosterhout Woont in Oosterhout. Hielp haar man, die bedrijfsleider was bij Albert Heijn. Haar man is overleden, evenals haar twee kinderen. Heeft vijf kleinkinderen en zes achterkleinkinderen. Woont in Rotterdam. Werkte als secretaresse. Haar man is overleden. Heeft drie kinderen, vijf kleinkinderen en vier achterkleinkinderen. Woont in Leersum. Deed lang vrijwilligerswerk in de kinderverzorging. Haar man is overleden. Heeft drie kinderen, vier kleinkinderen en twee achterkleinkinderen (en nog eentje onderweg). - Jo Polders-Langeweg, 100 jaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22