20 r Nederland - Zweden REEUWSE KUST VlSif.' niet bouwen AyAN DE VEERSE DA M 20 ZE Hogeschool zonder rode cijfers RONDKIJKEN IN DE CEL De HZ University of Applied Sci ences hield vorig jaar 3,4 miljoen euro over. Dat is 2,4 miljoen meer dan waar zij op had gerekend. Daar mee is de Zeeuwse instelling een van de weinige hogescholen die vo rig jaar geen rode cijfers schreven. Volgens een inventarisatie van het Onderwijsblad, het orgaan van de Algemene Onderwijsbond, ga ven 28 van de 37 hbo-instellingen in 2016 meer geld uit dan zij ontvin gen. Van de 9 instellingen die wel 'winst' boekten, steekt de HZ er 'met kop en schouders bovenuit'. Bij de rest kwam het positieve re sultaat niet boven de één miljoen. De gunstige cijfers van de HZ sluiten aan bij de voorgaande jaren. Ook daarin werden winsten van telkens enkele miljoenen ge boekt. Daardoor is het eigen ver mogen in drie jaar tijd verdubbeld: van 12 naar 24 miljoen euro. „We hebben de afgelopen jaren er bewust naar gestreefd positieve bedrijfsresultaten te halen", zegt Adri de Buck, voorzitter van het college van bestuur. Meer vlees op de botten was hard nodig om de ko mende tijd fors te kunnen investe ren in onderwijs en praktijkgericht onderzoek. Maar vooral ook in huisvesting, zoals de huidige ge bouwen in Vlissingen en de verhui zing van de technische opleidingen naar Middelburg. „Daar is veel geld voor nodig", zegt De Buck. „Als on derwijsinstelling moet je tegen woordig daar ook fors eigen midde len voor inzetten. Om de investe ringen mogelijk te maken, was het dus noodzakelijk om eerst het eigen vermogen te versterken." Dat veel collega-instellingen juist fors in de min gaan - vaak vele mil joenen - is voor De Buck geen ver rassing. Dat heeft alles te maken met de invoering van het leenstel sel. Het is de bedoeling dat het geld dat daardoor vrijkomt, naar het ho ger onderwijs gaat. Het was noodzakelijk om het eigen vermogen te versterken Veel hogescholen en universitei ten hadden echter al een riant eigen vermogen. Daarom is de afspraak gemaakt dat ze in 2016 en 2017 eerst zelf extra in onderwijs investeren. „Wij konden ons dat niet permitte ren, omdat we nog een goede eigen vermogenspositie moesten opbou wen", zegt De Buck. Voor dit jaar heeft de HZ een positief resultaat van bijna 1,4 miljoen euro begroot. Met ingang van volgend jaar wor den de enorme investeringen voel baar en is het gedaan met grote winsten. 28r- Strijd samen met Oranje tijdens dit duel! Ga naar pzc.nl/oranje PZC ONLINE Mijn dag kan niet meer stuk. Max heeft de GP van Maleisië gewonnen en de Aziatische Hoornaar in Drei- schor is uitgeroeid. maandag 2 oktober 2017 PC HZ heeft weer vlees op de botten Financieel gezien presteerde de HZ in Vlissingen vorig jaar het best van alle hogescholen. Dat is een mooie opsteker, maar te gelijkertijd was het dringend noodzakelijk. Rolf Bosboom Vlissingen - Adri de Buck, HZ Dinsdag 10 oktober I 20.45 uur I Amsterdam ArenA Bestel tickets en wees erbij! MIDDELBURG De open dag van de rechtbank in Middel burg heeft zaterdag veel mensen naar de Kousteense- dijk gelokt. Populair was de rondleiding in het cellencom plex van de rechtbank, waar voor de verandering de deu ren wagenwijd open stonden. Maatschappelijke organisa ties zoals de Reclassering Ne derland, Mentorschap en Vluchtelingenwerk en de ad vocatuur maakten gebruik van de open dag om voorlich ting te geven over hun werk zaamheden. FOTO RUBEN OREEL LIKE DE PZC Dagelijks publiceren we de laatste nieuwtjes uit Zee land op Facebook. Ook komen er mooie lezersfo to's voorbij en opvallende nieuwsvideo's. De beste fa- cebookreacties van lezers plaatsen we met regelmaat op deze plek in de krant. Intussen volgen al zo'n 29.000 mensen onze face- bookpagina. Like de PZC op Facebook en deel je mening over het nieuws. facebook.com/depzc TWEET John Doorns @DoomsJohn Max Verstappen won zon dag zijn tweede Grand Prix en het nest van de Aziati sche wesp is gevonden. ONLINE TOP 5 1. Ruzie in De Rivièra 2. Grote politie-inval in Vlis- sings café Conny's Place 3. Jodiumpillen uitgedeeld vanaf 10 oktober 4. Nest Aziatische hoor naars gevonden 5. Verstappen wint GP Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie ij facebook.com/depzc is) @pzcredactie Advertentie De ZMf, Het Zeeuwse Land schap en Natuurmonumen ten roepen de gemeente raad Noord-Beveland op een verstandig besluit te nemen: teken de Zeeuwse Kustvisie en wijs plan Zeeuwse Lagune af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20