Grote inval in café Uniek roeigoud voor pararoeier Corné de Koning Max laat misère achter zich in Maleisië Walcheren Met veel machtsvertoon heeft de politie zaterdagavond alle bezoekers van Conny's Place geboeid afgevoerd. Spaanse regering zet ruim 10.000agenten in Het aantal gewonden loopt op tot ruim 750 Afkeurende reacties, ook uit het buitenland De inzet van meer dan 10.000 poli tieagenten die uit de rest van het land naar de rebelse regio waren ge stuurd, leidde tot een lawine aan incidenten. Het optreden van de politie leverde veel verontwaar digde reacties op, ook in het buiten land. Na een lange nacht waken om de stembureaus tegen een politie- inval te beschermen, stonden overal in de regio mensen klaar om hun stem uit te brengen. De volks raadpleging was door justitie on wettig verklaard, na een aanklacht van de centrale regering in Madrid. Honderdduizenden mensen slaag den er toch in te stemmen; de uit slag was gisteravond nog niet be kend. De Catalaanse politie had van de rechter opdracht gekregen alle stembureaus te ontruimen en af te sluiten. De agenten vonden dat on verantwoord vanwege het grote aantal stemmers. Daarop kwamen kort voor 09.00 uur, het tijdstip dat de stemlokalen zouden openen, de agenten van de Spaanse Policia Na- cional en Guardia Civil in actie. De beelden van kiezers die zich voor of in de stembureaus, vaak openbare scholen, bevonden en met harde klappen van de wapen stok werden verwijderd, gingen snel de wereld over. Harde hand Ook journalisten en Europarlemen tariërs die als internationale waar nemers aanwezig waren, ontkwa men niet aan de harde hand van de agenten. „De agenten hebben hun werk gedaan. Zij traden op tegen het verkiezingsmateriaal, niet tegen de mensen. Ik roep de Catalaanse rege ring op deze klucht te beëindigen", zei de Spaanse vicepremier Soraya Sainz de Santamaria halverwege de dag. De agenten sloten 300 stembu reaus. De Catalaanse premier Carles Puigdemont kon aanvankelijk zijn stem niet uitbrengen; het bureau in zijn woonplaats was bezet door de Guardia Civil. Hij deed het even la ter in een ander dorp. „Het beeld naar buiten toe van de Spaanse re gering is nog verder verslechterd door het onverantwoorde geweld dat ze heeft gebruikt tegen mensen die vreedzaam bijeen waren", ver klaarde hij. P4 In Sarasota (Florida) finishte hij sa men met Annika van der Meer en kele bootlengtes voor de concur rentie. Het was de eerste keer in de geschiedenis dat een Nederlandse ploeg WK-goud pakte in het aange paste roeien. De Koning en Van der Meer, die beiden hun benen niet kunnen ge bruiken bij het sporten, finishten na 2 kilometer in een tijd van 8.11,00 minuten. De winnaars van het zil ver, de Oekraïners, gaven liefst ze ventien secondes toe. De wereldtitel is het grootste suc ces voor De Koning (27) in zijn car rière. Hij werd al op de WK's van 2013, 2014 en 2015 vijfde en bij de Paralympics van 2016 eindigde hij als vierde. In die periode zat hij nog in de boot met Esther van der Loos. Met Annika van der Meer heeft de Bevelander een nog snellere part ner. Samen wonnen ze eerder dit jaar al twee wereldbekerwedstrij den. „Dit is een heel mooi einde van ons seizoen", reageerde De Koning vanuit de Verenigde Staten. Het duo gaat nog minimaal drie jaar door. Tot en met de Paralym pics van 2020 in Tokio. Daar willen De Koning en Van der Meer op nieuw voor goud gaan. De ver wachting is wel dat de concurrentie in de komende jaren sterker wordt. Doordat 2017 een post-paralym- pisch jaar is, hadden veel landen geen sterk team. De Britten, de kampioenen van Rio de Janeiro, lie ten in Sarasota zelfs verstek gaan. 16°C Nieuwsmedia p% CS PORT8 Grimmige confrontatie tussen oproerpolitie en kiezers bij een school in Barcelona die als stembureau dienst doet. fotoepa Het onafhankelijkheidsreferen dum in de Spaanse regio Catalo- nië is gisteren uitgelopen op een veldslag met de politie. Daarbij raakten ruim 750 burgers ge wond. Ook liepen zeker twaalf agenten verwondingen op. Edwin Winkels Barcelona Met bijzonder veel overtuiging is pararoeier Corné de Koning uit Goes zaterdag wereldkampioen geworden. Roeland van Vliet Sarasota world rowi Corné de Koning en Annika van der Meer. fotomerijnsoeters maandag 2 oktober 2017 Grijze pzc.nl start Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1