Kittens apekooien in dierenasiel 18 WALC Veere maakt bedrijfsgrond aantrekkelijker Een bedrijventerreinprograma met een looptijd van negen jaar is niet efficiënt meent de Veerse po litiek. Dus kreeg het dagelijks be stuur van de gemeente de op dracht een plan van aanpak te maken. De komende twee jaar gaat Veere aan de slag met het Karreveld in Koudekerke, Ooster- loo in Domburg, de Zuidweg in Aagtekerke en de Prelaatweg in Westkapelle. Hoofdzaken zijn een efficiën tere indeling van de terreinen, het afronden van het Karreveld inclusief nieuwe toegangsweg, verbeteren van toegankelijkheid en veiligheid en in Domburg het verplaatsen van bedrijven van de Nijverheidsweg naar Oosterloo. Wethouder Jaap Melse legt uit waarom Veere nu al aan de slag gaat terwijl er nog geen gezamen lijke Walcherse visie op bedrij venterreinen ligt, ondanks het akkoord dat de drie Walcherse wethouders Economische Zaken mei dit jaar sloten: Veere en Vlis- singen krijgen voorrang bij het aanvragen van subsidies voor het opknappen van hun oude terrei nen en Middelburg mag doorgaan met de aanleg van een bedrijven terrein op de Trekdijk bij Nieuw en Sint Joosland. Nieuwe terreinen aanleggen of bestaande uitbreiden is nu niet aan de orde De Veerse wethouder Jaap Melse: „Een hoekje in het Karre veld afronden is van een geheel andere orde dan een Trekdijk aanleggen. Wij willen bestaande terreinen nieuw leven inbla zen. Niet alleen opslagloodsen, maar ook echte bedrijvigheid. We gaan herstructureren, de verge ten stukjes invullen. Terreinen aantrekkelijker maken voor zowel de omgeving als de onderne mers. En het Karreveld móet ein delijk klaar. Het dorp vraagt daar al langer om. We krijgen 400.000 euro van de provincie om dat ter rein te revitaliseren. Mét een nieuwe toegangsweg en extra grond voor nieuwe bedrijven." Veere heeft vooralsnog geen plannen om nieuwe bedrijven terreinen aan te leggen of be staande verder uit te breiden. „Dat is nu niet aan de orde. En je ziet dat zich bijvoorbeeld in oude boerenschuren ook bedrijfjes vestigen, de nieuwe economische dragers. Dat is een goede ontwik keling waarmee je voorkomt dat die oude gebouwen verpaupe ren." Veere pakt ook het terrein aan de Molenweg in Zoutelande aan, buitenom het bedrijventerrein programma. „Dat doen we in het kader van het tegengaan van ver rommeling, een ander project," aldus Melse. Lachend bekijkt een groepje kin deren de buitelingen en stoeipar tijen van de kittens tijdens de open dag 'Heel Walcheren speelt' in het Vlissingse dierenasiel. De Middelburgse Sam Veroude, nog net drie jaar, mag even in de kittenkamer samen met moeder Manon. Die steekt af en toe een handje toe in het asiel. Sam vindt de poesjes het leukst. „Ik heb thuis ook een poes, Eddy. Die beet laatst zo maar door m'n sok heen", gie chelt ze. „Maar hij is wel heel lief hoor." „We hebben ieder jaar een thema voor de open dag rond die rendag. Het leek ons leuk om dit jaar iets te doen met spelletjes. Maar dan ook voor de dieren", ver telt asielbeheerster Melanie Streef kerk. „De honden geven bijvoor beeld een demonstratie van leuke spelletjes die je ook thuis met gro tere honden kunt doen. De kittens kunnen apekooien in de kittenka mer. Voor de kinderen zijn er spel letjes en een speurtocht. En er zijn tweedehands dierenspulletjes te koop." Het asiel telt op dit moment tien honden. Max, een stoere driejarige Turkse herder, zit er het langst ver telt Melanie. Van de 79 katten wacht poes Angel sinds mei op een nieuw baasje. „Een eigenzinnige dame. Angel kiest zelf haar men sen uit", lacht de beheerster liefko zend. De afgesloten tuin is het do mein van verwilderde katten. De open dag trekt al vanaf het eerste uur veel publiek. Op zoek naar een huisdier of gewoon een kijkje nemen zoals de 6-jarige Os car Mol uit Middelburg. Hij vindt de katjes ook het liefst. Hij vertelt trots dat 'ie al 'drie visjes en twee botjes' heeft gevonden tijdens de speurtocht. „Spannend", zegt zijn Ook voor de dieren zijn er vandaag spelletjes moeder Caroline. „We weten niet hoeveel hij er nog moet vinden." De open dag leverde uiteindelijk een nieuw thuis op voor bijna alle kittens, twee katten en hond Ca milla. En bijna vierhonderd euro met de verkoop van tweedehands dierenspulletjes en giften. IN DE REGIO Middag over het hospice Cursus paleografie MIJN DORP, MIJN STAD Maandag maandag 2 oktober 2017 WA Nieuw leven voor bedrijventerreinen Veere gaat de komende twee jaar aan de slag met de bedrij venterreinen. 'Het leven daar terugbrengen, vergeten hoek jes invullen, bereikbaarheid verbeteren en efficiënter inde len' vat het dagelijks bestuur van de gemeente samen. Annemarie Zevenbergen Domburg - Jaap Melse, wethouder 'Heel Walcheren speelt' was za terdag het thema van de open dag in Dierenasiel Walcheren in Vlissingen. Met apekooien voor kittens, een speurtocht voor kin deren en voerpuzzels voor de honden. Annemarie Zevenbergen Vlissingen A Sam Veroude knuffelt met een van de kittens, foto ruben oreel - Melanie Streefkerk, beheerster VLISSINGEN De Senioren Vereni ging Walcheren houdt vandaag een themamiddag in zaal 't Speelhuus van woonzorgcen trum Ter Reede in Vlissingen. Een voorlichtster van het hospice Middelburg zal het één en ander ver tellen over de werk wijze in het hospice. Tevens wordt er een film vertoond, waarin een aantal bewoners zal wor den gevolgd die in het hospice verblij ven. Na de pauze is er een bingo. Aanvang van de middag is om 13.30 uur. De zaal gaat open vanaf 13.00 uur. MIDDELBURG De Volksuniversiteit biedt vanaf van daag een cursus paleografie voor beginners in het Zeeuws Archief in Middelburg. Deelnemers leren in vijf lessen oude ar chiefbronnen lezen en begrijpen. Onder begeleiding van oud-schriftspecia- list Ivo van Loo raken zij vertrouwd met verschillende soorten oude hand schriften. Naast pa- leografische aspec ten besteedt Van Loo aandacht aan de inhoud en de vorm van de stuk ken en hun belang voor historisch on derzoek. De les duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Deelname bedraagt tachtig euro voor donateurs en Vrien den van het Zeeuws Archief, niet-donateurs be talen negentig euro. Opgeven en meer informatie via volksuniversiteit zeeland.nl VLISSINGEN De rode loper lag zaterdag uit voor de be zoekers aan de Woonbeurs in de Vlissingse Timmerfabriek. Georganiseerd door de gemeente Vlissingen. Geen interi eurspullen, maar huizen: nieuwbouwplannen in Vlissingen. Van Souburg-Noord tot Goyapark, Hof Vlugtenburg en Scheldekwartier. Hans van Houdt, projectleider Schelde- kwartier, schat dat er zo'n tweeduizend bezoekers zijn ge weest. „Meer dan we hadden gehoopt. Binnen een uur waren de eerste 250 promotietasjes al weg." Naast alle plannen werd ook de promotiefilm van de gemeente over het Scheldekwartier getoond. „Een primeur voor de zeven projectontwikkelaars van het project. Die hadden 'm nog niet gezien", glimlacht Van Houdt trots, foto ruben oreel KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur - Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur- Bewegingsgymnas- tiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur- Seniorensoos met o.a. sjoelen en ge- zelschapspellen MIDDELBURG Cinema Middelburg, 14.00 uur - Verto ning 'Beyond the Mountains and Hills' OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 16.15-17.00 uur - Kleuterdans; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur - Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur- Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur-Gym nastiek voor peu ters die zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Nispenplein, 14.00 uur - 3 tegen 3 basketbaltoernooi; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur- Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen WOONBEURS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18