Trump naar getergd eiland BOEK NU! c 08810 30 800 effeweg.nl ~gf :j>- ;'MP»Vv> .v" EUWS 11 President wacht op Puerto Rico geen warm welkom na zijn lawine aan kritiek '1 Supervoordelige busreizen! Donald en Melania Trump maken zich op voor een reis naar het ver woeste Puerto Rico, maar het is de vraag of de Puerto Ricanen op woor den van medeleven van de president zitten te wachten. Trump beschuldigde hen ervan zelf niet genoeg te doen om hun eiland op te bouwen en haalde uit naar de radeloze burgemeester van hoofdstad San Juan. De reactie van Puerto Ricanen in de VS voorspelt een gespannen ontvangst, morgen in San Juan. De invloedrijke musicalster Lin-Manuel Miranda, zoon van Puerto Ricaanse ouders, schreef op sociale media dat Trump 'recht naar de hel' zou gaan voor zijn aanval op burgemeester Carmen Yulin Cruz. Trump kon niet verkroppen dat zijn regering veel kritiek kreeg vanwege de trage hulpverlening aan Puerte Rico. Burgemeester Cruz, die op een veld bed slaapt en met een megafoon door haar stad trekt om noodhulp te coör dineren, was 'gemeen' tegen hem, een slechte leider en een politieke trekpop van de Democraten, twitterde Trump vanuit zijn luxueze golfresort in New Jersey. Over de Puerto Ricanen: „Ze willen dat alles voor hen gedaan wordt, terwijl het een inspanning van de gemeenschap is." Tweederangsburgers Cruz verscheen wanhopig op tv. „We sterven en jullie vermoorden ons met inefficiëntie en bureaucratie", zei ze. „Ik begrijp niet dat het machtigste land ter wereld de logistiek voor een klein eiland van 160 bij 55 kilometer niet kan uitvinden." Ze droeg later voor de camera een T-shirt met de tekst: 'Help ons, we gaan dood'. Elf dagen na de orkaan had de helft van de 3,4 miljoen inwoners nog geen toegang tot drinkwater en zat 95 pro cent nog altijd zonder stroom. Ze staan uren in de rij voor voedsel of brandstof. De generaal die de inzet van het leger coördineert, Jeffrey Buchanan, gaf aan dat hij niet vol doende mensen en materieel heeft. Westerven en jullie vermoorden ons met inefficiëntie en bureaucratie Het duurde een week voordat Trump een wet introk die niet-Amerikaanse scheepvaart naar het eiland beperkte. Puerto Ricanen voelen zich toch al tweederangsburgers, doordat ze als inwoners van een overzees gebied on danks hun Amerikaanse paspoorten niet mogen stemmen voor het Con gres en de presidentsverkiezingen. Nu vragen ze zich af waarom zij niet de hulp krijgen die er in Houston en Florida was na enorme stormschade, vorige maand. De situaties zijn overi gens niet een-op-een vergelijkbaar; Puerto Rico kampte al met enorme overheidsschulden en slechte infra structuur en was dus minder weer baar. Trump houdt in tweets vol dat de hulpverlening 'fantastisch' verloopt, 'in de bijna onmogelijke situatie van Puerto Rico'. Alle kritiek en zorg doet hij af als 'nepnieuws'. Zijn optreden wordt wel vergeleken met dat van Ge orge W. Bush na orkaan Katrina, toen New Orleans ten onder ging en hulp uitbleef. Dat fiasco bleef aan Bush kle ven zolang hij president was. Nederlandse Effeiweg.nl touringcar en reisleiding ter plaatse GEEN AANBETALING! VERTREKDATA EN PRI3ZEN maandag 2 oktober 2017 Kan Donald Trump zich nog verto nen in Puerto Rico? Na de vernieti gende orkaan Maria slaagt zijn regering er niet in genoeg hulp op het Amerikaanse eiland te krijgen en toont de president zijn onge voelige kant. Karlijn van Houwelingen Puerto Rico —Carmen Yulin Cruz, burgemeester San Juan A De brug over de San Lorenzo in Morovis is ingestort door de orkaan Maria, fotoafp He sinki Vlieg met ons mee naar het feno menale Fins Lapland. We nemen u mee naar Santa Village, we passeren de poolcirkel bij Rovaniemi en we maken een geweldige rendier safari waarbij u zelf de slee kunt besturen. Een unieke ervaring is de sneeuwscootersafari door de Lapse bossen én u kunt zelfs een indrukwekkende huskysafari maken! Nog niet genoeg van het Finse Lapland? Ga dan mee op zoektocht naar het Noorderlicht! Uniek aan deze reis: Effeweg.nl zorgt dat u ter plaatse wordt ontvangen door uw Nederlandse chauffeur en reisleider. Tijdens de excursie- dagen kunt u gebruik maken van alle comfort van onze eigen Nederlandse touringcar, die we speciaal voor deze reis in Finland stationeren. Wel zo veilig, vertrouwd en comfortabel. INBEGREPEN Vlucht vanaf Amsterdam Luchthavenbelastingen Brandstof- en veiligheid toeslagen 25 kg ruimbagage en 10 kg handbagage 7 hotelovernachtingen in 5* en 4* hotels 7 maal ontbijt- en dinerbuffet Gratis gebruik van sauna in het hotel Gratis Wifi in de openbare ruimtes Kledingpakket ter plaatse voor 4 dagen Winterse wandeling met sneeuwschoenen Excursie rendierfarm incl. sleetocht Effeweg.nl chauffeur/reisleider ter plaatse Effeweg.nl touringcar voor dagexcursies Vrijdag 16 februari 1275,- Vrijdag 23 februari1 299,- Vrijdag 2 maart 1 275,- Vrijdag 9 maart 1299,- Vrijdag 16 maart1 299,- Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11