i kroniek Wekelijks schrijft Hugo Borst over zijn moeder, die aan alzheimer lijdt. Deze week haalt hij herinneringen op aan hun Cavalier King Charles. Jody had mijn vader overleefd. Ruim zelfs. Dat was een schrale troost voor ma. Na de dood van haar man vond ze het leven de moeite niet waard. Ma voelde zich gehalveerd. Die oude hond, een Cavalier King Charles-spaniël, bood haar wat hou vast. Zo bleef ma een beetje in bewe ging. Vier keer per dag liet ze 'm uit, al spande ze buurvrouw Wil en ons weieens voor haar karretje. Voor een beest met een hartkwaal en lijdend aan vraatzucht was Jody's hoge leeftijd een wonder. Maar op een dag, toen ze 14 was, werd ze doodziek. Ma en ik gingen met haar naar de dierenarts. Die gaf Jody een dag de kans te herstellen. Dat gebeur de niet. Good old Jody werd op op 23 juni 2011 op de tafel van de dierenarts uit haar lijden verlost. Buurvrouw Wil en zoonlief waren erbij, maar ma had de finale niet kunnen opbrengen. Ik nam Jody mee terug naar ma's appartement. De hond had een groene luier aan en lag in een molton deken tje. Dode honden zien niet geel als mensen die hun laatste adem hebben uitgeblazen. Het was net of ze sliep. We dronken een kop thee en haal den herinneringen op. Dat lukte goed, want ma was toen nog niet aan het dementeren. Ze vertelde die middag over hoe Jody vooral pa's hondje was geweest. Hij had veel met haar gewandeld, gefietst (Jody in het mandje) en hij zwichtte gemakkelijk voor Jody's gebedel. Mijn moeder vond het goed dat we Jody zouden begraven in de grote tuin van mijn broer. Maar ze zou niet meegaan. Ik vond dat jammer. We zouden er een mooie plechtigheid van maken. Ma werd een beetje boos. Ik moest niet zo aandringen, het werd haar allemaal te veel. We legden Jody in het kerstpakket van 2010. Ma aaide haar voor de laat ste keer. 's Avonds kreeg Jody een plechtige begrafenis. Het was na achten en nog lekker warm. Mijn vrouw had een diep gat gegraven. Mijn broer en ik IK WEET NIET MEER WIE MET DE MARIAKAAKJES KWAM AANZETTEN speelden voor kraai. Het kerstpakket met Jody erin rustte op mijn broers linker- en op mijn rechterschouder. Bij het vers gedolven grafje speelden we klassieke muziek, ik denk dat het iets van Bach was. Ik haalde Jody uit de doos en legde haar in haar molton op de bodem. Wat jammer toch dat ma er niet bij was, maar we begrepen het ook wel. Het was dan waarschijn lijk alsof ze mijn vader voor de tweede keer moest begraven. Een laatste blik op Jody. Ik weet niet wie de molton over haar koppie heen drapeerde en ik weet ook niet meer wie er met de rol mariakaakjes kwam aanzetten. We vonden het ge past om de kleine vreetzak nog één keer te verwennen. We gooiden alle maal een mariakaakje en een beetje aarde op de molton, mijn vrouw vulde en fatsoeneerde het graf. Toen zei mijn schoonzus dat we een borrel gingen drinken op het leven van Jody. Het huis is verkocht. De nieuwe eige naar zal vandaag misschien lezen dat in haar tuin het zeer geliefde hondje van mijn vader en moeder ligt begra ven. Hopelijk respecteert ze Jody's laatste rustplaats. 41 E Reageren? magazine @persgroep.nl o 0 JocllJ (19972011) WG magazine 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 92