You ain't nothi A black eyed dog HE CALLED AT MY DOOR HE CALLED FOR MORE Young girl they call them THE DIAMOND DOGS Oo-oo-ooh, call them the Diamond Dogs HONDEN IN FILMS Filmfreak Ab Zagt en popjournalist Stefan Raatgever draaien door In films zijn honden veelal heldhaftig of trouw, ziet Ab Zagt. In liedjes daarentegen zijn honden ook wel gevaarlijk of irritant, stelt Stefan Raatgever. Op het Filmfestival van Cannes wordt jaarlijks een prijs uit gereikt voor de beste vertol king door een hond: de Palm Dog. De onderscheiding is bedacht door een Britse journalist wiens liefde voor film helemaal in de pas loopt met zijn passie voor honden. De ludiek bedoelde prijs zal nooit de status van een Oscar krijgen, maar sommige honden stelen ongegeneerd scènes van de groot ste filmsterren. Zelf heb ik een haat-liefdeverhouding met acterende honden. Vaak wordt in speelfilms zo melig en mierzoet omge sprongen met deze viervoetige figuran ten, dat ik snak naar een dierenarts die het beestje (en de kijker) uit zijn lijden verlost. Toch heb ik in de loop der jaren ook ge noten van honden, mits ze functioneel in de betreffende film zijn gebruikt. Mijn top vijf met favorieten: IUggie uit de met vijf Oscars be kroonde zwart-witfilm The Artist (2011). De film volgt een acteur die tijdens de opkomst van de geluidsfilm in Holly wood zijn status verliest. Hij probeert zelfmoord te plegen, maar wordt gered doorUggie (een jackrussellterriër) die zelfs de grootste hondenhater niet onbe roerd zal laten. Uggie werd zo populair dat hij zelfs een twitteraccount kreeg. 2 Lassie come home (1943). Wie is er niet opgegroeid met Lassie? De Schotse collie verricht heldendaden in films en tv-series, vaak met een opbeurende po sitieve boodschap waar geen mens aan stoot aan kan nemen. Het goede wint, het kwade delft altijd het onderspit. 3Verdell uit As good as it gets (1997). Jack Nicholson moet op het schoot hondje passen van zijn homoseksuele buurman als die in het ziekenhuis be landt. Prachtig om te zien hoe Nicholson met veel weerzin op het kutlikkertje past en gaandeweg affectie voor het beestje krijgt. 4Hachi, a dog's tale (2009). De ultieme film over hondentrouw. Richard Gere speelt een professor die zich ont fermt over een achtergelaten puppy. Tus sen mens en dier ontstaat een enorme band. Hachi wacht elke dag op het sta tion op zijn baas. Ook als deze overlijdt. Negen jaar houdt dit dier het vol. Tot zijn dood. Waargebeurd in Japan! 5Marley and Me (2008). Het paar Jennifer Aniston en Owen Wilson hebben veel te stellen met hun golden retriever die onhandelbaar lijkt. Het dier levert wel genoeg stof voor een column op. En verdwijnt dus niet naar het asiel. kijken luisteren A HOU Cryin' all th he black eyed dog - Nick Drake - David Bowie 261 zaterdag 30 september 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 89